ebook Mity polskiego września 1939
2.77 / 5.00 (liczba ocen: 52)

Mity polskiego września 1939
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.41
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
23.51 zł
23.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nasza historia obfituje w legendy, które zadomowiły się w podręcznikach i w powszechnej świadomości. Jedną z najważniejszych są opinie na temat kampanii wrześniowej.

Rozprawiając się z najgorszymi mitami wojny 1939 r., autorzy książki weryfikują opinie na temat głównych postaci i wydarzeń. Dla wielu Czytelników może to być ogromnym zaskoczeniem….

Mity polskiego września 1939 od Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka, którą trzeba przeczytać. Choćby po to by zobaczyć inny od stereotypowego punkt widzenia na sprawy "ogólnie znane". I znaleźć nieco danych różniących się od tego czego nas (przynajmniej mnie) uczono w szkole.
  Nie mam wiedzy źródłowej, by ocenić dobór faktów przytaczanych przez autorów. Natomiast także tu widać jak wiele zależy od interpretacji.
  Teza - wojna niemiecko-polska 1939 roku miała być początkiem konfliktu, bitwą z góry skazaną na przegranie, ale zaczynającą działania w założeniu docelowo zwycięskie. Pierwszy etap - zaczęcie działań - został wykonany. Wojska przygotowywały się do przegrupowania w oczekiwaniu na francuski atak na Niemcy, zaplanowany 2-3 tygodnie od rozpoczęcia konfliktu.
  Ataku nie było. Można przyjąć że ze względu na sowieckie uderzenie na Polskę. A można zauważyć, że Francuzi w ogóle się nie szykowali do prawdziwej ofensywy.
  Czy polski Sztab Generalny nie zakładał, że dojdzie do uderzenia z dwóch stron? I tu znowu zbitka z informacją (stereotypem?) iż Polska była gotowa zwłaszcza do obrony ze wschodu.
  Lektura książki wywołuje więcej pytań niż daje odpowiedzi. I na tym, tak jak na przytaczaniu informacji pomijanych, polega jej największa wartość.

Warto zerknąć