Człowiek: Istota kosmiczna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.12 / 5.00
liczba ocen: 29
najlepsza cena! w ostatnich 4 miesiącach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-16% 19.00 zł
Opis:

Czy kiedyś złapiemy deszcz diamentów, który pada na Saturnie każdego dnia? Po co szukać wody na Marsie, skoro jest jej pod dostatkiem na księżycach Jowisza? Kiedy zamieszkamy w hotelach na orbicie Ziemi? Czy podróże w kosmos mogą wydłużyć życie człowieka?

Fizyk cząstek elementarnych, biznesmen, do niedawna szef Polskiej Agencji Kosmicznej, miłośnik The Big Bang Theory i Star Treka w rozpalającej wyobraźnię rozmowie o tym, jak fiction inspirowało science, dlaczego Elon Musk chce zbombardować Marsa i co wstydliwego zostawili astronauci na Księżycu.

Inspirująca i zaskakująca książka zarówno dla marzycieli, jak i dla tych, którzy wiedzą, że na Ziemi zostało nam niewiele czasu.

Kosmos – nasza jedyna przyszłość – jeszcze nigdy nie był tak dostępny.

Grzegorz Brona – doktor habilitowany nauk fizycznych i biznesmen. Pracował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Były szef Polskiej Agencji Kosmicznej, miłośnik science fiction. Pracę zawodową rozpoczynał w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, po powrocie do Polski został współzałożycielem spółki Creotech Instruments. Buduje satelity, wie wszystko o kosmosie, chciałby podróżować w czasie i poznawać ludzi, którzy zmieniali świat.

Ewelina Zambrzycka – dziennikarka i redaktorka, pasjonatka tematyki popularnonaukowej. Związana m.in. z „Życiem Warszawy” oraz magazynami Gazety.pl oraz Wirtualnej Polski. Lubi zadawać pytania o tajemnice wszechświata i marzy o miejscu w Akademii Gwiezdnej Floty.

Człowiek: Istota kosmiczna od Grzegorz Brona, Ewelina Zambrzycka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Recenzje blogerów
20 lipca przypada pięćdziesiąta rocznica lądowania na Księżycu, a ściśle mówiąc - postawienia przez człowieka pierwszego kroku na Srebrnym Globie. Tak się składa, że tuż przed ową rocznicą, premierę miała książka zatytułowana Człowiek - istota kosmiczna.

Na ponad czterystu stronach znajdziemy zapis rozmowy pomiędzy Eweliną Zambrzycką, a Grzegorzem Broną. Dziennikarka i redaktorka, która pasjonuje się tematyką popularnonaukową, dzięki ciekawym pytaniom, które stawia swojemu rozmówcy, w idealny sposób stara się przybliżyć czytelnikowi zagadnienia związane z kosmosem. Jej rozmówcą jest nie byle kto. Na pytania Zambrzyckiej odpowiada bowiem doktor habilitowany nauk fizycznych oraz były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (zatem zna się na rzeczy).

Autorzy poruszają wiele interesujących wątków. Każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje. Omawiają oni bowiem pierwsze loty w kosmos, rozmawiają o możliwościach kolonizowania poszczególnych planet, a także dywagują o istnieniu życia pozaziemskiego. Z książki dowiedzieć się możemy co dzieje się z kosmicznymi śmieciami oraz jak niebezpieczne mogą być nawet najmniejsze z nich. Zagrożenia, jakie stwarzają dla urządzeń, które znajdują się w przestrzeni kosmicznej mogą mieć opłakane skutki. Przeczytamy tu także o tym jak wygląda życie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, czym zajmują się astronauci, przebywający na niej, a także skąd pozyskują zasoby wody, niezbędne do przeżycia.

Zambrzycka i Brona nie omieszkali wspomnieć również o pierwszym Polaku, który poleciał w kosmos. Przeczytamy zatem jak doszło do sytuacji, w której Mirosław Hermaszewski został wybrany do udziału w misji statku kosmicznego Sojuz 30.

Ciekawym zagadnieniem jak zawsze są również teorie spiskowe. Autorzy obalają te, które związane z rzekomym oszustwem dotyczącym lądowania na Księżycu. Jak wiemy temat ten jest wciąż są żywy i stanowi gorący temat dyskusji wśród różnych grup społecznych.

Wymienione przeze mnie zagadnienia to tylko namiastka ciekawostek, z którymi mamy do czynienia czytając wspomnianą książkę. Kiedy ja zabierałam się za jej lekturę, zastanawiałam się czy ponad czterystustronicowa książka zwyczajnie nie zanudzi mnie swoją treścią. Obawiałam się również języka, którym będą posługiwać się autorzy. Spodziewałam się wielu naukowych sformułowań, które nie będą po części dla mnie zrozumiałe. Na szczęście mój niepokój okazał się zbędny. Przez książkę płynęło się niczym satelita w przestrzeni międzyplanetarnej. Z każdą kolejną stroną odnosiłam wrażenie, że słucha się luźnej rozmowy dwójki dobrych znajomych, zwyczajnie znających się na rzeczy. Treść zawarta w książce przystępna jest zatem nawet dla największego laika.

W mojej skromnej opinii jest to pozycja zasługująca na uwagę nie tylko tych osób, które interesują się stricte kosmiczną tematyką. Ze swojej strony gorąco ją Wam mogę polecić.

Ocena: 6/6
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć