ebook Nić Arachny
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 39)

Nić Arachny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 18.00
Audiobook - najniższa cena: 20.97
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-39% 18.00 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.43 zł
22.72 zł
23.02 zł
25.41 zł
25.42 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze. Pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie. Piękna powieść dla tych wszystkich, którzy cenią sobie codzienne – tylko z pozoru – mało atrakcyjne szczęście…

Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i kręte drogi pośród białokorych brzóz i rosochatych wierzb. Gdzie nadal rozmawia się o tym, co minęło, jakby nadal było. I gdzie czasem patrzy się w przyszłość przez pryzmat tego, czego już dawno nie ma. Jest to historia, która pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie.
Fragmentem takiego świata jest też Przytulisko, maleńka podlaska wieś, która z pozoru nie różni się od innych. Tu, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Wnuczka spędza u nich każde swoje wakacje. Miejsce to skrywa w sobie wiele sekretów, co potwierdza pewien stary dziennik, w którym tkwi klucz do poznania dziejów rodziny Śmiałowskich. Dziewczyna dzięki niemu odkrywa, że losy jej przodków, mimo upływu czasu snują się nadal, splecione z jej własnym, jak nitki lnianego płótna tkanego przez Arachnę.

Nić Arachny od Renata Kosin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Historia, w której każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze…

Na jesieni częściej sięgam po pozycje mniej krwawe, lżejsze, bazujące na emocjach. Gdy przeczytałam kilka pierwszych stron tej książki od razu wiedziałam, że nie mogłam trafić lepiej. Zakochałam się w tej historii od samego jej początku.

O czym jest książka?

Nić Arachny to wspaniała, pochłaniająca i pełna emocji saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich. W maleńkiej wsi na Podlasiu o nazwie Przytulisko, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Dziewczyna spędza w ich domu każde wakacje. Podczas jednego ze swoich pobytów odnajduje stary dziennik. Dzięki niemu zarówno ona, jak i czytelnicy tej książki, mogą poznać burzliwe ale również niezwykle fascynujące losy przodków Michaliny. Ich głównymi bohaterami są dwaj bracia zamieszkujący rodzinny dwór we wsi Boguduchy. Losy Jędrzeja i Witolda pełne są zawirowań, nieporozumień oraz waśni, które wywierają wpływ na dalsze pokolenia.

Najnowsza powieść Renaty Kosin to wspaniała podróż po dziejach polski. Jej narracja podzielona jest bowiem na wydarzenia bardziej współczesne, dziejące się w latach osiemdziesiątych poprzedniego wieku i te odleglejsze zapoczątkowane w wieku XIX. Obie narracje w sposób ciekawy i niezwykle klimatyczny oddają zarówno wcześniejszą, jak i późniejszą epokę.

Moja opinia

Powiem Wam, że dla mojej staroświeckiej duszy, ta historia była jak miód na serce. Miejscami czułam się nawet jakbym przeniosła się w odległe czasy, przepełnione wartościami związanymi z tradycją, pamięcią dla przodków i próbą zrozumienia ich decyzji a przy tym możliwością poznania swoich korzeni. Ja sama uwielbiam słuchać o dziejach mojej rodziny. Niestety, nie wiem jak na razie nic o tajnym dzienniku ale kto wie?

Powieść mimo jej rozmiarów, czyta się niezwykle szybko i sprawnie. Renata Kosin posługuje się wspaniałym, plastycznym i poetyckim językiem, który dodatkowo pogłębia magię i klimat tej historii. Odpowiadało mi, że autorka podzieliła narrację na dwa czasy, dzięki czemu miałam poczucie, że razem z bohaterką poznaję dzieje jej rodziny. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie również sama historia. Czyta się ją lekko, przyjemnie, jednak ze stale rosnącym zaciekawieniem. Nić Arachny to nie tylko historia miłosna. Przede wszystkim jest to historia rodziny, waśni, nieporozumień ale także poszukiwania swoich korzeni.

Komu polecam?

Zachęcam do sięgnięcia po tę powieść przede wszystkim miłośników gatunku. Wielbiciele powieści historycznych i tych pełnych rodzinnych tajemnic z przeszłości tą książką również powinni być zachwyceni.
Podsumowanie

Z ogromną niecierpliwością będę wyglądała kolejnej części cyklu Siostry Jutrzenki. Jestem niesamowicie ciekawa, jak potoczą się losy bohaterów tej powieści. Mam również wrażenie, że Renata Kosin ma w tym zakresie jeszcze wiele do opowiedzenia swoim czytelnikom. Do tego czasu mam nadzieję, uda mi się sięgnąć po poprzednie powieści autorki. Bo niestety mam w tym zakresie kilka zaległości a ewidentnie jest mi z autorką po drodze. Nić Arachny okazała się dla mnie wspaniałą czytelniczą przygodą. Sięgnęłam po tę powieść, chcąc odpocząć od mocniejszych lektur, które dominowały w moim ostatnim czytelniczym czasie. Ta powieść zdecydowanie to oczekiwanie spełniła.

Polecam.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Moje pierwsze zetknięcie z twórczością Renaty Kosin, na pewno nie będzie ostatnie. Nić Arachny. Siostry Jutrzenki sprawiła, iż w pełni związałem się z poznawaną historią. Dodam, historią, która porusza pełnią tajemniczości zapisanej na kartach przeszłości w maleńkiej wsi na Podlasiu. To tutaj szlachecka rodzina Śmiałowskich od pokoleń zamieszkuje w wiekowym dworku, wokół którego roztaczają się malownicze widoki. Fabuła powieści toczy się dwoma płaszczyznami. Z jednej strony poznajemy losy dwóch braci Jędrzeja i Witolda, zamieszkujących rodzinny dwór we wsi Boguduchy. Z drugiej zaś Autorka zaprasza na do Przytulisk, zamieszkiwanych przez potomków Śmiałowskich. Jak co roku, w każde wakacje do tej właśnie miejscowości w odwiedziny do dziadków przyjeżdża siedmioletnia Michalina. Pewnego razu wnuczka odnajduje stary dziennik, który na swych kartach skrywa wiele rodzinnych tajemnic.

Tajemnic, które dla dziewczyny są wskazówką do poznania przeszłości rodu Śmiałowskich. Zagłębiając się w owych sekretach uświadamia sobie, iż losy rodziny niczym płótna połączone nicią łączą się. Pytanie tylko, czy oba te płótna na przestrzeni lat, będą do siebie pasować, tworząc rodzinną tradycję w jedną całość. Jak zapewnia wydawca historia zapisana na kartach tej powieści, jest historią, w której każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze. W rzeczy samej tak właśnie jest. Czytając tę powieść, nie raz zastanawiałem się, czy chciałbym tak jak Michalina odnaleźć stary dziennik z zapisem dziejów moich pradziadków? Czy ich życiowe decyzje, zwyczaje, zachowania mogą znaleźć odbicie w moim postępowaniu? Czy co równie ważne, decyzje moich pradziadków odciskają piętno na moim życiu? Jak bardzo życiowe drogi mych przodków ukształtowały drogę mojego życia? Czy rodzinne wydarzenia sprzed stu lat mogą mieć wpływ na teraźniejszość?

Renata Kosin dzięki tej książce pozwala nam spojrzeć wstecz, na swoje życie, a nawet zachęca nas do stworzenia drzewa genealogicznego naszych przodków. Ciekaw jestem, ilu z nas po odłożeniu tej powieści targało się z tą myślą? Nić Arachny. Siostry Jutrzenki to pierwszy tom sagi, która zapewni czytelnikom ekscytujące doznania, przepełnione rodzinną atmosferą, gdzie przywiązanie do tradycji to największa wartość. Wartość, która w dzisiejszych czasach zdaje się być spychana na margines. A tak na marginesie, dodam, iż ta książka jest pierwszą powieścią Renaty Kosin, którą miałem przyjemność przeczytać. I nie będzie sekretem, gdy dodam, że nie ostatnią. Delikatne pióro Autorki, wyjątkowość pisarskiego stylu, jak i również malownicze opisy, sprawiły, że z utęsknieniem wyczekiwał będę premiery kolejnej książki sygnowanej nazwiskiem Pisarki. Ciepły wyjątkowy klimat, niezwykle utkana historia, sprawiły, że moja czytelnicza dusza zszyła się z fabuła tej powieści. Wątek historyczny w niej zawarty jest dodatkową wartością, która dla miłośników gatunku zapewni niezapomniane chwile, napełnione emocjonującymi doznaniami z górnej półki. Renata Kosin wysoko stawia poprzeczkę twórcom tego gatunku. I bardzo dobrze, gdyż spragnieni czytelnicy zasługują na Najlepsze Interesujące Książki. A Nić Arachny. Siostry Jutrzenki bez wątpienia taką powieścią jest! Czyt-NIK jest zafascynowany.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć