Pokrzyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.97 / 5.00
liczba ocen: 15
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.60 złpremium: 20.16 zł
25.20 zł
25.87 zł
28.56 zł
28.57 zł
Pozostałe księgarnie
21.84 zł
22.85 zł
28.56 zł
28.56 zł
30.24 zł
30.50 zł
33.60 zł
Opis:

Katarzyna Puzyńska ze swoją nieograniczoną wyobraźnią powraca z kolejnym – jedenastym tomem sagi policjantach z Lipowa. W bestsellerowych opowieściach, które pokochało tysiące czytelników, doskonale łączy wątki kryminalne ze sferą psychologiczną i obyczajową swoich bohaterów. Wieść niesie, że autorka jest niekwestionowąną następczynią Agathy Christie.

Fabuła:

Tam gdzie istnieje stary dwór, może istnieć również klątwa. A we Wnykach jest jedno i drugie, wszyscy wierzą bowiem, że ten, który ośmieli się wejść za próg starego, przeklętego budynku, w ekspresowym tempie i bezapelacyjnie stanie się przykładnym nieboszczykiem.

Ślepy los sprawia, że Weronika Podgórska trafia do przeklętego dworu. Na domiar złego, będzie musiała tam powrócić i to jeszcze w towarzystwie kogoś, kogo nie darzy serdecznymi uczuciami.  Przeciwnie, tej osoby szczerze nienawidzi.

W tym samym czasie, emerytowana policjantka Klementyna Klopp zostaje przyłapana przy zwłokach miejscowej staruszki. Wszystkie ślady i dowody wskazują, że to Klementyna zabiła kobietę. Pomimo tego, że była policjantka przyznaje się do zbrodni, aspirant Daniel Podgórski nie wierzy w jej winę. Aby udowodnić niewinność koleżanki, rozpoczyna  prywatne śledztwo, nie zważając na to, że taka niesubordynacja może go drogo kosztować. Dla niego ważne jest tylko dobre imię Klementyny. Sprawy nie ułatwia prywatny detektyw, który wydeptuje miejscowe ścieżki, rozgrzebując sprawę pewnego wypadku sprzed wielu lat. Jak ustala aspirant Podgórski, detektyw Nowakowski ma wiele do ukrycia i wcale nie zamierza z nikim podzielić się swoimi tajemnicami. Mnoży się coraz więcej pytań, pojawia się jeszcze więcej trupów, a miejscowy policjant usiłuje powiązać ze sobą w logiczną całość wszystkie tropy.

Dla fanów Katarzyny Puzyńskiej to pozycja obowiązkowa. Pozostali czytelnicy, jeśli nie poznali jeszcze policjantów z Lipowa, nie wiedzą co tracą.

Rekomendacje:

Jedenasty tom bestsellerowej serii kryminalnej mógłby być już nudny. No, bo… jedenasty? Serio?? Ten, komu przyszłaby do głowy taka myśl, niech się poważnie zastanowi, czy powinien jej ulec. Osobiście uważam, że w żadnym razie nie powinien. Bo Lipowo nigdy nie jest nudne. Powiedziałabym nawet, że z każdym tomem rozkręca się coraz bardziej - Katarzyna Chojnacka-Musiał – Bibliotecznie

Ostatnie strony rozwaliły mnie na łopatki. Nie spodziewałam się, że autorka może zaserwować czytelnikom takie zakończenie. – Kasia Nowak – Kasia i książki 

Pokrzyk od Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2019. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Recenzje blogerów
Czym jest tytułowy pokrzyk w najnowszej powieści Katarzyny Puzyńskiej z serii o Lipowie? Czy chodzi o jakiś przedmiot, roślinę, czy może stan? Nie mogę Wam powiedzieć, bo wyjaśnienie wiąże się z najważniejszymi elementami fabuły. W każdym razie odpowiedź na to pytanie spodoba się pasjonatom tego cyklu.

Czy jestem zadowolona z lektury? Napiszę na końcu, ale już teraz mogę zdradzić, że zakończenie podniosło mi ciśnienie.

Jedenasty tom bestsellerowej serii kryminalnej mógłby być już nudny. No, bo… jedenasty? Serio?? Ten, komu przyszłaby do głowy taka myśl, niech się poważnie zastanowi, czy powinien jej ulec. Osobiście uważam, że w żadnym razie nie powinien. Bo Lipowo nigdy nie jest nudne. Powiedziałabym nawet, że z każdym tomem rozkręca się coraz bardziej. Rodzanice były genialne, ale to, co autorka zaserwowała czytelnikowi w Pokrzyku, przechodzi wszelkie pojęcie.

Zastanawiam się, co Wam napisać o fabule, żeby za wiele nie zdradzić… Poza znanymi nam już z poprzednich tomów miejscami akcji pojawia się stary dwór we Wnykach. Klątwa mówi, że jeśli ktoś odwiedzi to miejsce, to umrze. Kto by tam jednak wierzył w takie rzeczy? Może ktoś, kto na własne oczy zobaczy wypisane na ścianach dworu jedno słowo: „Umrzesz”? Nowy właściciel domu jest dość specyficznym człowiekiem i ta klątwa bardziej go bawi i podnieca, niż straszy. W każdym razie w miejscu tym wyląduje między innymi Weronika Podgórska, żona Daniela. W jakim celu tam pojedzie? Kogo spotka i czy poczuje na własnej skórze działanie klątwy?
W pobliskim majątku, Wielkim Leźnie, umiera starsza pani Orłowska. Sytuacja robi się nieciekawa, kiedy okazuje się, że seniorka rodu zmarła w wyniku porażenia prądem. Wypadek czy morderstwo? Nie będzie to jedyny trup w powieści. Czy między kolejnymi zgonami są jakieś powiązania? I co wspólnego z tymi sprawami ma ukrywająca się od jakiegoś czasu Klementyna Kopp?

Niezmiennie podoba mi się rozbudowana warstwa obyczajowa. Byłam ciekawa, co nowego wydarzyło się u poszczególnych bohaterów. Tym razem miałam ochotę zamordować Weronikę. Niemożebnie mnie wpieniała, z każdym rozdziałem bardziej. Ale cóż zrobić, taki los bohaterów, że w prawie każdej powieści znajdzie się ten jeden, jedyny, który z jakiegoś powodu będzie doprowadzał nas do furii. W tym tomie konkurs wygrała pani Podgórska. Poza tym Daniel walczy z chęcią sięgnięcia po alkohol i wróci temat trójkąta Emilia – Daniel – Weronika. Nic więcej nie napiszę, bo spojlery to zło.

Zwroty akcji w finale są niesamowite. Może i będzie Wam się wydawało, że przejrzeliście intrygę, ale pewności nie miejcie - autorka i tak wymyśliła to wszystko inaczej.

Jedenasty tom serii o Lipowie pochłonęłam w takim tempie, że nie zdążyłam sobie nawet zrobić notatek do recenzji, więc posłużę się fragmentem pewnego wiersza…

Parafrazując Tuwima, tak na koniec, można rzec:
A tych tomów niech będzie ze czterdzieści,
Sama nie wiem, co się w nich jeszcze zmieści.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć