ebook Powiedz tak!
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 158) Ilość stron (szacowana): 512

Powiedz tak!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 26.60
wciąż za drogo?
35.33 złpremium: 22.79 zł Lub 22.79 zł
30.02 zł
30.39 zł Lub 27.35 zł
37.99 zł
37.99 zł Lub 34.19 zł
-20% 26.60 zł
29.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Miłość to nie wszystko. Trzeba jeszcze zdobyć sympatię rodziny...

Wygląda na to, że Stefania w końcu odnalazła swoje miejsce na ziemi. Zdecydowała się na przeprowadzkę do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała i stworzyła prawdziwą, rodzicielską więź ze swoją pasierbicą, małą Melanią. Tymczasem na kilka godzin przed uroczystym przyjęciem zaręczynowym w domu Michała pojawia się jego siostra, która najwyraźniej nie pała do Stefanii sympatią. Niechęci do kandydatki na synową nie kryją także rodzice Michała. A to dopiero początek problemów, które mogą okazać się początkiem końca tego związku...

– Miałabyś na coś ochotę? A może odpoczniesz po podróży? Zaprowadzę cię do pokoju…
– Daruj sobie. Znam ten dom lepiej niż ty – przerwała mi sztywno Gosia, kładąc na podłodze małą torbę podróżną, a ja w duchu błagałam, by jutro z samego rana dostała pilny telefon z kliniki i musiała wracać do Poznania. Olać to, że właśnie rozpoczął się weekend. Im mniej czasu spędzałam z Gośką, tym lepiej było dla mojego zdrowia psychicznego.
– Doskonale zdaję sobie z tego sprawę – odpowiedziałam najmilej, jak umiałam.
– Więc przestań stać nade mną. Potrafię się poruszać po mieszkaniu mojego brata.
Momentalnie przestałam się zmuszać do uśmiechu. Było mi już zupełnie obojętne, czy dostrzeże grymas wściekłości na mojej twarzy.

Anna Szafrańska - Przygodę z pisaniem zaczęła, mając trzynaście lat. Do dziś przechowuje pamiątkowe zeszyty, w których zapisywała swoje pierwsze powieści. Publikowała w internecie pod pseudonimem Anna Scott. Autorka powieści „Widmo grzechu”, „Grzech pierworodny”, „Właśnie tak!” i „Jeden błąd”. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, która nigdy nie pracowała w swoim zawodzie. Miłośniczka książek Jane Austin, sióstr Brontë oraz wszelkich adaptacji filmowych z nimi związanych. Pisanie traktuje jako spełnienie marzeń i drogę życia. Ciekawostka: ma dwukolorowe oczy.

Forum Fanów książek Ani Szafrańskiej
facebook.com/annaszafranskaauthor
instagram.com/annaszafranskaauthor

Powiedz tak! od Anna Szafrańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Każdy czytelnik posiada węższe lub szersze grono ulubionych pisarzy czy pisarek. I co za tym idzie, sięga w ciemno po kolejne ich dzieła. Niestety, czasami zdarzają się lepsze lub gorsze pozycje. A jak jest tym razem? Bo to, że jestem fanką pióra Pani Anny, to wiecie doskonale, ale czy czyni mnie to nieobiektywną? Czy wręcz przeciwnie, znając dobrze jej książki, umiem stwierdzić, która jest lepsza bądź gorsza, choć gorsza to chyba nie do końca odpowiednie określenie? A jak jest z Wami? Porównujecie? Czy idziecie jak w dym za konkretnym autorem?

Powróćmy jednak do właśnie skończonej przeze mnie lektury. Powiedz tak! to nic innego, jak kontynuacja, poznanych wcześniej bohaterów z “Właśnie tak!”. Książka rozpoczyna się w momencie, gdzie tak naprawdę wiele historii się kończy. Ogrom różnych utworów finiszuje w miejscu, gdzie para jest szczęśliwie w sobie zakochana lub planują swoją dalszą świetlaną przyszłość. W tym przypadku mamy do czynienia właśnie z dosłownym planowaniem i z mniej lukrową prozą życia.

Zdawać by się mogło, że Stefania i Michał znaleźli swoje wymarzone miejsce na ziemi. Ona porzuciła zatłoczoną i wiecznie żywą Warszawę na rzecz spokojnej i cichej Drzewicy. On uciekł z zabieganego Krakowa, aby cieszyć się sielanką wiejskiego lekarza. Stefcia doskonale i mimo wcześniejszych obaw odnalazła się w nowych rolach. Narzeczonej przystojnego i cudownego mężczyzny oraz mamy dla ślicznej pięciolatki. Niestety nie udało jej się jedynie zdobyć serca rodziny przeszłego męża. Mimo tego, przygotowania do nadchodzącego ślubu ruszyły pełną parą i nic nie mogło ich powstrzymać. Jak to w życiu bywa, albo raczej w książkach, sielankowe życie nie trwa wiecznie i na horyzoncie pojawiają się czarne, złowrogie chmury. Które wywołają prawdziwe emocjonalne huragany. Nierozliczona przeszłość uderzy ze zdwojoną siłą, dotykając nie tylko przyszłych małżonków, ale również całą rodzinę. To czy uda im się przetrwać tę zawieruchę, oczywiście zdradzić nie mogę i nie chcę.

Postaci Stefci Trockiej zdecydowanie ewaluowała i przede wszystkim dorosła. Pod natłokiem różnych obowiązków i nowych problemów, nie poddaje się i dzielnie się z nimi mierzy. Nie ucieka tak jak kiedyś i nie zamiata wszystkiego pod dywan, licząc, że samo się rozwiąże. Nie unika błędów czy porażek, ale czyni to z niej realną postać z krwi i kości. Wiadomo, jak każdy miewa chwile zwątpienia, ale wytrwale dąży do szczęścia u boku ukochanych osób. W moim odczuciu to książka jest właśnie o tym dorastaniu. O tym, jak zakładając rodzinę, zmieniają się priorytety ukierunkowane na wszystkich członków naszej przysłowiowej “gromadki” z tylko tych naszych osobistych. Tym razem pozostali bohaterowie są dla mnie tylko barwnym tłem, a Stefania zdominowała absolutnie książkę .

Serdecznie polecam, wybrać się wraz z Powiedz tak! do pełnej ciepła, okraszonej wieloma emocjami Drzewicy oraz zachęcam do zapoznania ciekawych bohaterów. Gwarantuję ciekawe wieczory, upływające na świetnych dialogach, które często poruszają ciężkie tematy w przyjemnej oprawie. Książka idealnie nada się na zbliżające jesienne wieczory.

Ocena: 4+/6
©Książka w autobusie
To drugi tom serii Właśnie tak!. Bardzo byłam ciekawa dalszych losów Stefanii. Zapraszam na moją opinię o tej książce.

Wyobraźcie sobie - zakochujecie się, jest wspaniale, planujecie wspólne życie, ale jeszcze trzeba poznać teściów i rodzinę lubego... wszystko spoko kiedy się polubicie, ale co z momencie gdy jednak rodzina przyszłego męża nie widzi Cię w swojej rodzinie i jawnie Ci to okazuje?

Stefania nie ma łatwego życia w drugim tomie, dużo się dzieje i na pewno nie ma nudy. Patrząc z boku wydaje się, że w końcu odnalazła swoje miejsce na ziemi. Przeprowadziła się do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała i stworzyła więź z pasierbicą. Niestety rodzina Michała jej nie akceptuje. Mimo to Stefania stara się być jak najlepszą mamą dla Melanii, stworzyć prawdziwą rodzinę z Michałem mimo różnych burz jakie będą wokół nich. A będzie się działo, to mogę wam zapewnić.

Patrzyłam na tego faceta i zastanawiałam się, ile przez ostatnie lata mi ofiarował. Miłość, rodzinę, Melanię, siebie... Nigdy nikogo nie kochałam jak ich. To uczucie było tak obezwładniające, że niemal pozbawiało mnie tchu.

Pierwsze co mnie zaskoczyło pozytywnie to fakt, że książka jest gruba (uwielbiam takie grubasy). Poza tym, na szczęście autorka trzyma poziom, dzieje się w niej nawet więcej niż w pierwszym tomie. Książka to idealny czasoumilacz, książka na odreagowanie stresów... Autorka w świetny sposób opisała uczucie dwojga bohaterów, życie na prowincji, po takiej lekturze czytelnik wie, co jest ważne w życiu: miłość, spokój, rodzina, stabilizacja...

Powiedz tak! to nie tylko książka o miłości, ale przede wszystkim o przebaczeniu drugiej osobie. Zawsze warto dać komuś drugą szansę na poprawę błędów. Książka nie jest przesłodzona, jak w życiu są momenty wesołe, ale i gorzkie, bolesne. Najważniejsze by mieć obok siebie tę osobę, z którą chce się tworzyć związek, rodzinę... Były momenty kiedy bardzo trzymałam kciuki za Stefanię, bo sama miałam dokładnie takie same przygody w życiu... Nie przerażajcie się ilością stron, bo książkę czyta się błyskawicznie!

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Miłość wydaje się tarczą, która chroni zakochanych przed tym, co rani i jest bolesne. Jednak czasem ktoś znajdzie słabszy punkt i wykorzysta go by zatruć szczęśliwe dni. Nie tak łatwo zwalczyć wsączającą się truciznę i czekać spokojnie co przyniesie przyszłość. Ale dla prawdziwego uczucia podobno nie ma przeszkody do pokonania.

Związek dwojga ludzi to dość skomplikowana układanka, a jeśli do tego dodać rodzinę staje się ona prawdziwą kostką Rubika. Nim zostanie ułożona wymaga wielu ruchów, rzadko kto jest przygotowany na to, go co czeka podczas dopasowanych kolejnych elementów. Stefcia ma przy sobie bliskie osoby i przede wszystkim człowieka, któremu może zaufać, wkrótce pobiorą się i przypieczętują oficjalnie swoją miłość. Czy można więcej chcieć od losu? Pewnie tak, lecz jak na razie nie narzeka, lecz pozostaje jeszcze poznać rodziców ukochanego co ma nastąpić lada moment i właśnie w tym momencie coś zaczyna zgrzytać, a nawet więcej. W takiej sytuacji nie tak łatwo planować wspólna przyszłość gdy zamiast ciepłych uczuć pojawia się zimny prysznic, chociaż Michał wspiera Stefcię i wspólnie próbują przezwyciężyć przeszkody. Jakby tego było mało odzywa się także przeszłość, która zraniła i wciąż jest bolesna. Wybaczenie i akceptacja rzadko kiedy są łatwymi krokami, ale czasem są niezbędne by powiedzieć tak …

Po lekturze Właśnie tak pozostał ogromny apetyt na więcej oraz i niedawno Anna Szafrańska zaspokoiła oczekiwania czytelników. Dalsze losy bohaterów okazały się równie ciekawe i dostarczyły nie lada emocji. Autorka umiejętnie ubrała w słowa to, co działo się w sercach i głowach postaci, poznając ich perypetie ma się wrażenie, że nie jest się tylko czytelnikiem, a uczestnikiem opisywanych wydarzeń. W Powiedz tak! pokazano dalszy ciąg, który następuje po szczęśliwym zakończeniu czyli chwile gdy na horyzoncie pojawiają się chmury i trzeba stawić czoła nieoczekiwanym trudnościom. Niekiedy w planowaniu wspólnej przyszłości trzeba uwzględnić relacje rodzinne, jakie wydawały nie problematyczne, a okazały się zgoła odwrotne. Zanim z rodziną dobrze wyjdzie się na ślubnym zdjęciu czasem należy uzbroić się nie tylko w cierpliwość. Anna Szafrańska nie odbiegła klimatem od pierwszej części co sprawia, że ma się wrażenie, iż kontynuujemy lekturę po bardzo krótkiej przerwie. Jednak najważniejsza jest sama historia Stefanii i Michała, jednocześnie dostarczająca niesamowitych emocji i ukazujących ile znaczą rodzinne więzy, te z przeszłości, obecne oraz dopiero rodzące się. Powiedz tak! jest niesamowitą opowieścią o tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu, jak trudno naprawić dawne błędy oraz o budowaniu domu, nie tego z cegły, lecz o wiele solidniejszego - uczuć. Najnowsza książka Anny Szafrańskiej nieraz przyśpiesza u czytelników puls, ale także i wywołuje szczery uśmiech na twarzy, podczas lektury na nudę na pewno nikt nie będzie się skarżył. Po prostu trzeba jej powiedzieć tak, a to dopiero rozgrzewka przed następnymi powieściami tej pisarki.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć