Jedyne dziecko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.07 / 5.00
liczba ocen: 1402
cena polecana: 21.60
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
21.60 zł
23.92 zł
25.42 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
20.63 zł
20.93 zł
22.43 zł
23.53 zł
23.54 zł
25.41 zł
26.61 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

W jednej chwili doskonałe życie Kat Cavanaugh rozpada się w drobiazgi. Mignięcie żółtej sukienki jej córki, jasne włosy opadające na jej ukochaną twarz. Szloch dobywający się z głębi złamanego serca matki… Obowiązkowa lektura dla wielbicieli thrillerów psychologicznych.

Kat doświadcza najgorszego koszmaru, gdy ciało jej jedynego dziecka zostaje znalezione bez życia w zarośniętym, opuszczonym kamieniołomie. Rozpaczliwie usiłując dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało, Kat przestaje ufać nawet najbliższym osobom. Stopniowo odkrywa elementy przerażającej układanki, przez co zaczyna jej grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. 
Czy zdąży poznać ostatni, wstrząsający sekret swojej córki?
Nawet jeśli prawda jest nie do pomyślenia…
Ten wciągający, emocjonujący thriller psychologiczny napisany przez autorkę sprzedanej w milionach egzemplarzy książki „Milczące dziecko” nie pozwoli ci odłożyć tej lektury aż do późnej nocy.

Jedyne dziecko od Sarah A. Denzil możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
CYTATY:
W zrozumieniu i akceptacji tkwi siła, w unikaniu – słabość.
Recenzje blogerów
Sarah A. Denzil to autorka, która jest dość dobrze znana wśród polskich czytelników. Jej pierwsza powieść Milczące dziecko oraz kolejna Morderczyni wciąż wzbudzają bardzo pozytywne odczucia. Równie dobrze została przyjęta najnowsza powieść autorki Jedyne dziecko. Dla mnie to właśnie ta książka jest pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, ale już wiem, że na sto procent nie będzie to spotkanie ostatnie.

Główną bohaterką i zarówno narratorką powieści jest Kat Cavanaugh. Kat spotyka najgorsze nieszczęście jakie można sobie wyobrazić. Ciało jej siedemnastoletniej córki zostaje odnalezione na dnie kamieniołomu, który nazywany jest „miejscem samobójców”. Kobieta nie może pogodzić się ze śmiercią Grace ani tym bardziej z faktem, że jej niewinna i poukładana córka mogłaby nie chcieć żyć. Co tak naprawdę wydarzyło się w życiu dziewczyny, że skłoniło ją do tak drastycznego kroku? I czy Grace faktycznie chciała się zabić? Kat próbuje odpowiedzieć na te pytania, prowadząc prywatne śledztwo. To co odkrywa, na zawsze zmienia jej życie i to jak postrzega swoją rodzinę i siebie samą.

Myślę, że Jedyne dziecko to lektura obowiązkowa dla wielbicieli thrillerów psychologicznych z gatunku domestic noir, czyli tych, w których nie ma detektywów. Powiem Wam, że ja osobiście bardzo je lubię. Zawsze dość łatwo mi się w nich odnaleźć i wsiąknąć w ich fabułę. Tak też było i tym razem, szczególnie że Jedyne dziecko czyta się bardzo sprawnie i szybko. Historia wciąga niemal od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż po finał, który mi bardzo podpasował. To co najbardziej jednak urzekło mnie w tej powieści to jej strona emocjonalna, która miejscami była wręcz trudna dla mnie w odbiorze. Podobał mi się także jej klimat nasiąknięty mroczną tajemnicą z przeszłości. Autorka umiejętnie poprowadziła narrację tej historii po trochu odsłaniając tajemnice zarówno z życia córki jak i matki. A gdy już wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce akcja rozkręca się na dobre i naprawdę aż trudno się od oderwać od jej lektury.

Niektóre fragmenty tej powieści niestety, wydały mi się mało wiarygodne. Autorce zdarzyło się też miejscami przesadzić z dywagacjami, które miałam wrażenie jakby się wręcz powtarzały. Na ich miejsce wolałabym chyba by autorka rozbudowała tło wokół problemów młodzieży. Choć jak na thriller psychologiczny, warstwa obyczajowa w tej historii i tak jej mocno rozbudowane.

Podsumowując. Już, kiedy zobaczyłam opis tej książki w zapowiedziach, wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Nie zawiodłam się. Pomimo kilku mankamentów uważam, że to naprawdę ciekawa, emocjonująca i trzymająca w napięciu lektura. Bardzo mocno polecam Wam najnowszą powieść Sarah. A. Denzil. a ja z przyjemnością poznam jej poprzednie jak i kolejne powieści.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć