ebook Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 453)

Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.43
wciąż za drogo?
27.70 złpremium: 14.90 zł Lub 14.90 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
29.79 zł
30.00 zł
34.90 zł
24.43 zł
26.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Wielkie reformy, miliardy z Unii na zrównoważony rozwój, rekordy prędkości pociągów i liczby pasażerów, a tymczasem polskimi kolejami w III RP wciąż jeździ mniej ludzi niż w PRL-u, a najnowszy tabor ma problem z osiągnięciem czasu przejazdów sprzed wojny. Co się stało, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle?

To nie tylko efekt propagandy kolejnych ministrów, dyrektorów i prezesów spółek kolejowych, ale również skutek celowej polityki polskich rządów, niezależnie od opcji politycznej. Polscy decydenci - wbrew światowym trendom i eksperckiej wiedzy - przyjęli sobie za cel likwidację „nierentownej” infrastruktury, odbierając całym miastom i miasteczkom ich „okno na świat”.

Czy zapaść polskiej kolei była niemożliwa do uniknięcia? Karol Trammer nie tylko opisuje kto i jak likwidował polską kolej, ale również wskazuje na polityczne mechanizmy, które sprawiły, że stała się możliwa ta piękna katastrofa polskiego kolejnictwa, a także całkiem naoczne katastrofy jak w Szczekocinach, na stacji Baby, czy w Korzybiu.

Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej od Karol Trammer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dobra robota! Brakowało takiej pozycji na polskim rynku, a jest o czym pisać. Wiele ciekawych i mniej znanych informacji, rzetelne opracowanie tematu.

Warto zerknąć