ebook Znikająca ziemia
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 3870)

Znikająca ziemia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.82
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.82 zł Lub 21.44 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
23.81 zł
23.92 zł
24.91 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł

Powieść o tak silnym ładunku emocjonalnym jak słynny „Piknik pod Wiszącą Skałą” Petera Weira. Pewnego sierpniowego dnia w kamczackiej zatoce znikają bez śladu dwie siostry, 8-letnia Sonia i11-letnia Alona. Mijają tygodnie, potem miesiące, w końcu śledztwo utyka w martwym punkcie. Z zaginięciem dziewczynek nie może się jednak pogodzić nikt z lokalnej społeczności…

Dziewięć godzin lotu od Moskwy. Ocean, wulkany i tundra. Miejsce idealne, żeby zniknąć bez śladu…

Zabierając nas na Kamczatkę, „Znikająca ziemia” z rzadko spotykaną emocjonalną ostrością otwiera przed nami światy złożonych osobowości, postaci przypadkowo połączonych kryminalną intrygą: świadka, sąsiadki, detektywa i matki. Przenosimy się do krainy surowego piękna – gęstych lasów, bezkresnej tundry, wyniosłych wulkanów oraz skutych lodem mórz, które otaczają Japonię i Alaskę, do regionu tyleż złożonego co pociągającego, w którym napięcia etniczne od dawna niebezpiecznie kipią i w którym obcy są często pierwszymi oskarżonymi.
Dzięki silnie angażującej narracji, porównywalnej ze słynnym filmem Petera Weira „Piknik pod Wiszącą Skałą”, potężnej wyobraźni i empatii młodej pisarki ta przejmująca powieść pomaga zrozumieć zawiłe więzi rodzinne i społeczne w tej części Rosji, której dotąd nie znaliśmy.

Znikająca ziemia od Julia Phillips możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie wiem, czy też tak macie ale ja czasami biorę do ręki książkę, czytam pierwszych kilka stron i już wiem, że to co trzymam w dłoni jest wyjątkowe, ważne, pochłaniające. Tak właśnie było w przypadku tej powieści. Bardzo się cieszę, że po nią sięgnęłam, bo przyznam Wam, że pomimo intrygującego opisu, nie do końca byłam pewna czy przypadnie mi do gustu.

Znikająca ziemia to książka, którą trudno mi opisać i jednoznacznie określić gatunkowo. Z jednej strony jest to thriller, z drugiej mocno intelektualny obraz mieszkanek Kamczatki. Miejsca które wciąż wydaje się egzotyczne i niedostępne z uwagi na jej położenie w odizolowanej od reszty kraju części Rosji.


O czym jest książka?

W pewne letnie popołudnie, dwie siostry jedenastoletnia Alona i sześcioletnia Sofia, wsiadają do samochodu nieznajomego. Mężczyzna proponuje im podwózkę do domu, jednak one tam nie docierają. Pomimo akcji poszukiwawczej zakrojonej na szeroką skalę sióstr nie udaje się odnaleźć i mimo upływu lat lokalna społeczność nadal żyje sprawą ich zniknięcia. Pamięć o tej tragedii wpływa na mieszkanki Kamczatki i ich postrzeganie otaczającego je świata.

Moje zdanie

Przyznam Wam, że spodziewałam się po tej książce, czegoś zupełnie innego. Mimo to, zagłębiając się w tę historię lub raczej w poszczególne historie bohaterek byłam pod ogromnym wrażeniem tej powieści. Jej konstrukcja poszczególnych rozdziałów, niby odrębnych a jednocześnie połączonych cieniutkimi związkami to prawdziwy majstersztyk. Trochę liczyłam na to, że będzie w tej powieści, więcej samej Kamczatki a miejscami miałam wrażenie jakby ta powieść toczyła się wszędzie i nigdzie jednocześnie. Może taki był zamysł autorki ale mi trochę zabrakło opisów tego co wokół bohaterek. Bo Znikająca ziemia to powieść kobieca i o kobietach. To bowiem one i ich sposoby postrzegania świata, stanowią trzon tej historii.

Znikająca ziemia to debiut literacki Julii Phillips. Dla mnie jest to debiut niezwykle udany. Z wielką ciekawością będę wyglądała kolejnych powieści tej autorki a Was tymczasem mocno zachęcam do sięgnięcia po Znikającą ziemię. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie, bym czytała do tej pory powieść w takim stylu. Nie jest to też typowy thriller, ma w sobie jednak coś mocno mrocznego, niepokojącego, trzymającego w napięciu. Ten klimat życia z jednej strony po tragicznych wydarzeniach i przed tymi które się gdzieś podświadomie wyczuwa, bardzo mi odpowiadał.
Polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć