ebook Widowisko
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 230)

Widowisko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.92
Audiobook - najniższa cena: 31.00
wciąż za drogo?
28.40 złpremium: 17.04 zł Lub 17.04 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
29.90 zł
22.66 zł
22.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Podczas parady ulicznej rozpoczynającej festiwal teatralny w Olsztynie ginie jeden z miejskich urzędników. Morderstwo zostało rozegrane w widowiskowy sposób, a policjanci odkrywają, że narzędzie zbrodni służyło wcześniej jako rekwizyt na scenie.

Psycholog Zygmunt Rozłucki po raz kolejny zostaje poproszony przez policję o pomoc w śledztwie. Morderca zostawił po sobie niewiele śladów i wszystkie zdają się prowadzić w stronę miejscowego teatru, w którym rządzi despotyczny dyrektor. Czy to jego kontrowersyjne metody są przyczyną ciągu tragicznych wydarzeń? A może to on jest demiurgiem, reżyserem nie tylko przedstawień, lecz również zbrodni? 

Rozłucki podąża tropem mordercy, jego dochodzenie komplikuje jednak znajomość z piękną aktorką, która zdaje się być w samym centrum dramatycznych wydarzeń.

Wkrótce bowiem okazuje się, że pierwsze morderstwo było zaledwie początkiem.

Widowisko od Przemysław Borkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Mimo mojej sympatii do głównego bohatera serii Przemysława Borkowskiego i dość niecierpliwego oczekiwania na kolejny tom (odsyłam do recenzji wcześniejszych: Zakładnika i Niedobrego pasterza – nie trzeba znać, ale polecam) jednocześnie obawiałam się powrotu do Olsztyna. Zygmunt Rozłucki nie ma szczęścia w tym mieście. Po dramatycznych i niezwykle tragicznie zakończonych wydarzeniach z Niedobrego pasterza można się było spodziewać kompletnie wszystkiego.

Na szczęście Zygmunt nie pije. Przeżył traumę, ale mimo, że nie przepracował jej zgodnie z regułami dyktowanymi przez zawód wyuczony, to akurat z problemem alkoholowym sobie radzi. Uff…

W chwili gdy wyjechał z Olsztyna, może niekoniecznie w celu wypoczynkowym, wydarza tam się tak niesłychanie zorganizowane zabójstwo, że komisarz Sądecki nie ma wyjścia, prosi Zygmunta o pomoc.

Wielka impreza kulturalna, jaką jest festiwal teatralny ma stanowić siłę napędową dla kultury i turystyki miasta i całego regionu. Zjechało się mnóstwo teatrów, trup aktorskich i artystów wszelkiego autoramentu oraz przedstawiciele władz samorządowych i centralnych. I w trakcie parady otwierającej to wydarzenie, ktoś w niezwykle widowiskowy sposób zabija urzędnika miejskiego.

Po pierwsze policja i władze chcą zamaskować wydarzenie, aby nie zepsuć festiwalu, po drugie nie zostały żadne ślady, nie wiadomo czego i jak szukać, a po trzecie… kto i dlaczego mógł chcieć aż tak wpasować zbrodnię w artystyczne wydarzenia? Czy fakt, że rekwizyt użyty na miejscu zbrodni pochodzi z lokalnego teatru świadczy o tym, że gdzieś tam tkwi zalążek sprawy?

Atmosfera świetnie zbudowana, zamknięte środowisko teatru z jego dziwnymi regułami i powiązaniami przedstawione bardzo wiarygodnie. Piękna aktorka, wredny choć mierny reżyser, zadufany w sobie dyrektor. Parada charakterów.

Na komendzie zaś komisarz Sądecki jest nieco rozchwiany, ale na szczęście w tle czuwa aspirantka Stankiewicz. Ambitna i rozsądna. Wspiera ich nieźle ogarnięty profiler i szybko wplątany zarówno w policję, jak i teatr Rozłucki. Psycholog zaczyna prowadzić śledztwo. Jest trochę policjantem, trochę psychologiem, trochę natrętnym wypytywaczem…

Wątki się plączą, przybywa potencjalnych podejrzanych, niestety kolejne wydarzenia pokazują, że do schwytania sprawcy droga daleka.

I zgodnie z zasadami najlepszego kryminału, sprawcą jest ten, kogo nikt nie podejrzewa.

Widowisko spełniło wszystkie oczekiwania. Przestałam tonąć razem z Rozłuckim w odmętach alkoholu, co zdecydowanie poprawiło odbiór historii.

Zagadka ciekawa, rozwiązanie zaskakuje. Właściwy przystanek autobusowy o mały włos nie przegapiony, co świetnie świadczy o napięciu w książce!

Polecam!

I czekam na kolejne książki pana Borkowskiego, bo „umie w kryminały”!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć