Łańcuch
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.95 / 5.00
liczba ocen: 4824
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.75 zł
26.90 zł
28.04 zł
32.99 zł
Pozostałe księgarnie
25.98 zł
28.04 zł
29.69 zł
30.00 zł
32.99 zł
Opis:

Zasada działania Łańcucha jest prosta – jeśli chcesz, by Twoje uprowadzone dziecko ocalało, musisz porwać inne. Bezwzględna organizacja zmusza rodziców do wejścia na drogę przestępstwa i zamienia ich życie w koszmar. Ale Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje. Czy uda jej się ocalić córkę i rozerwać ŁAŃCUCH?

Zwyczajny dzień. Rachel podrzuca córkę na przystanek i pędzi do swoich spraw. Chwilę później ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru. Trzynastoletnia Kylie została uprowadzona. „Jeśli chcesz odzyskać córkę, musisz zapłacić okup… oraz porwać kolejne dziecko” – informuje zniekształcony kobiecy głos.
Porywaczka okazuje się matką, której syna uprowadzono wcześniej. Jeśli Rachel nie spełni żądań porwane dzieci zginą. Oboje. Tak działa Łańcuch, przerażające organizacja, która ofiary zmienia w przestępców, a nieznanych sprawców wzbogaca o miliony. Gdy stajesz się ogniwem Łańcucha, nigdy już się od niego nie uwolnisz.
Rachel jest zwykłą kobietą, będzie jednak musiała przeobrazić się w kryminalistkę, dokonywać dramatycznych wyborów moralnych i zrobić straszne rzeczy. Łańcuch jest bezlitosny i nieuchwytny. Zasady są proste: załatw pieniądze, wybierz ofiarę, a potem dokonaj okrutnego czynu, który jeszcze wczoraj wydawałby ci się zupełnie niedopuszczalny.
Twórcy Łańcucha wiedzą, że rodzice zrobią wszystko dla swoich dzieci. Skonstruowali go tak, by kolejne wciągane w niego osoby chroniły jego anonimową strukturę. Tym razem jednak trafili na równego przeciwnika. Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje. Czy uda jej się uratować córkę i rozerwać ŁAŃCUCH?

„McKinty właśnie wskoczył na szczyt mojej listy klasyków kryminału. Pisze śmiało i w doskonałym stylu. Prawdziwy mistrz pióra” – Dennis Lehane, autor takich bestselerów jak „Gdzie jesteś, Amando?” czy „Ciemności, weź mnie za rękę”

„Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale ta książka wciąga tak, że zapomniałem o pisaniu” – Remigiusz Mróz

„Ta książka kusi do czytania w galopie, ale nie daj się jej ponieść. Taką literaturą – wyjątkowo wnikliwą, inteligentną i pełną czarnego humoru – trzeba się delektować” – Tana French, autorka cyklu „Zdążyć przed Zmrokiem” i bestsellerów „Wiedźmie drzewo” oraz „Ostatni intruz”

O Autorze:
ADRIAN McKINTY urodził się i dorastał na osiedlu robotniczym w Belfaście. Studiował filozofię w Oksfordzie. Wyemigrował do USA, gdzie pracował w barach, na budowach i jako kierowca, zanim został nauczycielem. Po przeprowadzce do Australii zajął się zawodowo pisaniem. Jest autorem kilkunastu
dobrze przyjętych i nagradzanych kryminałów. Jego „Łańcuch” odniósł światowy sukces. Książka została sprzedana do 37 krajów, a prawa do ekranizacji nabył Paramount Pictures.

Łańcuch od Adrian McKinty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Recenzje blogerów
Remigiusz Mróz napisał na okładce: Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale ta książka wciąga tak, że zapomniałem o pisaniu.

Łańcuch na pewno znajdzie się na mojej liście TOP książek z 2019 r. Zaciekawiłam? Zapraszam na moją recenzję.

Zwykły, szary, codzienny poranek.

Czwartek. Godzina 7:55.

Z przystanku autobusowego zostaje porwana 13-letnia Kylie, która na samym wstępie dowiaduje się, że ją wypuszczą, ale kiedy to nastąpi zależy od zachowania jej matki. Czterdzieści minut później dzwoni telefon mamy dziewczynki - do Rachel dzwonią porywacze, którzy każą jej zapłacić okup oraz porwać inne dziecko... Kobieta jest w trudnym momencie życia, jedzie właśnie na wizytę do onkologa i spodziewa się usłyszeć straszne wieści o nawrocie raka. Jej świat się zawala, kiedy słyszy w słuchawce: Porwałam Twoją córkę.

Mam ci powiedzieć, że nie jesteś ani pierwsza, ani ostatnia. Trafiłaś do Łańcucha, a Łańcuch ma długą historię. Porwałam twoją córkę, żeby uwolnili mojego syna. Zrobili to mężczyzna i kobieta, których nie znam. A ty musisz wybrać cel i porwać kogoś, kogo ta osoba kocha, żeby Łańcuch mógł działać dalej.

Kobieta, która rozmawia z Rachel, też jest ofiarą, gdyż uprowadzono jej syna. Trafiła niestety do organizacji Łańcuch, która ofiary zmienia w bezwzględnych przestępców. Nikt nie wie, kto zarządza Łańcuchem i na czyje konto wpływają pieniądze z okupów. Jeśli Rachel nie porwie innego dziecka, to syn porywaczki jej córki oraz jej córka zginą... Nie ma wyjścia z łańcucha, miałam wrażenie, jakbym czytała o jakiejś sekcie.

Cześć pierwsza książki Wszystkie zaginione dziewczynki opowiada na przemian losy Rachel matki i Kylie córki. Rachel musi przeobrazić się w kryminalistkę i zrobić tak straszne rzeczy, o jakich nawet nie śniła. Walczy przede wszystkim z samą sobą, bo stając się ogniwem Łańcucha, zmienia życie innych ludzi w piekło. Robi to po to, by odzyskać Kylie, która jest dla niej całym światem. Jej córka też nie siedzi z założonymi rękami i przez cały czas wiemy, co się z nią dzieje.

Czy zwykły człowiek może z godziny na godzinę stać się przestępcą?
Co zrobi rodzic dla ocalenia własnego dziecka?
Czy umiałbyś skrzywdzić inne dziecko, żeby odzyskać swoje?

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza to historia porwania, a druga to dalsze życie rodziny... Czy Rachel zapomni o Łańcuchu?
A przede wszystkim, czy Łańcuch da o sobie zapomnieć?
A może jak już jesteś ogniwem to na zawsze? Kto stoi za tak przerażającą organizacją?

Są książki, które od pierwszego zdania wciągają mocno w fabułę i nie pozwalają o niej zapomnieć nawet gdy nie czytasz... Tak miałam z Łańcuchem, dawkowałam sobie czytanie jakbym oglądała serial w odcinkach. Rozdziały są krótkie, opisane godzinowo, dzięki czemu bardzo się wczuć w całą sytuację. Dawno nie czytałam książki, która by tak wniknęła w mój mózg, moje emocje... Takich właśnie thrillerów poszukuję i takie książki lubię czytać, uwielbiam czuć gęsią skórkę, bać się odwrócić stronę... Łańcuch udowadnia, że dobry thriller sam się obroni i nie potrzeba krwawych opisów... Mimo, że domyśliłam się kto stoi za Łańcuchem, czytało mi się to bardzo dobrze, a ostatnie rozdziały to prawdziwe rollercoaster wydarzeń.

Najbardziej przerażające jest to, że po lekturze takiego thrillera, każda matka przestanie czuć się bezpiecznie jeśli chodzi o dziecko. Książka bardzo na czasie pokazująca nam, że pisanie postów na Instagram i na Facebooku opisujące nasz dzień to prawdziwy skarb dla porywaczy, sami podajemy się im na talerzu....

Zatrważająca liczba ludzi zamieszcza publiczne wpisy, które może obejrzeć każdy. George Orwell się mylił, myśli, W przyszłości to nie państwo będzie wszystkich monitorować. Ludzie zrobią to sami. Odwalą robotę za aparat nadzoru, nieustannie informując o swoim miejscu pobytu, zainteresowaniach, wyborach żywieniowych, ulubionych restauracjach, poglądach politycznych i zainteresowaniach poprzez Facebooka, Twittera, Instagrama i inne serwisy społecznościowe. Jesteśmy naszą własną tajną policją.

Przede wszystkim Wydawnictwo Agora zaskoczyło mnie personalną okładką. To niesamowite uczucie dostać książkę, na okładce mieć swoje własne imię...

Pytaliście mnie ostatnio jaką polecam książkę, która ma świetną fabułę, nie można się od niej oderwać, a z drugiej strony jest tak, że boisz się dalej czytać... Właśnie polecam Wam Łańcuch- jako matce fabuła bardzo zadziałała na moją wyobraźnię. Musiałam sobie robić przerwy w czytaniu, żeby to ogarnąć. Czytając tak dużo jak ja, można znaleźć wiele podobnych fabuł, książki na tak zwane "jedno kopyto". .. Tu jest inaczej, takiej książki nie czytałam... Prawa do publikacji książki zostały sprzedane do 37 krajów, nie dziwię się, to będzie hit. Ma być nakręcony film na tej podstawie, nie wiem czy obejrzę, zdecydowanie wolę książki od ekranizacji. A Wy co wybierzecie?

Ocena: 6/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć