ebook Kiedyś się odnajdziemy
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 191)

Kiedyś się odnajdziemy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.52
Audiobook - najniższa cena: 29.61
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-19% 25.52 zł Lub 22.97 zł
31.89 zł
31.89 zł Lub 28.70 zł
24.56 zł
26.16 zł
26.75 zł
27.11 zł
27.12 zł
28.39 zł
29.00 zł
31.89 zł
31.90 zł
Inne proponowane

Poruszająca saga czarodziejki kobiecych uczuć! Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia. Musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtych czasach każde pożegnanie może być ostateczne. Wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę, która została na świecie zupełnie sama. Czy Janka pokocha ją jak własną siostrę?

W Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić. Rodzące się uczucie wystawi na próbę więź łączącą go z najlepszym przyjacielem. Jaką cenę zapłaci za podjęte decyzje?
Po latach drogi Janki i Tadka się połączą. Tych dwoje doświadczyła wojna, ale przed nimi jeszcze całe życie…
„Kiedyś się odnajdziemy” to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać największe cierpienie, o stracie, której nie można przeboleć, i o błędach, które trudno wybaczyć.

Kiedyś się odnajdziemy od Gabriela Gargaś możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Takie rzeczy po prostu się zdarzają, i już. To nie jest od nas zależne. Zakochujesz się tak po prostu. Przyjmij to jako dar od losu.
Kiedyś się odnajdziemy skończyłam czytać parę dni temu, ale wciąż myślę o tej powieści. Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – totalnie mnie zaczarowała. Do tego stopnia, że specjalnie przedłużałam moment dotarcia do ostatniej strony. Czytałam po kilkanaście stron dziennie, nie chcąc się rozstawać z bohaterami… Wciąż było za wcześnie, wciąż było mi za mało…

Są takie powieści, których się nie zapomina. Są takie książki, które po odłożeniu na półkę, zostają w czytelniku na zawsze. Są takie historie, które aż kipią od godnych zapamiętania cytatów (do tego stopnia, że mimo posiadania audiobooka, kupuje się książkę, by je zaznaczać). Są tacy bohaterowie, których chciałoby się poznać w prawdziwym życiu…. Kiedyś się odnajdziemy bezsprzecznie należy do tego grona. Rok 2019 zbliża się ku końcowi, dlatego z czystym sumieniem stwierdzam, że to najważniejsza i najpiękniejsza książka, jaką w nim przeczytałam, a właściwie wysłuchałam.

O Rzezi Polaków na Wołyniu milczano przez pięćdziesiąt lat, okaleczając pamięć tych, którzy ją przeżyli, a także następnych pokoleń. O naszej historii trzeba mówić głośno.

Rzeź na Wołyniu to wydarzenie historyczne, które wciąż i w nas, i w Ukraińcach budzi sporo emocji. Gabriela Gargaś i jej rodzina osobiście zostali dotknięci tą tragedią – na Wołyniu zamordowano bowiem prababcię Pisarki. Na własne oczy widziała to babcia Pani Gabrieli… Jestem pełna podziwu dla Autorki, że w tak piękny sposób oddała cześć swoim przodkom. Piękny i dokładny. Widać, że przygotowując się do napisania tej książki, spędziła mnóstwo czasu nad dokumentami i publikacjami historyków, co potwierdzają, poza treścią książki oczywiście, nazwiska padające w podziękowaniach oraz bibliografia.

Gdzie leży granica człowieczeństwa? Czy można nazwać człowiekiem kogoś, kto obdziera ze skóry drugiego człowieka?

Muszę przyznać, że fragmenty dotyczące rzezi wołyńskiej – jej przebieg, następstwa wywołały we mnie całą gamę emocji i uczuć. Od strachu przez współczucie po gniew. W oczach stawały mi łzy… Nigdy nie zrozumiem wojny. Nigdy nie zrozumiem, jak ludzie ludziom mogli gotować taki los. A Wołyń… Gabriela Gargaś nie szczędziła opisów scen podobnych do tych, które mogliśmy widzieć w filmie Smarzowskiego. Nie wyobrażam sobie, jak bardzo rozrywały się dziecięce serduszka, kiedy najmłodsi patrzyli, jak ciała ich rodziców są rozrywane…

Miłość, Janeczko, jest w życiu najważniejsza. Nie ma nic ważniejszego od miłości, nic.

Kiedyś się odnajdziemy to powieść nie tylko z wątkami historycznymi. Najważniejsza w tej książce jest miłość – nie tylko do ojczyzny, ale przede wszystkim do drugiego człowieka. Do rodziców, siostry, kuzyna, wreszcie kobiety i mężczyzny. Ważna jest też przyjaźń – często wystawiana na najtrudniejszą próbę, a także wierność drugiej osobie i własnym zasadom… Bohaterowie wykreowani przez Gabrielę Gargaś nie są nieskazitelni. To postaci z krwi i kości – tacy jak my. Ze słabościami, lękami, popełniający błędy. Zagubieni w wojennej i komunistycznej rzeczywistości. Poszukujący przede wszystkim miłości. Przystani, bezpiecznego portu, do którego cierpienie, strata, wreszcie (wielka) polityka i (zimna) wojna nie mają wstępu. Miejsca, gdzie jest cicho i spokojnie. Gdzie jest uczucie, czuły dotyk, drugi człowiek…

Ocena: 6/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Kto nigdy nie doznał głodu, tego prawdziwego, który wywołuje niemal fizyczny ból, zawroty głowy i mdłości, ten nie wie, do czego człowiek jest zdolny.

Kiedyś się odnajdziemy to pierwszy tom nowej sagi rodzinnej autorki. Wiedziałam, że chcę sięgnąć po tę książkę, bo dotyka czasów wojny i jest o wydarzeniach, jakie rozegrały się wtedy na Wołyniu.

To, co się działo wtedy na Wołyniu, było barbarzyństwem, które tych, co przeżyli, długo jeszcze miało prześladować w najgorszych koszmarach.

Janka, będąc młodą dziewczyną, przeżyła ogromną tragedię. Była świadkiem śmierci rodziców i musiała uciekać zostawiając nieznanej kobiecie swoją malutką siostrzyczkę. Całe swoje życie myśli o Teresce i o tym, że tak bardzo chciałaby ją odszukać. W życiu nie ma próżni i na drodze Janki los postawił inną małą dziewczynę, która została sama i strasznie potrzebuje miłości. Tylko czy Janka da radę pokochać całkiem obce dziecko?

Drugim bohaterem książki jest Tadek, który mimo wojny przeżywa bardzo swoje rozterki miłosne. Zakochany jest w Annie, dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Ania też jest zauroczona Tadkiem.... Co zrobią młodzi? Czy będą walczyć o własną miłość kosztem uczuć bliskiej im osoby?

Po wielu latach losy Janki i Tadka się połączą... Oboje po przejściach, ale przecież życie wciąż trwa i mamy je tylko jedno.

Podobało mi się w tej książce ujęcie tematów wojennych. Wiem, że wtedy dokonywały się mordy itd, ale czasami jak jest za dużo opisów bestialstwa w książkach to nie dam rady tego czytać... Tutaj jest wszystko ujęte z idealnym wyczuciem, wszystkiego jest tyle ile trzeba. Trochę przeszkadzały mi krótkie rozdziały, choć patrząc z drugiej strony dzięki takiemu zabiegowi książkę się nie czyta, ale pochłania. Nie znam za bardzo twórczości autorki, choć jest bardzo popularna, dlatego mogę napisać coś świeżym okiem. Pani Gargaś widać, że nie boi się trudnych tematów, że jest przygotowana do tematu, fabuła jest spójna, logiczna. Autorka umie pokazać rodzącą się miłość w sercach ludzi, tęsknotę za drugim człowiekiem, strach o jutro oraz zagłębić się w ludzką duszę, która cierpi po śmierci ukochanej osoby. Cieszę się, że jest to saga, bo lubię czytać dłuższe historie i czekam już na następny tom.

W ostatnim czasie czytałam bardzo dużo książek o tematyce wojennej, powojennej. Najnowsza książka pani Gargaś dobrze się czyta, mimo że dotyka tak trudnych tematów. Mam wrażenie, że ostatnio strasznie dużo się publikuje książek o takiej tematyce i ... bardzo dobrze. Musimy o tym pamiętać, myśleć i modlić się, aby tamte czasy już nigdy nie wróciły.

Gdzie leży granica człowieczeństwa? Czy można nazwać człowiekiem kogoś, kto obdziera ze skóry drugiego człowieka?

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć