Będziesz moja
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 1627)

Będziesz moja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.83
Audiobook - najniższa cena: 26.18
wciąż za drogo?
-20% 19.83 zł
31.99 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
27.19 zł
29.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ada Czarnecka: rudowłosa profilerka z ciętym językiem, powszechnie znana jako leń o wyjątkowo niskiej empatii, notoryczna spóźnialska i miłośniczka seriali true crime.

Krystian Wilk: przystojny i ambitny podkomisarz, seryjny podrywacz, dla którego „mąż to nie przeszkoda”.

Połączyła ich praca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zagadkowa sprawa z Archiwum X i skomplikowana „przyjaźń”.

Szczecinem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Sprawca upodobał sobie młode, rudowłose kobiety i z niezwykłym okrucieństwem urządza swoim ofiarom specyficzną uroczystość przed śmiercią. Trzeba działać szybko. Zostaje powołany zespół śledczy, w którego skład wchodzą Ada i Krystian. Ich znajomość się zacieśnia. W końcu nic tak nie zbliża jak zbrodnia…

Diana Brzezińska – pisarka i prawniczka. Charakterna miłośniczka dobrej literatury, amatorka jazdy konnej, zakochana w szaleńczych latynoskich rytmach. „Będziesz moja” to pierwsza część jej debiutanckiej serii kryminalnej.

Opinie pierwszych czytelniczek

Najbardziej wciągające i pełne zaskakujących zwrotów akcji śledztwo, jakie przyszło mi prowadzić wspólnie z „książkowym” policjantem. - Policjantka - @z_pamietnika_policjantki

Chciałabym, żeby ta powieść została zekranizowana. To trzeba przeczytać! - Paula Sieczko - ruderecenzuje.pl

Elektryzujący kryminał z duetem nieprzewidywalnych partnerów poszukujących sprawcy. Ostre pióro i makabryczny rytuał seryjnego mordercy sprawią, że nie odłożycie książki przed ostatnią stroną! - Marta Dobrzyńska - @misera_ble/

Będziesz moja od Diana Brzezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zdecydowanie mam mieszane odczucia – niby to wszystko się dobrze czytało, a jednak te zgrzyty i przerysowanie pewnych aspektów działa na niekorzyść tej powieści. Dobry warsztat autorki pod względem językowym nie przykrywa mankamentów fabularnych tej historii i irytujących bohaterów, niestety. No i sam fakt, że jednak wątek kryminalny nie ma w sobie nic zaskakującego, też nie jest czymś pozytywnym. Ciężko mi zatem jednoznacznie stwierdzić, czy jest to pozycja godna polecenia, czy może jednak lepiej ją sobie odpuścić.

Cała recenja na blogu: Bedziesz moja

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©BookeaterReality
Nie oceniaj książki po opisie

Będziesz moja to książka, która na pierwszy rzut oka średnio komponuje się z moimi typowymi wyborami literackimi. Wątek kryminalny co prawda w niej jest, ale jednak zalatuje z daleka lekkim romansidłem, co zazwyczaj w moim przypadku skutkuje szybką ucieczką. Brzezińskiej dałam szansę, bo kojarzę ją z czasów, kiedy jeszcze pisała o książkach na swoim blogu. Mimo że do jej ostatniej aktywności ciężko się tam dokopać, to jednak nadal byłam ciekawa, jak poradziła sobie tym razem ze stworzeniem całkiem swojej historii. Myślę, że mogę wam już powiedzieć, że wyszło jej to całkiem nieźle.

Po pierwszych kilkunastu stronach powieści miałam wrażenie, jakbym czytała historię stworzoną trochę na podobieństwo książek Mroza, a dokładniej doszukiwałam się tam zbieżności z pierwszym tomem serii z Chyłką w roli głównej. Tutaj zapaliła mi się kolejna czerwona lampka, która całe szczęście szybko zgasła. Mimo tych wszystkich początkowych wątpliwości, Brzezińska stworzyła książkę, w którą się wciągnęłam i która zaintrygowała mnie swoją formą. Z jednej strony nie ma w niej nic niezwykłego, ale ja każdy kolejny rozdział tego kryminalnego debiutu czytałam jakby były skryptem do filmu czy serialu. Styl autorki jest zaskakująco lekki, a dialogi dobrze współgrają z kreacją bohaterów. Przedstawienie różnych perspektyw sprawia, że fabuła staje się bardziej dynamiczna i jeszcze bardziej angażuje. Zresztą w ogóle nie mam zbyt wielu zastrzeżeń, jeżeli chodzi o tę książkę, bo naprawdę zaskakująco szybko i bez większych problemów przez nią przebrnęłam.

Nie byłam nigdy w Szczecinie, ale dzięki Brzezińskiej odwiedziłam kilka tamtejszych miejscówek. Opisy otoczenia były ciekawym dodatkiem, który sprawiał, że historia nabierała większego realizmu, ale jednocześnie nie było ich tak dużo, żeby mocno przytłaczały i odwracały uwagę od fabuły. Napięta relacja między głównymi bohaterami jest kolejnym elementem tej powieści, który intryguje. Po pierwszych kilkunastu stronach byłam niemal pewna tego, co rozkwitnie między nimi, ale autorka niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Uważam, że ciekawie dopasowała ich charaktery, że nadała im wyrazu, który z pewnością też działa na korzyść tej powieści, co zresztą wychodzi przy pracy nad rozwiązaniem zbrodni. A jeżeli chodzi o morderstwa, to początkowo sprawiają, że w głowie pojawia się mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Do wszystkiego dochodzimy z czasem dzięki podpowiedziom autorki. Finał co prawda nie jest trudny do przewidzenia, ale to nie odbiera przyjemności z zaczytywania się w lekturze.

Myślę, że to dobra książka dla tych, którzy szukają jednak nieco lżejszego kryminału, w którym nie brakuje elementów obyczaju. Sporo tutaj opisów otoczenia i bardziej osobistych problemów bohaterów, szczególnie na początku książki, co warto mieć na uwadze przy decydowaniu się na lekturę. Pojawiają się zagadki, które są ciekawe i powodują, że można na dobre zatracić się w powieści, ale jednak nie zawsze zaskakują rozwiązaniem. Książkę czyta się wyjątkowo lekko, a wyrazistość postaci i samych wątków kryminalnych sprawia, że aż chciałoby się zobaczyć odpowiednik tej powieści na dużym ekranie. A mimo drobnych wad, nie mogę się doczekać kontynuacji!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Rude recenzuje
Niektórzy są przekonani, że Szczecin leży nad morzem, inni natomiast twierdzą, że w Szczecinie nic się nie dzieje. Obie teorie są oczywiście błędne i tak, jak pierwszą obala geografia, tak drugą w nieco przewrotny sposób znosi literatura, która obierając za cel miłośników kryminałów, coraz częściej zaprasza ich do stolicy zachodniopomorskiego. Na tym skrawku polskiej ziemi poruszał się już stworzony piórem Marka Stelara Suder, teraz przyszedł czas na Wilka w niemal owczej, a z pewnością przystojnej skórze. I co ważne, arogancki śledczy nie działa sam, w rozpoczynającej nowy cykl kryminalny powieści Będziesz moja Diany Brzezińskiej towarzyszy mu bowiem nieco roztrzepana młoda profilerka, która wyglądem przypomina ofiary grasującego po mieście mordercy...

W tym przedstawieniu już wstęp robi ogromne wrażenie. Romantyczna kolacja, wytrawne wino i niepozorny, aczkolwiek piękny pierścionek zaręczynowy – ta scena powinna kończyć się pocałunkiem dwojga zakochanych ludzi, a jednak wieńczy ją niesiona spontaniczną decyzją zbrodnia, która staje się zalążkiem nadzwyczaj tajemniczej serii morderstw. Pomysłowo obudowana intryga kryminalna od początku sprawia wrażenie interesującej, niecodziennej i zagadkowej, ale jej najmocniejszą stroną bez wątpienia okazuje się to, jak mocno oddziałuje na wyobraźnię odbiorcy. Nieobliczalny sprawca podświadomie zmusza bowiem ofiary do odegrania roli, która dla niego samego zdaje się być najważniejszą sceną życia. W ten sposób czytelnik mimowolnie łapie się na próbie wizualizowania podobnej sytuacji – zaczyna intensywnie zastanawiać się, jak zareagowałby, gdyby to on właśnie został nazwany imieniem Alicja...

Atutem fabularnym okazuje się także prowadzona regularnie sprawa zaginionego przed dziesięcioma laty mężczyzny, która sama w sobie nie jest może aż tak bardzo osobliwa czy wielce spektakularna, ale swoją obecnością wciąż przywraca niespokojną myśl, iż nie została umieszczona tu przypadkowo. Zaproponowany finał można częściowo naszkicować sobie wcześniej, autorka daje możliwość przygotowania się do takiego rozwiązania, ale w żaden sposób nie wpływa to na przyjemność z samej lektury. Diana Brzezińska niewątpliwie potrafi tak pokierować umysłem czytelnika, aby ten chłonął każdą scenę z rosnącym zainteresowaniem. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż debiutująca na rynku literatury kryminalnej autorka jest na co dzień aktywnie działającą prawniczką, a co za tym idzie, opisane w powieści realia pracy śledczych, stosowane procedury, czy chociażby proces tworzenia profilu sprawcy przedstawione są nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim rzetelnie, merytorycznie i zgodnie ze stanem faktycznym.

Powieść Będziesz moja to lektura niezwykle charyzmatyczna, ale jej wydźwięk nie byłby aż tak mocny, gdyby nie kipiące sarkastycznym obyciem kreacje, jakie autorka świadomie wypuściła na pierwszy plan. Krystian Wilk to nadmiernie pewny siebie mężczyzna, który z jednej strony sprawia wrażenie upiornie aroganckiego kobieciarza, z drugiej jednak wyraźnie spełnia się jako podkomisarz i pełniąc tę funkcję, wykazuje niebywałą skuteczność. Ada Czarnecka natomiast raczkuje w roli profilera i ewidentnie gubi się w rozgardiaszu własnego lenistwa, jest też zauważalnie roztrzepana i mało zorganizowana, ale w obliczu prowadzonego śledztwa jej rola okazuje się wręcz niezbędna. Mimo młodego wieku, bohaterka ta sukcesywnie otwiera się przed odbiorcą i pokazując mu bagaż osobistych doświadczeń, staje się eksponatem społecznego wkładu, jakim Diana Brzezińska celowo obudowała akcję fabularną. Jak widać, na łamach tej historii czytelnik nie wkracza w świat wyidealizowanych postaci, a raczej poznaje współczesnych młodych ludzi, którzy w jego oczach okazują naprawdę wiarygodni.

Gdzieś w fabularnym powietrzu wyczuwa się między tą dwójką zapach sygnowanego już na okładce nieodpowiedzialnego romansu, ale nietrudno dostrzec, iż w pierwszym tomie autorka stawia dwoje zadziornych bohaterów bardziej pod szyldem wzajemnego słodko-sarkastycznego przekomarzania, niż w stricte erotycznych więzach. Co ma wisieć, nie utonie, a zatem można się spodziewać, iż tak subtelne posunięcie jest jedynie ciszą przed zjawiskową romantyczną burzą. W tej materii wyraźnie dużo się jeszcze wydarzy, a przynajmniej odbiorca otwarcie pragnie w to wierzyć.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Po dość wysokich ocenach, spodziewałam się że powieść będzie bardziej wciągająca a jej fabuła mnie zaskoczy. Niestety, nie przypadła mi do gustu. Wymęczyłam ją w 2 miesiące. Po kolejną część na pewno nie wrócę.

Warto zerknąć