ebook Zgubione szczęście
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Zgubione szczęście
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Wydawca:  Wydawnictwo Lira
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 18.07
Audiobook - najniższa cena: 21.27
wciąż za drogo?
25.10 złpremium: 16.19 zł Lub 16.19 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
26.99 zł
18.07 zł
19.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Nawet największe szczęście jest w stanie zniszczyć ktoś trzeci…
Spokojne i pełne miłości życie Magdy, Alka i Poli zostaje gwałtownie przerwane wiadomością o zniknięciu dziewczynki. Zakochani dobrze wiedzą, kto za tym stoi i decydują się na powrót do Torunia, a Magda dla dobra dziecka musi zgodzić się na propozycję byłego męża.
Kiedy jednak Pola znów znika, Magda zdaje sobie sprawę, że tym razem jej eks nie miał z tym nic wspólnego. Razem z Alkiem i Marcinem jest gotowa poruszyć niebo i ziemię, by odnaleźć córkę. Kto stoi za porwaniem Poli? Czy ponowne pojawienie się byłego męża w życiu Magdy zaważy na jej związku z Alkiem?

O Autorce:
Małgorzata Falkowska to autorka popularnych powieści obyczajowych. Włocławianka mieszkająca na stałe w Toruniu, który pokochała całym sercem dzięki swojemu mężowi, Wojtkowi. Absolwentka pedagogiki specjalnej, dla której praca stała się prawdziwą pasją. Nakładem Liry ukazały się dotychczas „To nie jest twoje dziecko”, „Wyspa singli” i „Paleta marzeń”.

Zgubione szczęście od Małgorzata Falkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Na ten dzień czekałam od grudnia, kiedy to Małgorzata Falkowska zaczęła pisać kontynuację bestsellerowej powieści Paleta marzeń, którą skrupulatnie rozdziałami mi podsyłała. Czy zapewniła mi takie emocje, na jakie liczyłam? Czy może mamy tu do czynienia ze słynną „klątwą drugiego tomu”? Będzie krótko, bez spoilerów i z konkretami.

Magda, Alek i Pola wiodą spokojne życie w Łodzi. Dziewczynka chodzi do przedszkola, jej mama spełnia się w swojej pasji. Mają nadzieję, że teraz – z dala od toksycznych ludzi – będą mogli ułożyć sobie życie tak, jak tylko tego chcą. Cieszą się każdym dniem spędzonym ze sobą, wręcz je celebrują. Nie spodziewają się, że los wystawi ich na poważną próbę…

Pewnego dnia Pola znika praktycznie bez śladu. Początkowa panika jej mamy i Alka zamienia się w rozpacz, by przynieść olśnienie. Jest tylko jedna osoba, która mogłaby to zrobić. Ale jak ich znalazła?

Młodzi rozpoczynają podróż w poszukiwaniu swojej córki. Mają nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie, ale niestety – sprawa okazuje się być bardziej skomplikowaną, niż zakładali. Magda staje przed niełatwym wyborem – musi wybrać, pomiędzy ludźmi, których kocha. Jej rozpacz wstępuje na nowy tor. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Czy wilk może być syty, a owca cała?

Paleta marzeń. Zagubione szczęście to powieść pełna dramatyzmu rozgrywającego się wokół głównych bohaterów, którzy wierzyli, że nic już nie stanie na drodze do ich szczęścia. Niestety mamy tu czarne charaktery, które niczym ciemne chmury stoją nad Alkiem i Magdą. Ale muszę przyznać, że Falkowska jest dobra w kreowaniu takich postaci – tworzy ich niezwykle realistycznie i dokładnie. Chyba już podświadomie (patrząc na jej doświadczenie literackie) zawiera w książce odpowiedzi na nurtujące nas po drodze pytania. I przekazuje nam wiele mądrości życiowych w prostym, czasem nawet niezauważalnym gołym okiem, ale trafiającym w nasze głowy sposobem.

W tej części możemy jeszcze bliżej poznać bohaterów, zobaczyć jak odnajdują się w patchworkowej rodzinie i jak wpływa na nich ból i tęsknota, ale i to, jak się rozumieją – w szczególności Alek i Magda. Często nie potrzebują nawet słów, by przekazać swoje emocje i myśli. Co więcej – nie lada wyzwaniem jest dla autora stworzenie takiej powieści, by i odbiorca potrafił bez problemu czytać między wierszami.

W moim odczuciu drugi tom jest lepszy od pierwszego – dzieje się w nim o wiele więcej, co sprawia, że ciężko książkę odłożyć na półkę, by później do niej powrócić. Niesamowicie wzrusza i wzbudza w czytelniku empatię, co osobiście bardzo cenię w książkach. Ale czy ta historia zakończy się happy endem? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Ale o tym przekonacie się, gdy sięgniecie po książkę.

Ocena: 6/6
©Czytam w pociągu
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć