Opowiedz mi o nim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.64 / 5.00
liczba ocen: 374
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
31.99 zł
Opis:

Tamtego wieczoru Sandrę podwozi do domu nieznajomy mężczyzna. Za pomoc oczekuje czegoś więcej niż tylko szklaneczki whisky...

Niedługo potem dochodzi do śmiertelnego wypadku samochodowego. Jeanette jest jednym ze świadków zdarzenia. Nikomu o tym nie mówi. Musi chronić swój sekret.

Kerstin niecierpliwie czeka w domu na męża. Nie wie, że on już nigdy do niej nie wróci...

Cztery lata później Sandra pracuje jako wolontariuszka w telefonie zaufania. Jedna rozmowa sprawi, że głęboko skrywane tajemnice złączą ze sobą trzy kobiety, które nie wiedziały o swoim istnieniu.

Jasna cholera! Ależ wspaniały thriller przyrządziła dla nas Carin Gerhardsen. - BLEKINGE LÄNS TIDNING

Kryminał tak dobrze skonstruowany jak matematyczna łamigłówka! - SVT GO’KVÄLL

Mrozi krew w żyłach! - ÖSTERSUNDS-POSTEN

Znakomity thriller psychologiczny! Dziesięć na dziesięć! - EVAS BOKHYLLA

Czujesz mrowienie, chcesz wiedzieć, co się stanie, kto jest winny i dlaczego. - EPILOGER.BLOGG.SE

Najbardziej polubiłam postacie kobiece – silne, mimo że poranione przez los. - BOKMALEN.NU

Carin Gerhardsen jest szwedzką pisarką i matematyczką. W młodości grała w tenisa i na saksofonie w zespole punkowym. W Szwecji dużą popularnością cieszy się jej seria kryminalna o policjantach ze Sztokholmu. Thriller Opowiedz mi o nim ukazał się w 2018 roku i został nominowany do prestiżowej nagrody Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminałów w kategorii Najlepszy szwedzki kryminał. Powieści Gerhardsen zostały przetłumaczone już na ponad dwadzieścia języków.

Recenzje blogerów
Śmiało mogę stwierdzić, że Carin Gerhardsen udało się napisać naprawdę dobrą powieść, która wciąga i angażuje czytelnika. Nawet nieco żałuję, że jej częściowa lektura przypadła na moje gorsze dni, ale pewnych rzeczy w swoim życiu nie przewidzimy – chyba doskonale wiedzą o tym nawet bohaterki stworzone przez autorkę. Czasami coś spada na nas jak grom z jasnego nieba i to od nas zależy, czy poniesiemy klęskę i się poddamy, czy jednak weźmiemy to na klatę i będziemy walczyć.

Cała recenzja na blogu: Opowiedz mi o nim

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Thrillery psychologiczne to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. Niestety, w ostatnim czasie w moje ręce trafiło bardzo dużo książek, które nie do końca trafnie były zaklasyfikowane do tego gatunku, przez co czułam spore rozczarowanie podczas ich lektury. Opowiedz mi o nim zdecydowanie jednak moim zdaniem na miano thrillera psychologicznego zasługuje.

Cała akcja powieści osnuta jest wokół wypadku na drodze i historii trzech kobiet które to zdarzenie łączy na zawsze. Pierwszą z nich jest Sandra, którą nieznajomy mężczyzna podwozi do domu a później oczekuje okazania szczególnej wdzięczności. Chwilę po tym Jeanette jest świadkiem śmiertelnego wypadku samochodowego. Kobieta nie może nikomu zdradzić co widziała, ponieważ sama nie jest bez winy. Tymczasem na męża w domu czeka Kerstin, nieświadoma, że mąż nigdy już nie wróci. Mimo łączącej je tragicznej nocy, kobiety miały nigdy nie dowiedzieć się o swoim istnieniu. Jednak pewnego wieczoru Sandra, która pracuje jako wolontariuszka w telefonie zaufania odbiera połączenie, które po latach przypomni o koszmarnych wydarzeniach tej zimowej nocy.

Opowiedz mi o nim to książka, która zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Od samego początku pochłonęła mnie tak mocno, że z trudem ją odkładałam. Do tego napisana jest ciekawym i dynamicznym językiem przez co sama historia również jest dynamiczna i niezwykle intrygująca. Do tego jej lektura jest niesamowicie intensywna bo właściwie ciągle coś się w niej dzieje. Autorka bardzo kunsztownie utkała całą akcję. Na początku miałam wrażenie, ze jest w niej dużo wątków i bałam się, że mimo wszystko się w nich pogubię. Nic takiego się jednak nie stało a poszczególne intrygi wspaniale się ze sobą łączą. Bardzo podobało mi się również, że autorce udało się kilka razy mocno mnie zwieść i zaskoczyć. Oczywiście bardzo pozytywnie. Właściwie jedyne do czego aż muszę się przyczepić to niektóre zachowania Sandry i jej dialogi. Jakoś ciężko mi sobie to było wyobrazić. Ale to tylko urywek całości na szczęście.

Poza tym Opowiedz mi o nim to książka bardzo kobieca. Ukazuje kobiece emocje, uczucia, lęki. Jest to również powieść o decyzjach, które podejmujemy i które później rzutują na reszcie naszego życia i definiują je.

Powiem Wam, że Opowiedz mi o nim to książka na którą czekałam, jej lektura sprawiła mi naprawdę wiele przyjemności. W związku z tym bardzo gorąco Wam ją polecam. Zdecydowanie warta jest czytelniczej uwagi.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć