ebook Jedyne dziecko
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 1951)

Jedyne dziecko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.93
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.93 zł 20% rabatu
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
20.93 zł
22.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

W jednej chwili doskonałe życie Kat Cavanaugh rozpada się w drobiazgi. Mignięcie żółtej sukienki jej córki, jasne włosy opadające na jej ukochaną twarz. Szloch dobywający się z głębi złamanego serca matki… Obowiązkowa lektura dla wielbicieli thrillerów psychologicznych.

Kat doświadcza najgorszego koszmaru, gdy ciało jej jedynego dziecka zostaje znalezione bez życia w zarośniętym, opuszczonym kamieniołomie. Rozpaczliwie usiłując dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało, Kat przestaje ufać nawet najbliższym osobom. Stopniowo odkrywa elementy przerażającej układanki, przez co zaczyna jej grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. 
Czy zdąży poznać ostatni, wstrząsający sekret swojej córki?
Nawet jeśli prawda jest nie do pomyślenia…
Ten wciągający, emocjonujący thriller psychologiczny napisany przez autorkę sprzedanej w milionach egzemplarzy książki „Milczące dziecko” nie pozwoli ci odłożyć tej lektury aż do późnej nocy.

Jedyne dziecko od Sarah A. Denzil możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W zrozumieniu i akceptacji tkwi siła, w unikaniu – słabość.
Całkiem wartki i przyjemny thrillerek, który nie rozczaruje, ale też nie zachwyci. Z całą pewnością jednak, zmusi nas do zadania sobie pytania: czy to, co wiemy o najbliższych jest prawdą? Jak myślisz - jak bardzo ich historia cię zaskoczy? I choć pewnie znajdziesz pewne niedociągnięcia, to jednak nie można powiedzieć, by czas spędzony z tą książką można było nazwać straconym.Ocena: 4+/6
©Opowiedziane.pl
W poszukiwaniu prawdy

Sarah A. Denzil po raz trzeci serwuje nam emocje na najwyższym poziomie. Jedyne dziecko to kryminał, który mrozi krew, to thriller, który elektryzuje zmysły, to sensacja, która zapiera dech w piersiach. Jednym słowem to ogromna dawka wybuchowej mieszanki, zapewniająca wyjątkowe wrażenia. Po Milczące dziecko i Morderczyni pisarka nie zwalnia tempa, a fabuła najnowszej zelektryzuje Wasze czytelnicze żądze, gwarantując doznania najwyższych lotów. Czytając te książkę towarzyszymy Kat Cavanaugh w traumatycznych chwilach, gdy ciało jej jedynej córki zostaje znalezione w opuszczonym kamieniołomie. Emocje jakie nam towarzyszą w pełni odzwierciedlają to, co czuje Kat. Autorka doskonale odzwierciedla emocje, które również i nam się udzielają. Również tak jak bohaterka książki dążymy do odkrycia prawdy, kto dokonał morderstwa?

Sarah A. Denzil niczym psycholog rozkłada na czynniki pierwsze mechanizmy zachowań zdruzgotanej matki. Dobitnie ukazuje, to, co dzieje się w jej psychice. Tym bardziej scalamy się z tą historią i brniemy do poznania mordercy. Policja twierdzi, że dziewczyna dokonała samobójstwa. Pożegnalny list, pozostawiony w kieszeni Grace jest dla śledczych argumentem, potwierdzającym ich przypuszczenia. Jednak jej matka nie daje w to wiary. Owy list nie stanowi, dla niej żadnego dowodu. Dlatego też wspólnie z Kat staramy się znaleźć odpowiedzi na pojawiające się pytania. Dlaczego nastoletnia Grace musiała umrzeć? Czy miała jakąś tajemnicę, która przyczyniła się do jej morderstwa? Czy zatem mordercy należy szukać w gronie najbliższych? Czy Kat może ufać swojej rodzinie? Pojawiające się pytania, napędzają nas do działania. To, co jest znakiem rozpoznawczym w twórczości autorki, to nieoczekiwane zwroty akcji. Tak samo jest i w tym przypadku. Jedyne dziecko to istny rollercoaster. Sarah A. Denzil nie raz zbije Was z tropu. Jeśli mieliście utartą koncepcję na odkrycie faktów, to często będziecie ją modyfikować, gdyż nowe tropy, prowadzić będą Was nową, inną drogą ku poznaniu prawdy. Podrzucane ślepe tropy mogą zwieść na manowce, lecz determinacja Kat jest tak ogromna, że nie spocznie, póki nie pozna prawdziwej twarzy mordercy. Polecam książkę każdemu, kto pragnie mocnych kryminalnych doznań. Zalecam również jak najszybciej sięgnąć po ten thriller, bowiem już 22 stycznia 2020 roku pojawi się czwarta książka autorki pod tytułem Ktoś musi umrzeć.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Sarah A. Denzil to autorka, która jest dość dobrze znana wśród polskich czytelników. Jej pierwsza powieść Milczące dziecko oraz kolejna Morderczyni wciąż wzbudzają bardzo pozytywne odczucia. Równie dobrze została przyjęta najnowsza powieść autorki Jedyne dziecko. Dla mnie to właśnie ta książka jest pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, ale już wiem, że na sto procent nie będzie to spotkanie ostatnie.

Główną bohaterką i zarówno narratorką powieści jest Kat Cavanaugh. Kat spotyka najgorsze nieszczęście jakie można sobie wyobrazić. Ciało jej siedemnastoletniej córki zostaje odnalezione na dnie kamieniołomu, który nazywany jest „miejscem samobójców”. Kobieta nie może pogodzić się ze śmiercią Grace ani tym bardziej z faktem, że jej niewinna i poukładana córka mogłaby nie chcieć żyć. Co tak naprawdę wydarzyło się w życiu dziewczyny, że skłoniło ją do tak drastycznego kroku? I czy Grace faktycznie chciała się zabić? Kat próbuje odpowiedzieć na te pytania, prowadząc prywatne śledztwo. To co odkrywa, na zawsze zmienia jej życie i to jak postrzega swoją rodzinę i siebie samą.

Myślę, że Jedyne dziecko to lektura obowiązkowa dla wielbicieli thrillerów psychologicznych z gatunku domestic noir, czyli tych, w których nie ma detektywów. Powiem Wam, że ja osobiście bardzo je lubię. Zawsze dość łatwo mi się w nich odnaleźć i wsiąknąć w ich fabułę. Tak też było i tym razem, szczególnie że Jedyne dziecko czyta się bardzo sprawnie i szybko. Historia wciąga niemal od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż po finał, który mi bardzo podpasował. To co najbardziej jednak urzekło mnie w tej powieści to jej strona emocjonalna, która miejscami była wręcz trudna dla mnie w odbiorze. Podobał mi się także jej klimat nasiąknięty mroczną tajemnicą z przeszłości. Autorka umiejętnie poprowadziła narrację tej historii po trochu odsłaniając tajemnice zarówno z życia córki jak i matki. A gdy już wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce akcja rozkręca się na dobre i naprawdę aż trudno się od oderwać od jej lektury.

Niektóre fragmenty tej powieści niestety, wydały mi się mało wiarygodne. Autorce zdarzyło się też miejscami przesadzić z dywagacjami, które miałam wrażenie jakby się wręcz powtarzały. Na ich miejsce wolałabym chyba by autorka rozbudowała tło wokół problemów młodzieży. Choć jak na thriller psychologiczny, warstwa obyczajowa w tej historii i tak jej mocno rozbudowane.

Podsumowując. Już, kiedy zobaczyłam opis tej książki w zapowiedziach, wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Nie zawiodłam się. Pomimo kilku mankamentów uważam, że to naprawdę ciekawa, emocjonująca i trzymająca w napięciu lektura. Bardzo mocno polecam Wam najnowszą powieść Sarah. A. Denzil. a ja z przyjemnością poznam jej poprzednie jak i kolejne powieści.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć