ebook Zemsta trzech eks
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 1667)

Zemsta trzech eks
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 16.72
30.40 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
30.40 zł
30.40 zł Lub 25.84 zł
-39% 16.72 zł
19.46 zł
25.84 zł
27.36 zł
27.36 zł
30.40 zł
30.40 zł
30.40 zł z kodem: 20.40 zł
30.40 zł

Jak daleko się posuniesz, żeby zemścić się na swoim byłym? Rewelacyjny thriller o trzech kobietach, które łączy silne uczucie do jednego mężczyzny. I nie jest to wcale miłość… „Powieść mroczna, momentami zabawna, a równocześnie bardzo wzruszająca. W dodatku pełna napięcia i zwrotów akcji. Koniecznie przeczytaj!” – C. J. Tudor, autorka „Kredziarza”

Rozwód to zazwyczaj ogromnie skomplikowana sprawa. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku Imogen nie będzie inaczej. Jej mąż, Phillip Rochester, to przemocowy i kontrolujący typ, który zrobi wszystko, by uprzykrzyć życie swojej – jeszcze wciąż obecnej – żonie. Imogen jest w stanie znieść naprawdę wiele, ale kiedy pewnego dnia mąż stawia jej ultimatum – w ciągu dwóch tygodni kobieta ma wyprowadzić się z ich domu albo on wystąpi o wyłączne prawo opieki nad ich sześcioletnim synem – coś w niej najzwyczajniej pęka.
W akcie desperacji robi rzecz niewyobrażalną – zamyka męża w piwnicy. Teraz ona kontroluje sytuację.
Ale jak daleko się posunie, by ukarać męża i ochronić syna? I jaką rolę w całej tej intrydze odegrają pozostałe kobiety Phillipa, czyli jego pierwsza żona i nowa dziewczyna? Wygląda na to, że wkrótce mężczyzna pozna wszystkie twarze zemsty…

„Szaleńcze tempo, nagłe zwroty akcji i spora dawka czarnego humoru – to wszystko znajdziecie w debiutanckim thrillerze Jo Jakeman” – „The Guardian”

„Niebanalny pomysł, kunsztownie utkana intryga i wiarygodni bohaterowie, którzy zostają z czytelnikiem na dłużej” – Caz Frear, autorka „Słodkich kłamstewek"

„Thriller o zemście, który sprawia, że wznosisz w górę pięść w triumfalnym geście” – Eva Dolan, autorka „This How It Ends"

„ Zemsta to danie serwowane na ostro w tym znakomitym thrillerze z elementami czarnej komedii. Kibicowałam bohaterkom aż do krwawego końca” – Louise Candlish, autorka „Zniknięcia Emily Marr”

„Sensacyjny debiut – z dobrym tempem i zwrotami akcji” – Roz Watkins, autorka „The Devil’s Dice”

„Rozkosznie mroczny i wciągający debiut” – Emily Koch, autorka „Czy umrę, nim się zbudzę?”

„Autorka obdarzona poczuciem humoru i głębokim zrozumieniem natury ludzkiej. Nie mogłam się oderwać, chciałam coraz szybciej przewracać kolejne strony” – Fiona Cummins, autorka „Grzechotu kości”

O Autorce:
Jo Jakeman jest zwyciężczynią prestiżowego konkursu literackiego w ramach York Festival of Writing. „Zemsta trzech eks” to jej debiutancka powieść. Jesienią 2019 ukaże się kolejny thriller - „Safe House”.

Zemsta trzech eks od Jo Jakeman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Najlepszą zemstą jest przeżywanie swojego życia w pełni.
Czasami trzeba myśleć niestandardowo

Historia, którą opowiada czytelnikowi główna bohaterka, Imogen, zaczyna się dość nietypowo. Mianowicie znajdujemy się na… pogrzebie jej męża, Philipa Rochestera. Imogen opisuje sytuację dość ironicznie, jakby śmierć Phila była jej na rękę. Nie mamy jednak jeszcze wiedzy o tym, co takiego się wydarzyło w życiu tych ludzi. Oczami Imogen widzimy też żałobników, wśród których nie zabrakło byłej żony Phila, Ruby, a także jego aktualnej dziewczyny, Naomi. Już to daje do myślenia, stawiając mężczyznę w niezbyt korzystnym świetle. Kolejne rozdziały powieści odkryją przed czytelnikiem wiele tajemnic trzech kobiet i mężczyzny, który sprawił, że ich ścieżki pewnego dnia przecięły się. Jakie były tego skutki?

Philip Rochester nie należy do prawych mężczyzn. Jego charakter można określić jako trudny, a zachowanie wobec kolejnych partnerek pozostawia wiele do życzenia. Jego główna cecha to upór. Musi być tak, jak on chce i kropka. Inne możliwości nie wchodzą w grę. Jego musi być zawsze na wierzchu, choćby miał osiągnąć swój cel siłą. Na drodze stanie mu żona? Nie szkodzi, można ją przecież załatwić na tyle różnych sposobów… Phil już wie, jak sobie radzić z kobietami. Szczególnie tymi, które należą do niego. Od Rochestera bowiem nie odchodzi się tak po prostu. To on decyduje, kiedy i na jakich warunkach związana z nim kobieta może odzyskać wolność, jeśli w ogóle jest to możliwe. Jednym słowem: tyran. W ogóle ma wiele pomysłów na uprzykrzanie życia kobietom, niezależnie od konsekwencji. Co spowoduje spotkanie trzech kobiet i jakie będą tego skutki dla nich i dla Philipa? W jaki sposób mężczyzna wykorzysta informacje, które zebrał o trójce swoich partnerek, by móc nimi manipulować? Jak dojdzie do jego śmierci i czy któraś z jego „niewolnic” będzie za nią odpowiedzialna? Jaką rolę odegra piwnica w domu należącym do Imogen i Philipa?

Pisarka zręcznie wplotła w narrację prowadzoną przez Imogen wspomnienia wszystkich trzech kobiet, dzięki którym mamy pełny ogląd atmosfery panującej w ich związkach z Philipem.

Świetnie zbudowane postaci sprawiają, że kolejne rozdziały wręcz się pochłania, by jak najszybciej poznać całą historię. Pewne wydarzenia dało się przewidzieć, jednak nie psuło to wcale przyjemności z lektury.

Jeśli ktoś, sugerując się nożem na okładce, liczy na mroczną i mrożącą krew w żyłach fabułę, to się chyba rozczaruje. Umieściłabym tę książkę raczej wśród obyczajówek z wątkiem kryminalnym, może trochę pachnącym thrillerem. Nie oznacza to jednak, że nie jest warta przeczytania. Zemsta trzech eks podobała mi się i polecam ją tym, którzy lubią powieści intrygujące i wywołujące dreszczyk emocji.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Jak daleko się posuniesz, żeby zemścić się na swoim byłym?

Rozwód to zazwyczaj ogromnie skomplikowana sprawa i wszystko wskazuje na to, że w przypadku Imogen nie będzie inaczej. Jej mąż, Phillip Rochester, to przemocowy i kontrolujący typ, który zrobi wszystko, by uprzykrzyć życie swojej - jeszcze wciąż obecnej - żonie. Imogen jest w stanie znieść naprawdę wiele, ale kiedy pewnego dnia mąż stawia jej ultimatum - w ciągu dwóch tygodni kobieta ma wyprowadzić się z ich domu albo on wystąpi o wyłączne prawo opieki nad ich sześcioletnim synem - coś w niej najzwyczajniej pęka.

W akcie desperacji robi rzecz niewyobrażalną - zamyka męża w piwnicy. Teraz ona kontroluje sytuację.

Ale jak daleko się posunie, by ukarać męża i ochronić syna? I jaką rolę w całej tej intrydze odegrają pozostałe kobiety Phillipa, czyli jego pierwsza żona i nowa dziewczyna? Wygląda na to, że wkrótce mężczyzna pozna wszystkie twarze zemsty…

A co byś zrobiła, gdybym zabrał Alistara i nigdy więcej byś go nie zobaczyła?

Fundamentem doskonałego thrillera są oczywiście tajemniczy, rozbudzający wyobraźnię i trzymający w napięciu niepokojący klimat oraz misternie skonstruowana intryga, której nie sposób rozszyfrować, nim nie pozwoli nam na to sam autor. Jeśli dodatkowo historia dopełniona jest genialnymi, interesującymi i starannie nakreślonymi portretami psychologicznymi, otrzymujemy książkę idealną, w pełni angażującą i dającą ogromną satysfakcję. Jestem wniebowzięta, bo Zemsta trzech eks spełnia wszystkie wymienione warunki, a na dodatek miesza w głowie czytelnika tak silnie, iż dosłownie zaczyna on wariować z niepokoju i podejrzliwości, jaką w zasadzie obdarowuje wszystkie postacie. Kto jest ofiarą, a kto katem? Komu można zaufać? A to tylko kilka pytań, które zadaje sobie niemal każdy... Czy odpowiedzi nie przyjdą zbyt późno?

Wypadek? Albo kara za to, że nie chciała na pierwszym miejscu postawić Pipa?

Zemsta trzech eks jest wstrząsającą historią o przemocy domowej, lecz także o manipulacji i niebezpiecznej grze pozorów. Phillip jest szanowanym policjantem, który doskonale zna prawo, lecz także techniki bezśladowego użycia siły. Oprócz znajomości wśród służb, posiada także pieniądze, co daje mu w jakimś stopniu władzę nad partnerką, a raczej partnerkami. Na swoje żony wybrał kobiety niesłychanie starannie, dzięki czemu miał pewność, że bez wysiłku będzie trzymał je w garści. Czy poszkodowane dostrzegą wreszcie na własne oczy, jakim bezwzględnym tyranem jest ich "ukochany" Phillip? Do czego będzie zdolny dręczyciel, gdy ofiary w końcu stawią mu opór? Czy łącząc siły, kobiety dadzą radę unicestwić brutalnego policjanta? I jakie mroczne tajemnice wciąż skrywa despotyczny Phillip?

Oszukiwałam samą siebie, jeśli myślałam, że kiedykolwiek zdołam się uwolnić od Phillipa. Minęły niemal dwa lata, odkąd ostatni raz zrobił mi krzywdę, a jednak po pięciu minutach z jego dziewczyną było tak, jakby siniaki powstały wczoraj. Nadal czułam jego palce wbijające się w moje przedramię, widziałam pogardliwą minę, gdy mówił, że jestem kompletnie do niczego.

Akcja książki jest niesłychanie dynamiczna, naszpikowana niebanalnymi zwrotami akcji, które dodatkowo podkręcają napiętą już, niebezpieczną atmosferę. Pochłaniałam powieść z wypiekami na twarzy, a emocje, jakie mi towarzyszyły przez całą lekturę, były niewiarygodnie intensywne. Najbardziej wstrząsający jest fakt, że podobne historie mogą dziać się tuż za rogiem, dlatego właśnie nie sposób przejść obojętnie obok tragedii, jakiej doświadczyły nakreślone kobiety.

Bardzo skorzystał na policyjnym wyszkoleniu. Maksimum bólu, minimum wysiłku. To właściwie było niewiele gorsze od przepychanek na placu zabaw, w sądzie w żadnym razie by się nie dało wykorzystać, ale wiedziałam, co oznacza.

Język pisarki jest sugestywny, przystępny i przyjemny w odbiorze. Książkę czyta się bardzo szybko, zwłaszcza, iż nie sposób przewidzieć, czym autorka zaskoczy nas na kolejnej stronie. Nieobliczalność i niebezpieczeństwo, a także misternie skonstruowana intryga nadają powieści wyjątkowego, mrocznego charakteru, który urzeknie wszystkich fanów mocnych wrażeń. Ogromne brawa należą się także pisarce za naszkicowanie fenomenalnego portretu tyrana, który stwarza pozory idealnego małżonka w taki sposób, że nawet same ofiary nie potrafią uwierzyć w jego winę. Siłę manipulacji z pewności podsyca miłość, bo choć oglądając całą sytuację z boku, od razu żywimy do Phillipa negatywne emocje, to jednak zakochane kobiety zawsze znajdą wymówkę dla karygodnego zachowania partnera. Niestety, nim się nie obejrzą, ich związek stanie się prawdziwym więzieniem, a w końcu nawet samym piekłem... Czy zdążą się uratować?

Spuściłam wzrok. Dobre pytanie. Dlaczego przez lata go znosiłam? Jego romanse. Przemoc psychiczną. Może sądziłam, że zdołam go zmienić? Miałam dość powodów, żeby odejść, i tylko jeden, żeby zostać: nie wierzyłam, że zasługuję na coś lepszego.

Zemsta trzech eks jest wciągającą, trzymającą w niemiłosiernym napięciu i nieobliczalną powieścią, od której nie będziecie chcieli się oderwać ani na sekundę. To paraliżujący, wywołujący ciarki na plecach thriller, jaki przeraża autentycznym przekazem i wiarygodnymi portretami psychologicznymi. Mroczny, niebezpieczny klimat, ponure i bolesne tajemnice, misternie uknuta intryga, fenomenalna gra pozorów i genialnie nakreślone postacie, wzbudzające całą lawinę skrajnych, niesłychanie silnych emocji, a wszystko to dopieszczone dawką wyrafinowanego, inteligentnego, czarnego humoru. Gwarantuję, że fani mocnych, przeszywających doznań będą zachwyceni. Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć