ebook Wariat na wolności
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 100)

Wariat na wolności
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 40.99
40.99 zł
Inne proponowane

Z młodości uciekł niczym z domu wariatów, ale w głębi duszy nigdy nie uległ presji bycia normalnym. Bo czy to nie szaleństwo – przez 75 lat szukać swojej prawdziwej natury i toczyć walkę z własnym ego?

Niepokorny buddysta, zbuntowany terapeuta, autorytet, który przyznaje, jak wiele jeszcze nie wie, i z rozbrajającą szczerością mówi o swoich błędach oraz głęboko zakorzenionym egoizmie.

W szczerej i intymnej autobiografii Wojciech Eichelberger opowiada o tym:

• czy to my sterujemy naszym życiem, czy robią to wydarzenia, na które nie mamy wpływu?

• czy psychoterapeuta zawsze jest dobrym partnerem i rodzicem, czy też popełnia więcej błędów niż jego pacjenci?

• co w życiu jest ważniejsze niż szczęście?

A przede wszystkim – jak mądrze pracować, kochać i myśleć, by z tej zawiłej, przypadkowej i ułomnej materii sklecić jedno dobre życie.

Książka, która pomoże każdemu lepiej zrozumieć siebie.

 

Wojciech Eichelberger – psycholog, coach, doradca biznesu, felietonista i autor książek. Jeden z najbardziej znanych polskich psychoterapeutów. Współtwórca słynnego Laboratorium Psychoedukacji i powstałego kilkanaście lat temu innowacyjnego Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Jego warsztaty mindfulness i samorozwoju przyciągają tłumy i cieszą się wielką popularnością także w tworzonej przez firmę Positive Life wersji online.

Wariat na wolności od Wojciech Eichelberger możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wojciech Eichelberger to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich psychoterapeutów. Do tego coach, doradca biznesu, felietonista, autor wielu książek, artykułów, felietonów i esejów z zakresu psychologii. Jego warsztaty od lat cieszą się ogromną popularnością. Przez wielu określany jest wręcz jako guru. Jaki jest naprawdę?

Wariat na wolności to autobiografia myślę bardzo nietypowa. Oczywiście spełnia ona podstawowe założenia gatunku – mianowicie przedstawienie życiorysu autora czy też nakreślenia tła społecznego. Niemniej jednak mam wrażenie, że w tej autobiografii bardzo dużo miejsca zajmują treści, które to nam czytelnikom mogą pomóc by choć trochę lepiej zrozumieć świat, życie, samych siebie a przede wszystkim nabrać do niektórych spraw trochę dystansu. I to chyba właśnie w tej książce podobało mi się najbardziej. Bo z jednej strony czytałam wybiórcze historie z życia jednego z ważniejszych współczesnych psychoterapeutów a z drugiej dostałam sporą garść inspiracji do głębszej analizy na temat tego jak żyć, pracować czy mądrze kochać siebie i bliskich.

Myślę, że Wojciechowi Eichelbergowi można w tej publikacji, tak jak zresztą w jego poprzednich po prostu zaufać. Szczególnie, że całość ma charakter wyjątkowo szczery i intymny. Książkę czyta się dzięki temu niezwykle sprawnie i z ogromnym zaciekawieniem. Przyznam się Wam, że zawsze w autobiografiach najtrudniejsze dla mnie są opisy dzieciństwa i młodości danej osoby. W tym przypadku jednak historia rodziny psychoterapeuty okazała się dla mnie niezwykle ciekawa. I nawet trochę było mi żal, że autor poświęcił burzliwym losom swoich przodków tylko tyle (choć wcale nie tak mało) miejsca.

To co zrobiło w tej książce na mnie największe wrażenie, to fragment dotyczący rozmowy z Wojciechem Jaruzelskim oraz to, że Wojciech Eichelberg łączy w sobie buddyzm, niepokorę, stateczność i bunt w jednym. Do tego sam przyznaje, że mimo 75 lat na karku, w głębi duszy nigdy nie uległ presji bycia normalnym. Autor w tej niezwykle inspirującej autobiografii porusza tematy związane ze swoim pochodzeniem, nieobecnym ojcem, kultem matki, dorastaniem w cieniu wojny, dojrzewaniem, zawodem psychoterapeuty, buddyzmem, zakładaniem rodziny, starością i śmiercią. Do tego szczerze opowiada o swoich błędach i porażkach, które ponosił na życiowej drodze w tym także o tym jak te zdarzenia go ukształtowały.

Bardzo ciekawe były również rozdziały spisane w formie krótkich rozmów powstałe we współpracy z Wojciechem Szczawińskim. To ważne w takich rozmowach formułować dobre pytania i myślę, że Szczawińskiemu się to udało.

Dla kogo jest tak książka?
Przede wszystkim myślę, jest to ciekawa pozycja dla tych, którzy znają twórczość autora i chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o nim samym (jak dla przykładu ja). Dla osób lubiących biografię nietuzinkowych osób to pozycja uważam wprost idealna. Dla zainteresowanych ogólnopojętą tematyką nauk społecznych to wręcz myślę pozycja obowiązkowa. Poza tym wydaje mi się, że w tej konkretnej autobiografii, każdy czytelnik może znaleźć coś dla siebie. Ja gorąco polecam.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć