ebook Łańcuch
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 4830)

Łańcuch
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.49
Audiobook - najniższa cena: 23.78
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
25.47 zł
25.49 zł
27.00 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Zasada działania Łańcucha jest prosta – jeśli chcesz, by Twoje uprowadzone dziecko ocalało, musisz porwać inne. Bezwzględna organizacja zmusza rodziców do wejścia na drogę przestępstwa i zamienia ich życie w koszmar. Ale Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje. Czy uda jej się ocalić córkę i rozerwać ŁAŃCUCH?

Zwyczajny dzień. Rachel podrzuca córkę na przystanek i pędzi do swoich spraw. Chwilę później ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru. Trzynastoletnia Kylie została uprowadzona. „Jeśli chcesz odzyskać córkę, musisz zapłacić okup… oraz porwać kolejne dziecko” – informuje zniekształcony kobiecy głos.
Porywaczka okazuje się matką, której syna uprowadzono wcześniej. Jeśli Rachel nie spełni żądań porwane dzieci zginą. Oboje. Tak działa Łańcuch, przerażające organizacja, która ofiary zmienia w przestępców, a nieznanych sprawców wzbogaca o miliony. Gdy stajesz się ogniwem Łańcucha, nigdy już się od niego nie uwolnisz.
Rachel jest zwykłą kobietą, będzie jednak musiała przeobrazić się w kryminalistkę, dokonywać dramatycznych wyborów moralnych i zrobić straszne rzeczy. Łańcuch jest bezlitosny i nieuchwytny. Zasady są proste: załatw pieniądze, wybierz ofiarę, a potem dokonaj okrutnego czynu, który jeszcze wczoraj wydawałby ci się zupełnie niedopuszczalny.
Twórcy Łańcucha wiedzą, że rodzice zrobią wszystko dla swoich dzieci. Skonstruowali go tak, by kolejne wciągane w niego osoby chroniły jego anonimową strukturę. Tym razem jednak trafili na równego przeciwnika. Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje. Czy uda jej się uratować córkę i rozerwać ŁAŃCUCH?

„McKinty właśnie wskoczył na szczyt mojej listy klasyków kryminału. Pisze śmiało i w doskonałym stylu. Prawdziwy mistrz pióra” – Dennis Lehane, autor takich bestselerów jak „Gdzie jesteś, Amando?” czy „Ciemności, weź mnie za rękę”

„Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale ta książka wciąga tak, że zapomniałem o pisaniu” – Remigiusz Mróz

„Ta książka kusi do czytania w galopie, ale nie daj się jej ponieść. Taką literaturą – wyjątkowo wnikliwą, inteligentną i pełną czarnego humoru – trzeba się delektować” – Tana French, autorka cyklu „Zdążyć przed Zmrokiem” i bestsellerów „Wiedźmie drzewo” oraz „Ostatni intruz”

O Autorze:
ADRIAN McKINTY urodził się i dorastał na osiedlu robotniczym w Belfaście. Studiował filozofię w Oksfordzie. Wyemigrował do USA, gdzie pracował w barach, na budowach i jako kierowca, zanim został nauczycielem. Po przeprowadzce do Australii zajął się zawodowo pisaniem. Jest autorem kilkunastu
dobrze przyjętych i nagradzanych kryminałów. Jego „Łańcuch” odniósł światowy sukces. Książka została sprzedana do 37 krajów, a prawa do ekranizacji nabył Paramount Pictures.

Łańcuch od Adrian McKinty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ktoś tu zmarnował potencjał tej historii…

Mimo że Łańcuch przeczytałam w grudniu, cały czas nie mogę zrozumieć, jak fabuła tej książki mogła iść w tak złą stronę. Na początku, po kilku pierwszych rozdziałach, wiedziałam już, że w tej historii jest potencjał, że rzeczywiście chyba nie miałam jeszcze styczności z takimi okolicznościami w innych książkach. Podniecenie sięgało zenitu i po prostu chłonęłam kolejne strony oby szybciej dowiedzieć się o co chodzi. Wtedy jeszcze czułam, że to będzie thriller z krwi i kości, a jednocześnie taki, jakie najbardziej lubię – mocno rzeczywisty, ale jednak z delikatną nutką fantazyjnej sensacji. Wszędzie pozytywne opinie, pierwsze rozdziały świetne, więc co mogłoby pójść źle?

Łańcuch jest pewnego rodzaju organizacją, która czerpie korzyści finansowe z porwań. Jednorazowa akcja byłaby stosunkowo słabo dochodowa, nie byłoby tej płynności finansowej, więc trzeba było wymyślić coś, dzięki czemu przy małych nakładach pracy, te porwania miałyby ciągle miejsce. I tak każda kolejna ofiara łańcucha staje się jednocześnie katem.

Od początku tej historii nie polubiłam się z główną bohaterką, która wydała mi się dość nijaka przy bardzo specyficznej i mocnej historii. Przez niektóre elementy postaci widać było, że autor starał się nadać jej konkretną osobowość, że jego celem było wzbudzenie emocji w czytelniku, ale po prostu w moim przypadku to do końca nie wyszło. Albo inaczej – nie wyszło to zgodnie z założeniem, bo w końcówce moje emocje zostały wzbudzone, ale nie było to nic innego jak wkurzenie połączone z zażenowaniem. Cieszyłam się natomiast, kiedy w fabule pojawił się mocny męski charakter. Raz, że po prostu wolę, kiedy przy takich ciężkich wydarzeniach faceci próbują zapanować nad chaosem, a dwa, że w tej historii Rachel stała się tylko pośmiewiskiem. Wyobraź sobie spokojną kobietę w średnim wieku, schorowaną, bo zjada ją rak, chudą i trochę bezsilną. To Rachel z pierwszych rozdziałów książki. Na końcu natomiast była mniej więcej jak Lara Croft, która z pistoletami biega po dachach, a swoich przeciwników praktycznie zabija już samym rządnym zemsty wzrokiem. No to zupełnie nie moja bajka.

Tak sobie myślę, że dwie części tej książki wyglądały, jakby pisały je różne osoby z różnymi motywami i wyobrażeniem całej tej historii. Pierwsza jest bardzo angażująca, ale skonstruowana też tak, że czytelnik musi wysilić wyobraźnię. Dzieją się różne rzeczy, które trzeba poskładać do kupy, jakoś zrozumieć i zacząć wchodzić w ten psychologiczny wątek ofiara-kat. Druga część, przynajmniej moim zdaniem, miała po prostu robić wrażenie. Moją uwagę przykuwał najbardziej rozwój postaci głównej bohaterki, której tak jak na początku nie lubiłam, tak od połowy miałam jej po prostu dosyć.

Może być. Ta książka może się podobać, ale mnie zdecydowanie odrzuciła. Jedynym pozytywnym wspomnieniem jest fajna, ciekawa i rzeczywiście inna fabuła, której potencjał w moim odczuciu został zupełnie zmarnowany. Po przeczytaniu od razu pozbyłam się jej z domu, szkoda miejsca na taką nijakość.

Ocena: 2+/6
©Rude recenzuje
Łańcuch który trzyma w pętach… na wieki!

WOW! Majstersztyk, mistrzostwo świata, geniusz et cetera et cetera… Te określenia nic nie znaczą, ba nie są w stanie określić wyjątkowości thrillera Adriana McKinty’ego. Brak słów, brak przymiotników, by opisać, to co działo się ze mną podczas czytania tej książki. Recenzja ta nie jest w stanie oddać potęgi kryminału, który na polskim rynku ukazał się nakładem Wydawnictwa Agora. Łańcuch, to bez wątpienia książka, która zbierać będzie należne laury we wszelkich plebiscytach podsumowujących mijający 2019 rok. Fabuła, którą poznajemy na kartach tej książki trzyma nas w pętach i trzymać będzie na wieki. Bohaterowie tej historii stają przed najtrudniejszym wyzwaniem w swoim życiu. Jak wiele człowiek jest w stanie zrobić, by ocalić swoje dziecko? Czy dla jego dobra jest w stanie świadomie skrzywdzić inne dziecko, zadając ból jego najbliższym? Pytania mnożą się z każdą chwilą, gdyż co rusz bohaterowie poddawani są najcięższym próbom. Rachel, to kobieta, której los nie oszczędził. Po rozstaniu z mężem i walce z nowotworem, kobieta ponownie musi podnieść rękawice, gdyż wyzwana została na jeszcze większy pojedynek. Walkę o życie swojej trzynastoletniej córki. Kylie została uprowadzona. Rachel, by ją odzyskać zmuszona zostaje to opłacenia okupu. Lecz nie pieniądze są tu największym wyzwaniem. Kobieta musi porwać inne dziecko i nie pozwolić by łańcuch został zerwany. Dopiero, gdy porwie dziecko, a jej rodzice opłacą okup i porwą następne, wówczas Kylie zostanie uratowana. Jeśli jednak Rachel nawali nie tylko zginie jej córka, lecz dziecko rodziców, którzy porwali Kylie.

Trzeba przyznać, że Adrian McKinty utkał misterną historię. Lecz bez obaw nie pogubimy się w niej, gdyż Autor umiejętnie scalił wszystkie elementy tej gry. Łańcuch to nie tylko genialny thriller, to również doskonałe studium ludzkich zachowań. Na własnej skórze może przekonać się jakie granice przerwać może człowiek w obliczu zagrożenia swojego dziecka. Jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych, sięgnąć do metod gwałcących wszelkie normy społeczne, a nawet te, które stoją w sprzeczności z własnymi wartościami. Adrian McKinty sprawił, że z całego serca kibicowałem porywaczom, którzy zadając krzywdę porwanemu dziecku, byli świadomi, że ich dziecko przechodzi podobne cierpienia. Łańcuch w początkowym zamiarze Autora miał być opowiadaniem, które jednak po latach zostało rozbudowane. Dla mnie osobiście, to kryminał, thriller, który stawia go na szczycie książek tego gatunku. Tak naprawdę to również książka, która spośród wszystkich przeczytanych w moim życiu znajduje szczególne miejsce w złotej czołówce TOP BEST! Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na kolejną książkę Adriana McKintego. I wiecie co, rzucę się na nią jak Kubuś Puchatek na beczółkę miodu.

Ocena: 6+/6
©Czyt-NIK
Remigiusz Mróz napisał na okładce: Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale ta książka wciąga tak, że zapomniałem o pisaniu.

Łańcuch na pewno znajdzie się na mojej liście TOP książek z 2019 r. Zaciekawiłam? Zapraszam na moją recenzję.

Zwykły, szary, codzienny poranek.

Czwartek. Godzina 7:55.

Z przystanku autobusowego zostaje porwana 13-letnia Kylie, która na samym wstępie dowiaduje się, że ją wypuszczą, ale kiedy to nastąpi zależy od zachowania jej matki. Czterdzieści minut później dzwoni telefon mamy dziewczynki - do Rachel dzwonią porywacze, którzy każą jej zapłacić okup oraz porwać inne dziecko... Kobieta jest w trudnym momencie życia, jedzie właśnie na wizytę do onkologa i spodziewa się usłyszeć straszne wieści o nawrocie raka. Jej świat się zawala, kiedy słyszy w słuchawce: Porwałam Twoją córkę.

Mam ci powiedzieć, że nie jesteś ani pierwsza, ani ostatnia. Trafiłaś do Łańcucha, a Łańcuch ma długą historię. Porwałam twoją córkę, żeby uwolnili mojego syna. Zrobili to mężczyzna i kobieta, których nie znam. A ty musisz wybrać cel i porwać kogoś, kogo ta osoba kocha, żeby Łańcuch mógł działać dalej.

Kobieta, która rozmawia z Rachel, też jest ofiarą, gdyż uprowadzono jej syna. Trafiła niestety do organizacji Łańcuch, która ofiary zmienia w bezwzględnych przestępców. Nikt nie wie, kto zarządza Łańcuchem i na czyje konto wpływają pieniądze z okupów. Jeśli Rachel nie porwie innego dziecka, to syn porywaczki jej córki oraz jej córka zginą... Nie ma wyjścia z łańcucha, miałam wrażenie, jakbym czytała o jakiejś sekcie.

Cześć pierwsza książki Wszystkie zaginione dziewczynki opowiada na przemian losy Rachel matki i Kylie córki. Rachel musi przeobrazić się w kryminalistkę i zrobić tak straszne rzeczy, o jakich nawet nie śniła. Walczy przede wszystkim z samą sobą, bo stając się ogniwem Łańcucha, zmienia życie innych ludzi w piekło. Robi to po to, by odzyskać Kylie, która jest dla niej całym światem. Jej córka też nie siedzi z założonymi rękami i przez cały czas wiemy, co się z nią dzieje.

Czy zwykły człowiek może z godziny na godzinę stać się przestępcą?
Co zrobi rodzic dla ocalenia własnego dziecka?
Czy umiałbyś skrzywdzić inne dziecko, żeby odzyskać swoje?

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza to historia porwania, a druga to dalsze życie rodziny... Czy Rachel zapomni o Łańcuchu?
A przede wszystkim, czy Łańcuch da o sobie zapomnieć?
A może jak już jesteś ogniwem to na zawsze? Kto stoi za tak przerażającą organizacją?

Są książki, które od pierwszego zdania wciągają mocno w fabułę i nie pozwalają o niej zapomnieć nawet gdy nie czytasz... Tak miałam z Łańcuchem, dawkowałam sobie czytanie jakbym oglądała serial w odcinkach. Rozdziały są krótkie, opisane godzinowo, dzięki czemu bardzo się wczuć w całą sytuację. Dawno nie czytałam książki, która by tak wniknęła w mój mózg, moje emocje... Takich właśnie thrillerów poszukuję i takie książki lubię czytać, uwielbiam czuć gęsią skórkę, bać się odwrócić stronę... Łańcuch udowadnia, że dobry thriller sam się obroni i nie potrzeba krwawych opisów... Mimo, że domyśliłam się kto stoi za Łańcuchem, czytało mi się to bardzo dobrze, a ostatnie rozdziały to prawdziwe rollercoaster wydarzeń.

Najbardziej przerażające jest to, że po lekturze takiego thrillera, każda matka przestanie czuć się bezpiecznie jeśli chodzi o dziecko. Książka bardzo na czasie pokazująca nam, że pisanie postów na Instagram i na Facebooku opisujące nasz dzień to prawdziwy skarb dla porywaczy, sami podajemy się im na talerzu....

Zatrważająca liczba ludzi zamieszcza publiczne wpisy, które może obejrzeć każdy. George Orwell się mylił, myśli, W przyszłości to nie państwo będzie wszystkich monitorować. Ludzie zrobią to sami. Odwalą robotę za aparat nadzoru, nieustannie informując o swoim miejscu pobytu, zainteresowaniach, wyborach żywieniowych, ulubionych restauracjach, poglądach politycznych i zainteresowaniach poprzez Facebooka, Twittera, Instagrama i inne serwisy społecznościowe. Jesteśmy naszą własną tajną policją.

Przede wszystkim Wydawnictwo Agora zaskoczyło mnie personalną okładką. To niesamowite uczucie dostać książkę, na okładce mieć swoje własne imię...

Pytaliście mnie ostatnio jaką polecam książkę, która ma świetną fabułę, nie można się od niej oderwać, a z drugiej strony jest tak, że boisz się dalej czytać... Właśnie polecam Wam Łańcuch- jako matce fabuła bardzo zadziałała na moją wyobraźnię. Musiałam sobie robić przerwy w czytaniu, żeby to ogarnąć. Czytając tak dużo jak ja, można znaleźć wiele podobnych fabuł, książki na tak zwane "jedno kopyto". .. Tu jest inaczej, takiej książki nie czytałam... Prawa do publikacji książki zostały sprzedane do 37 krajów, nie dziwię się, to będzie hit. Ma być nakręcony film na tej podstawie, nie wiem czy obejrzę, zdecydowanie wolę książki od ekranizacji. A Wy co wybierzecie?

Ocena: 6/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć