ebook Mister
3.29 / 5.00 (liczba ocen: 17487)

Mister
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 26.80
Audiobook - najniższa cena: 29.53
wciąż za drogo?
31.16 złpremium: 20.10 zł Lub 20.10 zł
-19% 26.80 zł Lub 24.12 zł
33.50 zł
33.50 zł
33.50 zł Lub 30.15 zł
-19% 26.80 zł
33.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Zatrać się w pasjonującej historii miłości. Najnowsza, porywająca powieść E L James, autorki międzynarodowego fenomenu – bestsellerowej trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Londyn, 2019. Dla Maxima Trevelyana życie było niezwykle łaskawe: uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędza samotnie. To idylliczne życie przerywa jednak coś, na co mężczyzna nie jest gotowy: Maxim dziedziczy rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości... a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. To rola, z którą nie umie się zmierzyć.
Największym wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem pewnej tajemniczej młodej kobiety, która niedawno pojawiła się w Anglii. Ta dziewczyna ma w sobie coś więcej niż niebezpieczna, skomplikowana przeszłość. Małomówna, piękna i z ogromnym talentem muzycznym, nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim obroni ją przed zagrażającymi jej wrogami? I co uczyni dziewczyna, gdy dowie się, że jej kochanek również skrywa mroczne tajemnice?
Od serca wielkomiejskiego Londynu przez dzikie wrzosowiska Kornwalii aż do zimnych, budzących grozę bałkańskich krajobrazów, "Mister" to pełna niebezpieczeństw i pożądania podróż zapierająca dech w piersiach aż do samego końca.

Mister od E. L. James możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jakby nie patrzeć, jest to moja piąta styczność z twórczości autorki. Oczywiście dużą robotę zrobiły Panie tłumaczki, którym należą się oklaski. Trochę się bałam sięgnąć po "Mister". Bałam się, że nie będzie to nic innego, jak C.G. Ale... Autorka zaskoczyła mnie. Zaserwowała nam lekturę, niepowtarzalną, ale i piękną na swój sposób. Czytało mi się lekko, przyjemnie... Może sam początek nieco się dłużył, powoli się wszystko rozwijało, ale gdy doszło do pewnych wydarzeń... To wszystko nadrobiło ten początek. Cieszę się, że mogłam poznać historię Maxima i Alessi. Było tutaj sporo opisów, jednak one mnie nie nudziły, wręcz przeciwnie, dzięki nim mogłam wszystko dogłębnie poznać.
Pojawiają się sceny łóżkowe, niejednokrotnie zresztą, ale nie są one odrzucające. Napisane w sposób subtelny, nie odpychający moim zdaniem. Autorka tutaj miała niezwykłe wyczucie. I za to dziękuję. Oczywiście jeżeli są w tym gronie osoby, które nie chcą czytać o przekleństwach oraz o scenach +18, to odradzam lekturę.

Postać Alessi Damachi bardzo przypadła mi do gustu. Cieszyłam się, że mogłam poznać taką skromną, niezwykle pracowitą, odważną kobietę. Bo to, co przeszła... Nie życzyłabym nikomu czegoś tak okropnego... I cały czas trzymałam kciuki za to, by w końcu mogła odpocząć, by w końcu udało się jej zapomnieć o tych okropieństwach...
Z kolei Maxim... BOGATY. OBRZYDLIWIE BOGATY. Dziedziczy spadek jako rezerwowy dziedzic. Oczywiście przystojny jak diabli, posuwa wszystkie dziewczyny na okrągło i bez wyjątków. Jednak gdy w jego domu pojawia się nowa dochodząca... Coś się z nim dzieje. Dziwnego...
Z początku ta zmiana i mnie wydawała się dziwna... Jednak z drugiej strony, gdyby się nad tym zastanowić, to taka jest miłość, przychodzi znienacka. No dobra, może nie miłość, a zauroczenie początkowo. Tak od "pierwszego wejrzenia". Każde z nich ma swoje tajemnice, trzyma je głęboko ukryte... Ale co, gdy wszystko się pokomplikuje? Ja już wiem, ale jeśli Wy nadal nie wiecie, to zachęcam do sięgnięcia po tę powieść.

Czytało mi się ją szybko, jeśli już miałam czas, by siąść przy niej, to przeczytałam szybko. Niestety nie miałam okazji długich chwil do czytania, więc czytałam na raty niestety... Ale dzięki temu dawkowałam sobie lekturę, a to wyszło dla mnie na plus. Bo to, co najciekawsze działo się tak szybko, że nim się spostrzegłam to skończyłam książkę z wypiekami na twarzy... Bliżej połowy fabuła zdecydowanie przyspiesza, pojawiają się wspomniane rumieńce na twarzy, szybsze bicie serca...
Czułam to, co czuła Alessia. Współczułam jej. Chciałam pomóc. Podpowiedzieć. Ochronić... Nie mogłam jednak. Cieszę się zatem, że jej losy w taki a nie inny sposób się potoczyły.
Pełno w tej drugiej części lektury zwrotów akcji, które znacznie dynamizują... okej, nie mogę Wam zdradzić co dokładnie, bo bym Wam zaspoilerowała... Ale koniecznie musicie sięgnąć, jeśli lubicie romans, literaturę obyczajową, erotyk. Moim zdaniem Mister jest o wiele lepszy od Greya, gdy tak teraz o tym myślę.

Podoba mi się to, że pisarka skupiła się na problemach dziewczyny. Jej życie to była walka o przetrwanie niemal każdego dnia. I na samą myśl, że istnieją jeszcze tego typu problemy, przechodzą mnie dreszcze. Bo to wszystko nie powinno mieć miejsca. I... oh, no nie mogę, bo Wam zaspoileruję.

Ocena: 5+/6
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć