ebook Wojna nadejdzie jutro
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 81)

Wojna nadejdzie jutro
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.24
Audiobook - najniższa cena: 22.34
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
29.24 zł
Inne proponowane

Stanisław Aronson ps. „Rysiek” – Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim.

Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie pyta i oskarża:

Dlaczego polskie państwo podziemne nie stanęło w obronie swoich żydowskich obywateli?

Po co tworzy się mit „żołnierzy wyklętych” ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK?

Dlaczego manipuluje się historią i umacnia podziały?

Wasz świat może runąć tak jak kiedyś mój – ostrzega Aronson. Jednocześnie wierzy, że najważniejsze jest to, co ludzi łączy, i jeśli nie damy się zwieść historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.

KSIĄŻKA, KTÓRA OTWORZY NAM OCZY

  

Emil Marat – dziennikarz, pisarz, Michał Wójcik – historyk, dziennikarz. Laureaci Nagrody Historycznej „Polityki”. Autorzy bestsellerowych Ptaków drapieżnych – historii Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.

Wojna nadejdzie jutro od Stanisław Aronson, Emil Marat, Michał Wójcik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zmagam się z oceną tej książki. Rozmowa ( rozmowy ) z Człowiekiem, który w ekstremalnych czasach wykonywał ekstremalne zadania, a co za tym idzie jego oddania Polsce nie sposób kwestionować. Jako pasjonat historii Powstania Warszawskiego, okupacji i tematów związanych uznałem, że książka jest dla mnie lekturą obowiązkową, czytałem z wielkim zainteresowaniem i ciekawością. Niestety, w książce pobrzmiewają tak "modne" tematy jak polski antysemityzm odpowiedzialność Państwa Podziemnego za zagładę Żydów, oskarżenie Polaków o bierność wobec Holokaustu, negowanie walki Żołnierzy Wyklętych, potępienie polskiej polityki historycznej i oskarżenie obecnej władzy jako prowadzącej do wojny. Większość tych opinii jest co najmniej dyskusyjna. Podsumowując, wypowiedzi Autora traktuję z należnym mu szacunkiem, jednak jedynie jako uzupełnienie mojej wiedzy i źródeł.

Warto zerknąć