Do błyskawicy podobne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.82 / 5.00
liczba ocen: 7182
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.50 złpremium: 23.70 zł
23.90 zł
33.58 zł
33.58 zł
39.50 zł
Pozostałe księgarnie
24.10 zł
31.10 zł
35.16 zł
39.50 zł
39.50 zł
Opis:

Debiutancka powieść Ady Palmer, „Do błyskawicy podobne”, otrzymała nominację do nagrody Hugo w roku 2017. Zapewniła też autorce nagrodę imienia Johna W. Campbella.

Jest rok 2454. Po długich staraniach ludzkość osiągnęła wreszcie złoty wiek. Zbudowano go po zakończeniu straszliwego konfliktu, który zmiótł z powierzchni Ziemi zarówno religię, jak i państwa narodowe. Władzą nad światem dzieli się siedem frakcji zwanych Pasiekami. Ich dominacja opiera się na ostrożnej cenzurze, analizie statystycznej o proroczych możliwościach oraz zapewniającej dobrobyt technologii. Ta utopia jest jednak krucha i ktoś jest zdeterminowany ją obalić. Mycroft Canner – skazany za swe zbrodnie i ceniony za wielkie zdolności – jest pozbawionym osobistej wolności narzędziem – a także powiernikiem – ludzi zaliczających się do najpotężniejszych na świecie. Gdy zleca mu się zbadanie sprawy dziwacznej kradzieży, wpada na trop spisku, który może zburzyć pokój i ład, od trzech stuleci utrzymywany przez Pasieki. Mycroft ma jednak własną, dużo groźniejszą tajemnicę. To coś zupełnie nieoczekiwanego, czego nie mogłyby przewidzieć żadne statystyczne analizy. Ową groźbą jest trzynastoletni chłopak imieniem Bridger. Jak bowiem świat, który wygnał Boga, zareaguje na pojawienie się dziecka, które czyni cuda?

Do błyskawicy podobne od Ada Palmer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Zawiła, wielowątkowa, z tłumem postaci o więcej niż jednym imieniu, powieść fantastyczna. Futurystyka w najlepszym, cudownie skomplikowanym wydaniu. W zamian za maksimum uwagi i morze czasu na lekturę, odwdzięczy się darmową podróżą do odległej przyszłości i zdecydowanie innego świata. Umysł Czytelnika popracuje na najwyższych obrotach.

Ada Palmer debiutuje powieścią, która zmusza do rozważania właściwie nad wszystkim, co do tej pory, wydawało nam się, że wiemy. Kwestionuje i prowokuje do rozmyślań nad niemal każdym dogmatem ludzkiej rzeczywistości. Zmierzymy się w jej książce ze skutkami niedalekiej Wojny Kościołów oraz jej konsekwencjami. Rozważymy możliwość likwidacji państw, granic i przynależności narodowościowych. Poczujemy niemal na własnej skórze ideę nieróżnicowania ze względu na płeć, przyjmując zasadę wypowiadania się o sobie i innych w rodzaju nijakim. Na koniec, damy się zaskoczyć zupełnie nową ideą karania przestępców przez umożliwianie im normalnego funkcjonowania w społeczeństwie jako osobników spełniających rozkazy każdego z napotkanych ludzi. Dajemy się wciągnąć w ten dziwny i jednocześnie szalenie atrakcyjny świat dzięki zadziwiającej umiejętności kreacji Autorki. Ani przez moment nie czujemy się oszukani. Historia od początku do końca jest doskonale przemyślaną konstrukcją.

Niejednoznaczność postaci. Przebiegłość i okrucieństwo. Filozofie i ich wdrażanie w nowoczesną cywilizację. Pomysły na zapobieganie błędom i okrucieństwom ludzkości. Mroczna przeszłość budząca się na nowo w przyszłości. Obok tej przedziwnej powieści, która może się okazać wyrocznią, doprawdy nie sposób przejść bez emocji.

Ocena: 5/6
©Wiedziennik
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć