Diabeł w maszynie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.68 / 5.00
liczba ocen: 14
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.00 złpremium: 17.40 zł
24.65 zł
24.90 zł
29.00 zł
29.00 zł
Pozostałe księgarnie
20.59 zł
24.65 zł
25.81 zł
Opis:

Dla fanów „Zabawek diabła” kolejna delicja. Powraca Domenic Jordan – medyk, socjopata, genialny detektyw i tropiciel magii w jednej osobie, a wraz z nim pełne tajemnic, mroczne kryminalne zagadki i sytuacje rodem z horroru.

Premierowy zbiór opowiadań niesamowitych, pełnych tajemnic, mrocznych kryminalnych zagadek i niezwykłych sytuacji rodem z horroru. I łącząca je postać Domenica Jordana – medyka, socjopaty, błyskotliwego detektywa, tropiciela magii i spraw nierozwiązanych. Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!

Recenzje blogerów
Gdzieś w Europie leży Okcytania, a jej stolicą jest Alestra. Nie jest to jednak znana nam Europa. Nie jest to również znany nam świat. Domenic Jordan jest medykiem, błyskotliwym detektywem, badaczem magii i demonów, niezwykle inteligentnym, choć niezbyt empatycznym młodym człowiekiem. Moglibyśmy też rzec, że jest sybarytą i lubi być zamożny. Zaś źródłem jego zamożności są zlecenia od biskupa Malartre, a te zwykle łączą się wielkim ryzykiem. Tak w skrócie rysuje się zbiór opowiadań pod tytułem Diabeł w maszynie.

Uniwersum oszczędnie rysowane w cyklu opowiadań Anny Kańtoch jest jedną z najbardziej interesujących kreacji fantastycznych we współczesnej literaturze. Nie jest to klasyczna fantasy, która zwykle przybiera sobie raczej średniowieczne szaty. Okcytania raczej przypomina kraje europejskie sprzed pierwszej rewolucji technicznej. Różni się tym od naszego świata, że istnieje tam magia, a Kościół ma do niej podejście ambiwalentne. Magia może bowiem być dobra lub zła. Są też demony i to z nimi czasami musi walczyć Domenic Jordan.

W opowiadaniach tych znajdziemy elementy kryminalne oraz trochę horroru i fantastyki. Bohater zaś jest postacią intrygującą i niezwykłą. Całość zamyka się w krótkich i chwilami wręcz ascetycznych formach opowiadań. Jednocześnie narracja jest na tyle intrygująca w swej tajemniczości i niedopowiedzeniach, że zarówno intryguje czytelnika, jak i zmusza do ciągłej uwagi. Nic bowiem nie jest w tych historiach oczywiste.

Jedno z opowiadań zbioru Diabeł w maszynie nosi tytuł Majstersztyk. Majstersztyk to praca czeladnika, którą musiał wykonać w swej specjalności, aby zostać mistrzem. I od tego zaczyna się opowiadanie będące również szczególnym majstersztykiem intrygi literackiej. Można powiedzieć, że tematem skomplikowanego dochodzenia jest magia i zemsta. Choć to oczywiście tylko część prawdy. Istotne są bowiem nie tylko same wydarzenia, lecz również ich tło oraz wybory, których muszą dokonać bohaterowie. Magia, która pojawia się w fabule opowiadań jest swoistym zwierciadłem duszy ludzkiej, ludzkich słabości i emocji. Lekturę opowiadań zdecydowanie polecam.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć