Wyrok
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.65 / 5.00
liczba ocen: 980
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
21.78 zł
22.90 zł
23.21 zł
25.51 zł
Pozostałe księgarnie
17.55 zł
19.14 zł
21.49 zł
23.55 zł
24.44 zł
25.52 zł
27.10 zł
27.12 zł
27.30 zł
28.71 zł
29.00 zł
Opis:
X tom słynnego cyklu. Świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako siła napędowa kancelarii. Pierwsza sprawa, którą poprowadzi, zaważy na jego przyszłości. Kordian nie ma jednak wyboru – Langer zmusił go do podjęcia obrony pewnego chłopaka. Co ich łączy? I czyżby niezłomna prawniczka miała odejść w cień?
 

Siedemnastolatek oskarżony jest o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, wszystkie dowody przemawiają przeciwko niemu. Nawet Chyłka jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać. Dlaczego więc Langerowi tak bardzo zależy na obronie nastoletniego zabójcy?

Wyrok od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Dziesiąty tom z serii Joanna Chyłka. Po Umorzeniu, które w moim odczuciu było bardziej książką obyczajową, autor znów wraca na stare tory i ... dużo się dzieje. Zapraszam na moją krótką recenzję książki. Spojlerów nie będzie.

W końcu się doczekaliśmy czasów, kiedy Zordon zostaje Mecenasem Oryńskim. Pierwsza jego sprawa zaważy na całej jego przyszłości, tej zawodowej i prywatnej. Kordian w sumie nie ma wyboru, zostaje niejako zmuszony do bycia adwokatem pewnego chłopaka w Poznaniu. Znów na główne tory wraca Piotr Langer, który w tym tomie pełni bardzo ważną rolę. Jeśli Kordian wygra sprawę, ma szansę pomóc Chyłce załatwiając jej terapię na raka za granicą Polski. Zakochany Zordon nie waha się ani chwili. Jedzie z Chyłką do Poznania, by przyjrzeć się sprawie i nawet Joanna jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać w żaden sposób. 17-latek oskarżony jest o bardzo brutalne zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, nie ma alibi, ciągle się plącze w zeznaniach, a wszystkie dowody wskazują na jego winę.

Rozwinięty jest też wątek choroby Chyłki i tego co się z nią dzieje.

Przekonała się, jak szybko upływa czas, dopiero gdy ten zaczął jej się kończyć. Ostatnio wszystko działo się w przyśpieszonym tempie - jej stan zdrowia zdawał się pogarszać z minuty na minutę, Zordon w okamgnieniu zdał egzamin i po ślubowaniu dostał się na listę adwokatów, a w kancelarii wszyscy przygotowywali się na jej odejście. - to pierwszy akapit książki.

Zaczynając czytać ten tom myślałam, że wiem skąd ten tytuł, ale oczywiście autor dał mi pstryczka w nos. Podobało mi się też to, że będzie się też dużo działo na styku Zordon - Chyłka.

- Wszystko ma swoje granice, Kordian. Nawet miłość.
- Mylisz się - odparł bez wahania, i to nie tylko dlatego, że chciał ją przekonać. - Ona nie zna barier, reguł czy ograniczeń. Owszem, czasem umysł je widzi, ale serce nigdy.

Nie mam dosyć tej serii, coś mnie zawsze do niej ciągnie. Będąc mniej więcej w połowie książki byłam przekonana, że akurat ten tom nie dostanie ode mnie za dużo punktów, jakoś to wszystko się ciągnęło jak flaki z olejem... Ale potem nagle przyśpieszyła akcja, a już ostatnie kilka rozdziałów to czytałam z ogromnym napięciu i nic się dla mnie nie liczyło, bo MUSIAŁAM się dowiedzieć jak to się skończy.

Pan Remigiusz jak zawsze mnie nie zawiódł i książkę skończył tak, że nie mogę się już doczekać jedenastego tomu...

Tak się nie robi, jak można zostawić czytelnika w takiej niewiedzy? Nie zgadzam się z takim zakończeniem. Nie. Jestem mega zła i wkurzona.

Skończyłam przed chwilą czytać i w sumie mam ochotę siąść do tej książki ponownie, żeby wszystko zrozumieć na spokojnie, bo dzieje się naprawdę dużo. Przekonajcie się sami. Dla mnie jeden z lepszych tomów Chyłki.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Remigiusz Mróz jak zwykle pokazał najwyższy poziom.
    Nowa książka o przygodach prawników po prostu wbija w fotel. Nie brakuje znanego z poprzednich części dreszczyku, który zmusza nas do natychmiastowego przeczytania kolejnego rozdziału.
    Czekałem do północy aby móc pobrać książkę i od razu zacząć czytać. Nie udało mi się od niej oderwać :P

Inne proponowane
Warto zerknąć