Kimkolwiek jesteś
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 3196)

Kimkolwiek jesteś
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 25.42
wciąż za drogo?
28.79 złpremium: 19.19 zł Lub 19.19 zł
20.90 zł
24.95 zł
27.18 zł Lub 24.46 zł
29.76 zł Lub 26.78 zł
23.58 zł
27.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jakub Szamałek swoim Cokolwiek wybierzesz wdarł się na listy bestsellerów. Kimkolwiek jesteś, drugi tom serii Ukryta sieć, jest kontynuacją tego rewelacyjnego thrillera. I w żadnym wypadku nie ma tutaj mowy o syndromie drugiego tomu. Jest jeszcze lepiej!

Fabuła:

Dziennikarka Julita Wójcicka zdecydowana jest kontynuować śledztwo prowadzone wcześniej przez Emila Choroczyńskiego. Przeglądając dokumenty, które otrzymała od tego mężczyzny, znajduje jeden, który jest całkowicie inny od tych, które zdążyła już poznać. Jak się okazuje jest to artykuł mówiący o śmierci KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, która w 2018 roku została brutalnie zamordowana na oczach przyglądających się niczym wstrząsającemu spektaklowi internautów.

Wskazany przez Choroczyńskiego trop zdaje się być bardzo obiecujący i Julita Wójcicka decyduje się ruszyć podsuniętym jej śladem. Dalsze śledztwo prowadzi ją poza granice Polski, gdzie odkrywa bezwzględny świat spisków i machinacji politycznych. Grożące dziennikarce śmiertelne niebezpieczeństwo jest na wyciągnięcie ręki.

Jeśli ktokolwiek nie miał jeszcze okazji poznać Jakuba Szamałka, dodajcie to nazwisko do swoich list priorytetowych. Szybko okaże się, ze Szamałek dołączy do Waszych ulubionych autorów. A jego Kimkolwiek jesteś pokaże Wam jak bardzo mylicie się myśląc, że Wasza świadomość dotycząca Internetu jest w pełni zadowalająca i wystarczająca.

Rekomendacje:

Przeczytajcie, książka powala na kolana i trudno się po niej otrząsnąć. Po prostu.- Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Kimkolwiek jesteś od Jakub Szamałek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2024. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Jeśli kończysz czytać dobrą książkę, która jest pierwszym tomem serii, to po jej zakończeniu niecierpliwie czekasz na premierę kolejnej, prawda? Tak było z Cokolwiek wybierzesz, pierwszym tomem serii Ukryta sieć. Seria ta opowiada o zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet. Seria wyborowa.

Rok temu poznałam Julitę Wójcicką, dziennikarkę z aspiracjami, która zdecydowanie marnowała się w redakcji portalu plotkarskiego. Jej przeżycia i niesamowite odkrycia doprowadziły ją w sam środek cyberafery. Kimkolwiek jesteś to kontynuacja śledztwa Emila, które teraz prowadzi Julita. Kiedy Julita myślała, że utknęła w martwym punkcie, plik o enigmatycznym tytule „sprawdź” na nowo rozbudza jej ciekawość. Sprawa zabójstwa camgirl wygląda na pierwszy rzut oka typowo, jednak Julita wpada na niepokojący trop. Na szczęście jest jeszcze Janek, który zgodził się pomóc i wspólnie rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci dziewczyny, ale przede wszystkim nietypowej znajomości z pewnym Brytyjczykiem.

Jakub Szamałek zrobił niesamowity research i to mi niezwykle imponuje. Czytając powieść kryminalną otrzymujemy niesamowitą porcję fachowej wiedzy o Internecie, zasad działania algorytmów sterujących marketingiem w sieci, ale również informacje o przeróżnych zabezpieczeniach (oraz niestety o dziurach pozwalających na wykorzystywanie przeciętnych obywateli bez ich wiedzy). Z każdą stroną można bać się tak samo o życie Julity, jak i o swoje bezpieczeństwo w sieci. To co wciągnęło mnie w tej książce to niezwykle aktualny temat głosowania przez Internet w wyborach. Ogrom przedsięwzięcia i powiązania, o których dowiadujemy się na ostatnich stronach sprawia, że znowu z niecierpliwością będę czekać na kontynuację.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Idę czytać
Po Cokolwiek wybierzesz nie przypuszczałam, że autorowi uda się znowu mnie przerazić. A tu proszę!

Ledwie zamknęłam Kimkolwiek jesteś i ciągle mam szczękościsk.

Dziennikarka Julita tym razem trafia na sprawę pozornie czysto kryminalną. Ktoś brutalnie zamordował tzw. „camgirl”, czyli pracownicę sekstelefonu XXI wieku.

Gdy zaczyna drążyć, szukać, to zanim jeszcze zorientuje się o co chodzi, już musi uciekać. Ukrywać się. Zniknąć.

Akcja pędzi na łeb, na szyję, nawet jeśli tylko polega na klikaniu komentarzy przez content moderatora portalu społecznościowego.

Jak łatwo jest nas wszystkich posortować, podzielić na rodzaje i potem sprzedać wszystkim to samo, wieszając każdemu przed nosem inny baner.

Jak muchy na lep łapiemy się na to, co lubimy, jest podobne, znane. Nie szukamy wiarygodnych źródeł, prawdy, sedna informacji. Łapiemy z wierzchu. Kimkolwiek jesteś, można Cię zbadać, przyporządkować, sprofilować i niestety skłonić… do tego co zleceniodawca sobie życzy.

Kolejna przerażająca wizja rzeczywistości nowych technologii, mediów społecznościowych, big data, reklam i personalizowanego przekazu.

Dwa dni. Po prostu jak zaczęłam, nie mogłam się oderwać.

Koniecznie przeczytajcie!

Szamałek znowu otwiera oczy na niewiarygodnie poważną, a nieuświadomioną sprawę!

Polecam!

I czekam na następny tom!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Po przeczytaniu pierwszego tomu z serii Ukryta sieć Jakub Szamałek wskoczył na listę moich ulubionych autorów. Wielu osobom kupiłam na prezent I tom serii i każda z nich była zachwycona. Nie mogłam się doczekać tomu drugiego i jak dostałam go przedpremierowo to wiedziałam, że książkę przeczytam w pierwszej kolejności. Zainteresowani?

Nie wiem czemu, ale myślałam, że książka zacznie się dokładnie w momencie kiedy skończył się tom pierwszy. Tak się jednak nie stało i na samym początku autor nakreśla nam życie nowych bohaterów drugiego tomu. Jesteśmy świadkami przygotowań do wyborów parlamentarnych, w których po raz pierwszy startuje nowa partia - Polska Jutro. Zaczyna się walka o głosy wyborców, ale taka...jakiej się nie spodziewałam.

Dopiero na 37 stronie wiemy, co się dzieje w życiu dziennikarki Julity w kwietniu 2020 roku, więc kilka miesięcy po zakończeniu fabuły Cokolwiek wybierzesz. Julita nie odpuszcza mimo braku powodzenia i dalej kontynuuje śledztwo w sprawie administratora forum z pornografią pedofilską.

Zamiast tego Julita wyciągnęła komputer. Miała na nim postawiony Qubes, system operacyjny, który dzielił komputer na przedziałki, między którymi nie było żadnego połączenia: osobny do przechowywania plików, osobny do przeglądania Internetu, osobny do otwierania podejrzanych załączników. W zestawieniu z Whonixem, który przepuszczał wszystkie połączenia przez sieć Tor, pozwalał na względne bezpieczeństwo i względną anonimowość. Tyle jej musiało wystarczyć.

Wśród materiałów jakie dostała znajduje się plik zupełnie nie pasujący do reszty, dotyczy on zabójstwa camgirl o pseudonimie KandyKroosh z Mińska Mazowieckiego. Kobieta zostaje zabita na oczach internautów. Przy tym pliku haker, od którego Julita ma pliki, napisał krótką adnotację "sprawdź". Julita ma możliwość przeczytania zapisów czata zamordowanej Hanki z użytkowniem "Alexxander12" i choć wydaje się, że to szukanie igły w stogu siana wie, że będzie szukać faceta do skutku, bo jest on jedynym wspólnym mianownikiem ze sprawą, nad którą się głowi...

Znajdę cię, pomyślała Julita. Kimkolwiek jesteś.

Julita jest ambitną osobą, wiedzącą do czego dąży i mimo wielu trudności zaczyna śledztwo. Myślę, że nawet w snach nie spodziewała się tego do jakiej afery się dokopie, gdzie będzie podróżować...

Po świetnym pierwszym tomie czułam lekki niepokój co się będzie działo dalej w życiu Julity... A dzieje się naprawdę sporo! Tylko mój mąż wie, ile wzdychałam czytając. Po raz pierwszy od dawna tak długo czytałam książkę, chciałam wszystko zrozumieć, a że jestem laikiem komputerowym to tym bardziej byłam w szoku czytając o tym, jak łatwo nas prześwietlić, co to jest online reputation management, aplication programming interface, malware i inne mądre sformułowania.

Książka mocno mnie zaskoczyła tematyką, rozwojem akcji poza granicami kraju i dobrą fabułą, czyta się to genialnie.... Szkoda, że książka wychodzi po wyborach, bo naprawdę mocno daje do myślenia. Z reguły czytam lekkie książki, takie bardziej dla rozrywki, a mimo to temat polityki (kompletnie mi obojętny w życiu) nie przeszkadzał mi w odbiorze, ba! wręcz mocno zaciekawił. Emocje kipią na każdej kartce, a nerwy momentami miałam mocno napięte. Gratuluję autorowi tematyki jakiej się podjął, pisanie o fake news naprawdę powinno zainteresować każdego czytelnika.

Po przeczytaniu tej książki ma się ochotę wylogować z Internetu, zmienić całe swoje życie i ukryć. Myślę, że sam fakt, że nie jest to powieść science fiction jest bardzo mocnym i brutalnym przekazem. Grzebanie w dark necie powodowało u mnie ciary...

Książki z tej serii mam zamiar dać do przeczytania mojemu mężowi, który z zasady nie czyta... Ale taka tematyka gwarantuję wam zainteresuję każdego i faceta i kobietę, osobę w każdym wieku... Każdy z nas scrolluje Facebooka lub inne media, czyta wiadomości, ogląda YouTube i nawet nie jesteśmy świadomi jak to wszystko jest zmanipulowane... Straszne jest to, że ten thriller ma ogromne odzwierciedlenie w rzeczywistości... Myślę, że każdy czytelnik po przeczytaniu tej książki wpadnie w refleksję, do czego prowadzi nas dzisiejszy świat i jak się z tego wylogować, albo przynajmniej jak nie dać się dalej manipulować różnym algorytmom. Bo nie na wszystko mamy wpływ, na wszechobecne kamery itd... Przeczytajcie, książka powala na kolana i trudno się otrząsnąć. Po prostu.

Każdy z nas ma smartfona. Każdy nas ma na nim jakieś darmowe aplikacje, które zarabiają na siebie, wyświetlając reklamy. A przy okazji zbierają informacje na temat tego, gdzie przebywał dany aparat w momencie, kiedy rzeczona reklama została wyświetlona.

Autor w ogóle mnie nie zawiódł, mam tylko jeden mały problem z tą książką... Bo nie zanosi się na kontynuację... Chyba, że się mylę?

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć