ebook Sharon Tate: Historia morderstwa żony Romana Polańskiego
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 898)

Sharon Tate: Historia morderstwa żony Romana Polańskiego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 22.79
wciąż za drogo?
-14% 22.79 zł

Sharon Tate miała wszystko – Romana Polańskiego u swego boku, nominację do Złotego Globu i stała u progu światowej kariery. Skończyła 26 lat i była w 9. miesiącu ciąży.

Dzień 9 sierpnia 1969 roku wstrząsnął całym światem. Do domu Sharon Tate wtargnęła sekta Mansona i dokonała bestialskiego zabójstwa. Do dziś sprawa ta budzi wielkie kontrowersje i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Jak wyglądałoby życie młodej aktorki, gdyby tego dnia nie została zamordowana?

Alisa Statman sięga do rodzinnego archiwum, by prześledzić każdy aspekt tej makabrycznej historii. Razem z siostrzenicą Sharon – Brie – przedstawia tragiczną walkę rodziny o skazanie jednego z najokrutniejszych zabójców wszech czasów.

Czy po 50 latach można dotrzeć do prawdy?

Co sądzi o książce Roman Polański?

Dlaczego siostra zamordowanej aktorki nie zgadza się z tą wersją wydarzeń.

Sharon Tate: Historia morderstwa żony Romana Polańskiego od Alisa Statman, Brie Tate możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Makabryczne morderstwo, którego jedną z ofiar była Sharon Tate, od lat budzi wiele kontrowersji i wciąż pozostawia ogrom pytań, na które chyba już nigdy nie znajdziemy odpowiedzi. 9 sierpnia 1969 roku do domu dwudziestosześcioletniej Sharon Tate, żony Romana Polańskiego wtargnęli członkowie sekty „Rodzina” Charlesa Mansona i tam dokonali bestialskiej zbrodni. Ofiarami morderców stali się Sharon, która była wtedy w 8 miesiącu ciąży oraz jej goście, w tym Wojciech Frykowski. Sprawa ta rozgrzewała opinię publiczną tym bardziej, że Tate była właściwe na początku wielkiej światowej kariery. Miała na koncie nominację do Złotego Globu i była żoną niezwykle popularnego i odnoszącego sukcesy reżysera. Jednym z pytań, na które nie uzyskamy już odpowiedzi, jest to jak mogłoby wyglądać życie Tate gdyby nie zostało tak brutalnie przerwane.

Historia opisana w tej publikacji to nie tylko zapis wydarzeń związanych z masakrą w domu Sharon Tate, ale przede wszystkim mam wrażenie to świadectwo walki o sprawiedliwość i próby radzenia sobie z tą niewyobrażalnie koszmarną sytuacją. Szczególnie, że rodzina Sharon przez lata musiała walczyć o to by Manson i członkowie jego sekty pozostali w więzieniu.

Książka Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego powstała w dużej mierze na podstawie rodzinnych zapisków rodziny Tate. Przez to nacechowana jest emocjonalnie i skupia się w dużym stopniu na wydarzeniach związanych z samą Sharon. Radzenie sobie jej najbliższych z traumą, dochodzenie, proces, jak i walka o utrzymanie wyroków. Przy tym trzeba powiedzieć że ta publikacja to również ciekawa informacja na temat ówczesnej sytuacji amerykańskiego sądownictwa.

Książkę mimo pokaźnych rozmiarów czyta się niezwykle szybko i sprawnie. Jest w niej jednak ogrom fragmentów które są trudne emocjonalnie. Opis zbrodni oraz to, z czym zmagali się najbliżsi aktorki jest niewyobrażalny. Miejscami wręcz naprawdę było mi trudno uwierzyć w to co czytałam.

To co najbardziej urzekło mnie w tej książce, to swoiste połączenie reportażu, biografii i elementów beletrystyki opartej na faktach. Dzięki temu chyba łatwiej mi było ją czytać.

Publikacja zawiera fotografie z rodzinnego albumu rodziny Tate. Jednak dla mnie mogłoby być więcej zdjęć samej Sharon.

Bardzo gorąco polecam Wam tę książkę. Moim zdaniem Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego to zdecydowanie książka warta czytelniczej uwagi, nie tylko dla fanów reportaży.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć