ebook Oko w oko ze złem: Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 367)

Oko w oko ze złem: Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 22.39
-30% 22.39 zł
Inne proponowane

Kerry Daynes od ponad dwudziestu lat jest psycholożką sądową. Widziała już chyba wszystko – bo to jej przydzielane są najtrudniejsze przypadki. W tej książce opisała najbardziej wstrząsające sprawy karne, z którymi miała do czynienia.

Aby zrozumieć motywy zbrodniarza, psycholog sądowy musi dobrze go poznać, a to może mu się udać tylko wtedy, gdy zacznie myśleć jak on.

Czy wystarczy odpowiedni splot zdarzeń, żeby człowiek był zdolny do najgorszego?

Czy istnieje „przepis na mordercę”?

Czy zło jest w każdym z nas?

Kerry ci o tym opowie.

Bo na końcu przy stole w pokoju przesłuchań zostaje tylko ona i przestępca.

Kerry Daynes jest psychologiem. Prowadzi prywatną praktykę, a także pracuje w rządowych zespołach psychologów i psychoterapeutów. Często powoływana jest jako biegła w sprawach karnych i w sądach rodzinnych. Regularnie udziela się jako komentatorka telewizyjna w takich stacjach jak BBC, Sky 1 czy CNN. Od lat czynnie działa na rzecz polepszenia jakości publicznej debaty dotyczącej zdrowia psychicznego oraz patronuje National Centre for Domestic Violence.

---

Autorka wnika w umysły przestępców i pomaga zrozumieć to, co dla większości jest niepojęte. A sposób, w jaki to robi, zadowoli każdego fana książek kryminalnych. - Magdalena Foryza, @oczytanakryminolog

Daynes skraca dystans między mordercą a czytelnikiem. To przerażająca książka o nieprzewidywalności ludzkich zachowań. - Paula Sieczko, ruderecenzuje.pl

Prawdziwe i szokujące historie, które zmieniają postrzeganie świata. W czasach gdy ludzi niezdrowo fascynuje zbrodnia, autorka próbuje dociec, co dzieje się w umyśle przestępcy. - Konstancja Sieradzka, @oczytana

Oko w oko ze złem: Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej od Kerry Daynes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O nieprzewidywalności ludzkich zachowań

Historie, które tu przeczytacie, spisałam w oparciu o moje wspomnienia, doświadczenia i życie psycholożki sądowej. Imiona oraz szczegóły, które mogły zdradzić czyjąś tożsamość, zostały zmienione, aby chronić prywatność zarówno osób niewinnych, jak i tych stuprocentowo winnych. A także ochronić mnie samą.

Wydawało mi się, że Oko w oko ze złem będzie książką mocno idącą w stronę naukową. Daynes jednak zafundowała mi już na samym początku spore zaskoczenie. Okazało się, że jej styl jest lekki, a sposób wypowiedzi przejrzysty i klarowny – mało w nim typowo naukowych sformułowań, a historie są spisane w taki sposób, żeby każdy odbiorca był w stanie odebrać prosty przekaz. Czyta się to trochę jak taki zawodowy pamiętnik, w którym autorka zapisuje ważne elementy konkretnych spraw, którymi się zajmowała, i rozszyfrowuje schemat działania danej osoby. Powiedziałabym, że rozkłada morderców na czynniki pierwsze, ale co najlepsze – po jej działaniach widać, że nie robi tego z premedytacją na niekorzyść sprawców. Żebyśmy nie zrozumieli się źle – niby określa granice między tym co dobre, a tym co złe, ale potrafi też pokazać, że nie wszystkie życiowe sytuacje są albo czarne, albo białe. Co więcej wynajduje te bliżej nieokreślone szarości i to właśnie w nich potrafi wynaleźć pierwiastek ludzki, który ostatecznie sprawia, że każdy morderca staje się w oczach czytelnika po prostu bardziej uczłowieczony. Daynes pokazuje, że każda z osób, nad którymi pochyla się w tej książce, jest inna. Spotkały je zupełnie inne tragedie, miały różne życiowe doświadczenia, ale też są charakterologicznie innymi osobami. Różni je płeć, wychowanie i przyzwyczajenia… A jednak nadal to ludzie. Postawieni pod ścianą, nieprzewidywalni w swoich dokonaniach, przekonani o słuszności swoich działań lub ich zupełnym braku.

Mogę śmiało powiedzieć, że nie spodziewałam się, że książka psychologa sądowego zaskoczy mnie aż tak. Na szczęście to pozytywne zaskoczenie. Nie przypuszczałam, że wśród osób po części decyzyjnych w sprawach karnych znajdzie się osoba, która bez większego niepokoju będzie głośno i wyraźnie mówić o pewnych dysfunkcjach systemu, o niesprawiedliwości i krzywdzie, na którą – czasami jednak nie do końca słusznie – mordercy są skazani. To książka, która pomaga spojrzeć z nieco innej strony na przypadki, które odpowiednio przedstawione stają się

Czytałam tę książkę w wersji elektronicznej i bardzo czekam na premierę i jej wersję papierową. Chciałabym przeczytać ją jeszcze raz, na spokojnie, i wrócić do fragmentów, które nieco więcej mówią o behawioryzmie i psychice osób, które dopuszczają się przestępstw. Mam wrażenie, że to jedna z nielicznych książek w tej tematyce, w której osoby popełniające zabójstwa nie są stygmatyzowane i dla zasady nazywane złymi czy gorszymi. Daynes znakomicie przedstawia, że nazywanie ich mordercami i przestępcami to ogromne niedopowiedzenie, przynajmniej w tych konkretnych przypadkach. Osobiście uważam, że to jedna z lepszych książek, które czytałam w tym roku i gorąco zachęcam was do sięgnięcia po nią, szczególnie jeżeli tematyka okołokryminalna was interesuje.

Ocena: 5/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć