ebook Kurier z Toledo
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Kurier z Toledo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.90
Audiobook - najniższa cena: 25.57
25.60 złpremium: 15.36 zł Lub 15.36 zł
29.99 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
15.90 zł
20.81 zł
20.99 zł
21.76 zł
22.08 zł
22.49 zł
23.87 zł
25.49 zł
26.69 zł
29.99 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”. Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna fabuła o miłości, która nie miała prawa się zdarzyć. „Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie beletrystyki historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.
Wojciech Dutka z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco…

Kurier z Toledo od Wojciech Dutka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie jest snem i należy go śnić, dopóki śmierć nas nie obudzi.
Zachęcona mnóstwem bardzo pozytywnych opinii koniecznie chciałam przeczytać Kuriera z Toledo. Książka teoretycznie ma w sobie wszystko, co lubię.

Wielka historia i rzeczywiste postaci i wydarzenia w tle, awanturniczo – przygodowy wątek główny, odrobina romansu dla dodania emocji, bohaterowie których łatwo polubić lub znienawidzić, sytuacje, z których nie ma dobrego wyjścia.

Hiszpańska wojna domowa to zbiór wydarzeń, o którym nie wiem zbyt wiele, nie jest szczególnie eksponowana w polskiej szkole, niewiele o niej na lekcjach historii. Zatem jej obraz w tej książce mnie poraził. I nawet nie okrucieństwo, bo to cecha każdej wojny, ale wewnętrzny konflikt republikanów, przyjmujący taki obrót i niszczący wszystko z taką siłą… mrozi krew w żyłach.

Może to mój brak szerszej wiedzy na ten temat spowodował, że nie mogłam wojny w tej książce odebrać tylko jako tła dla fikcyjnych wydarzeń. Wnikałam, grzebałam, szukałam.

W zestawieniu z tą wojną, szpiegowskie przygody polskiego hrabiego są jakby z innej bajki. Głupiutka narzeczona i nieakceptowalna żydowska kochanka w Warszawie, zaskakująca i zakazana pod każdym względem, a jednocześnie największa miłość w Hiszpanii. Postaci historyczne, znane nazwiska, które napotyka Antoni Mokrzycki budzą rozmaite uczucia, jedne podziw, szacunek, inne obrzydzenie, wstręt…

I niby całość budzi mnóstwo emocji, a jednocześnie jakoś pozostawia mnie bez zachwytu.

Nawet w tej chwili, gdy podsumowuję książkę, to mam wrażenie, że powinna mnie porwać, pochłonąć i nakręcić na dalszy ciąg. A męczyła i odpychała. Nie rozumiem, co między nami nie zagrało.

Ocena: 4+/6*

*4+ za potencjał, za to co powinnam czuć czytając tę książkę. Gdyby nie ta świadomość byłoby 3.
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć