ebook Tylko dla dorosłych
2.58 / 5.00 (liczba ocen: 306)

Tylko dla dorosłych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 23.87
wciąż za drogo?
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
23.87 zł Lub 21.48 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
23.85 zł
26.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Miłość, namiętność i gorsety – historia, która przyprawi cię o szybsze bicie serca. I nie tylko! Oto romans stulecia. A nawet trzech stuleci!

Klara ma pewną pracę, mieszkanie po babci i wiedzie spokojne życie singielki. Ma też kompleksy, matkę, która nie może się doczekać jej ślubu, i okrągłe urodziny, o których woli nie pamiętać. Oraz szalone przyjaciółki, które uznały, że najwyższa pora, by Klara wzięła sprawy w swoje ręce, i wyciągnęły ją na babski dzień w SPA. Spektakularną metamorfozę wieńczy niespodzianka stulecia. A właściwie nawet kilku, bo po upadku na zajęciach z tańca na rurze, które są urodzinowym prezentem, Klara budzi się w… 1881 roku!
Po pierwszym szoku odkrywa, że ta zmiana ma swoje plusy. Klara jest traktowana jak dama, a niecodzienna sytuacja budzi w niej ukryte dotąd śmiałość i odwagę. Czas zaszaleć! Przystojny i czarujący Konstanty wydaje się idealnym kandydatem na namiętnego kochanka. Ale to, co miało być tylko chwilową przygodą, niespodziewanie przeradza się w prawdziwe uczucie. Droga do szczęścia nie jest jednak usłana różami: desperacko pragnąca wydać córkę za mąż pani matka pcha Klarę w ramiona dużo starszego wdowca, a wszechwładna baronowa niezbyt przychylnie patrzy na fascynację Konstantego, jej jedynego spadkobiercy, uboższą krewną. Zakochani nie zamierzają jednak dbać o konwenanse. Skandal wisi w powietrzu… Czy ich miłość to przetrwa? I czy odnajdą się w innym czasie?

Tylko dla dorosłych od Nina Majewska-Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od czasów dzieciństwa uwielbiam książki z motywem przenosin w czasie, dlatego widząc zapowiedź książki autorki nie mogłam koło niej przejść obojętnie. Jakoś nie lubię czytać romansów, ale ten przemawiał do mnie okładką i opisem z tyłu, ale czy zawartością?

Zapraszam na moją opinię.

Kim jest Klara, główna bohaterka książki? Prawie 40-letnia singielka (nie z wyboru), z lekką nadwagą, księgowa w małym biurze podatkowym, mieszkająca daleko od własnej rodziny, którą odwiedza średnio co 3 m-ce. Mama Klary nie może się doczekać ślubu córki i przez to jeszcze bardziej wprawia kobietę w kompleksy, których i tak jest niemało. Bo jak może czekać na ślub skoro kandydata brak?

Klara wyrosła w przeświadczeniu własnej przeciętności. Nigdy nie usłyszała, że jest ładna czy interesująca. Raczej określano ją jako pracowitą i godną zaufania, a te cechy jakoś nie robiły szczególnego wrażenia na facetach, zwłaszcza gdy w grę wchodziło pierwsze wrażenie.

Klara wiedzie sobie spokojne życie samotnej osoby, czasami spotykając się z przyjaciółkami. I to właśnie one sprawiają jej niespodziankę i dzień jej 40 urodzin spędzają razem w spa, gdzie Klara jest po raz pierwszy. Kobiety spędzają miło czas do momentu kiedy Klara uderza się w głowę podczas zajęć z tańca na rurze i budzi się w ... 1881 r. Od tego momentu akcja toczy się w XIX w. i na początku jest naprawdę śmiesznie. Klara przechodzi całkowitą przemianę i z cichej kobietki przemienia się w seks wampa. Wdaje się w romans z dużo młodszym od siebie mężczyzną i okazuje się, że kobieta nie ma żadnych zahamowań.

Nic tak nie podnieca mężczyzn jak kobieta, która wymyka mu się z rąk, stając się niedostępna, nieosiągalna. Tak było i w tym przypadku.

Książka zdecydowanie nierówna. Pierwsza połowa rewelacyjna i bardzo śmieszna, a druga taka...nijaka. Przepraszam, nie lubię pisać takich recenzji, ale robię to z serca
Jak dla mnie książka przede wszystkim ma potencjał, ale niestety nie wykorzystany do końca. Książka jest za cienka to po pierwsze. Autorka mogła skupić się bardziej na opisach dawnych czasów... brakowało większej akcji obyczajowej, przeszkadzały mi praktycznie ciągłe opisy seksu.

Sama bohaterka też jest skrajnie różna w teraźniejszości i po przenosinach w czasie, trochę to dla mnie było dziwne, nie ukrywam. Nagle z takiej w sumie cnotki zmieniła się w wyuzdaną kobietę... Jak dla mnie niektóre opisy były aż za mocne, dlatego książka może oburzyć niektóre czytelniczki... Za dużo erotyki, za mało scenerii tamtych lat. Przeczytałam książkę do końca, bo zawsze tak robię, ale nie jest to lektura, którą będę polecać, a szkoda, bo pomysł na fabułę rewelacyjny.

Na pewno na pochwałę zasługuję humor autorki, bo momentami naprawdę dobrze się bawiłam, szczególnie kiedy Klara przeniosła się do XIX w., a używała jeżyka naszych czasów. Książeczka na jeden wieczór, znam osoby, które były zachwycone tą historią.

Ocena: 2/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć