ebook Zgliszcza
4.43 / 5.00 (liczba ocen: 6881)

Zgliszcza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
Wydawca:  Wydawnictwo MAG
E-book - najniższa cena: 25.80
43.00 złpremium: 25.80 zł Lub 25.80 zł
36.55 zł Lub 32.90 zł
43.00 zł
43.00 zł Lub 38.70 zł
25.80 zł
36.08 zł
36.55 zł
36.55 zł
38.27 zł
43.00 zł
Inne proponowane

"Zgliszcza", trzecia część cyklu "Wierni i Upadli" autorstwa Johna Gwynne'a, podejmuje temat porywającej batalii między dobrem i złem.

Ziemie Wygnanych pogrążyły się w wojnie i w chaosie. Przebiegła królowa Rhin zawładnęła całym zachodem, a najwyższy król Nathair przejął kontrolę nad kotłem, najpotężniejszym spośród Siedmiu Skarbów. Za jego plecami czuwają krętacz Calidus wraz z hufcem Kadoshim, przerażających wojowników z Zaświatu. Planują sprowadzenie Asrotha oraz zastępów Upadłych do świata ludzi, ale do tego potrzebują wszystkich siedmiu Skarbów. Nathair został oszukany, ale wreszcie poznał prawdę i dokonać decyzji, które zadecydują o losie Ziem Wygnanych.

Zgliszcza od John Gwynne możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Na zwycięstwo nie można czekać. Trzeba po nie sięgnąć.
W Zgliszczach akcja z początku jest dość nieśpieszna i przez dłuższy czas obserwujemy głównie jak bohaterowie podróżują i powoli zmierzają ku swoim miejscom przeznaczenia. Z czasem jednak akcja zdecydowanie przyśpiesza - co rusz mamy jakieś bitwy, pojedynki, ucieczki i pogonie. Wojna bogów nabiera rozpędu i nie da się przed nią uciec. W związku z tym Gwynne wyjaśnia kilka tajemnic, w tym tę najważniejszą dotyczącą proroctwa o Jasnej Gwieździe i Czarnym Słońcu. Autor mocno mnie zaskoczył tą informacją i jestem ciekawy jak w związku z tym potoczy się dalej fabuła. W trzecim tomie otrzymujemy także pełniejszy obraz świata - nie tylko poznamy nowe regiony, ale również dowiemy się wielu informacji o Zaświecie, czy jak wygląda Most Mieczy, o którym wojownicy często mówią idąc do bitwy. Zaś finał był niezwykle emocjonujący i trzymał mnie w napięciu do ostatniej strony.

Z początku podczas czytania książki Gwynne'a poczułem się lekko przytłoczony mnogością bohaterów z perspektywy których są napisane poszczególne rozdziały. Jest ich co najmniej kilkunastu i znajdują się często w różnych częściach Ziem Wygnanych, przez co trzeba bardzo dobrze orientować się o jakie wydarzenia chodzi, gdzie się toczą i kto bierze w nich udział. Jest to niezwykle istotne, ponieważ Wojna bogów z każdą stroną nabiera coraz większego rozpędu - toczone są mniejsze i większe potyczki, zawiązywane są sojusze, ale również nie brak zdrad i spisków. Autorowi udało się bardzo dobrze zachować proporcje pomiędzy tymi elementami, żaden z nich nie dominuje i wszystko zostało dobrze wyważone.

Jak wspomniałem w poprzednim akapicie, bohaterów, z punktu których napisane są rozdziały jest bardzo dużo. Na szczęście na samym końcu ponownie znajdziemy spis postaci, z krótkim wyjaśnieniem, co jest bardzo pomocne, jeśli nie do końca pamiętamy kto jest kim w powieści. Dzięki tak dużej liczbie bohaterów, Gwynne niekiedy przedstawia tę samą scenę np. pojedynek z punktu widzenia dwóch osób, dzięki czemu możemy przeżyć dane wydarzenia w odmienny sposób. Pozwala to także lepiej poczuć różne emocje i nastroje związane z takim wydarzeniem. Prosty zabieg, ale jakże urozmaica lekturę i czyni ją zdecydowanie ciekawszą. Pomimo że nie wszystkie postacie są w jednakowym stopniu dobrze wykreowane, co byłoby dość trudne przy takiej ilości bohaterów, to w niczym to nie przeszkadza trakcie w lekturze. Wiąże się to z faktem, że książkę można potraktować jako taką kronikę wydarzeń z kolejnej Wojny bogów, gdzie nie zawsze najważniejsi są bohaterowie, lecz to, co się wydarzyło, choć nie brak tutaj także i bardzo wnikliwego spojrzenia w uczucia i myśli niektórych postaci.

Zgliszcza to trzeci tom cyklu fantasy Wierni i Upadli, który dostarczył mi wiele godzin emocjonującej lektury, szczególnie pod koniec książki. Wojna bogów nabiera coraz realniejszych kształtów i już się nie mogę doczekać finałowego tomu. Polecam!

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć