ebook Mgły Tangeru
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 601)

Mgły Tangeru
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 15.00
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
-49% 15.00 zł
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
23.09 zł Lub 20.78 zł
25.49 zł
27.89 zł Lub 25.10 zł
23.32 zł
24.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Przelotny romans. Magiczne miasto. Tajemnica, którą porwał wiatr.

W grudniu 1951 roku Paul Dingle zaginął bez śladu w tangerskim porcie. Ponad 60 lat później, Flora Gascón podejrzewa, że był to ten sam człowiek, w którym zakochała się podczas przelotnego romansu w Madrycie. Wspólnym mianownikiem są Mgły Tangeru, powieść, która leżała na nocnym stoliku Paula.

Flora wyrusza do Tangeru, by odnaleźć autorkę książki, jedyną osobę, która może wyjaśnić jej, kim był jej kochanek i jak może go odnaleźć. Kobieta szybko orientuje się, że sama musi dopisać zakończenie tej historii. Wyprawa staje się podróżą w głąb siebie i pozwala odkryć Florze, kim tak naprawdę jest.

Miłość i tajemnica w mieście o fascynującej przeszłości.

Cristina López Barrio urodzona w Madrycie prawniczka, która porzuciła karierę na rzecz pisania. Za swoją debiutancką powieść zdobyła nagrodę Villa de Pozuelo de Alarcón, za drugą powieść Ogród wiecznej wiosny otrzymała tytuł literackiego odkrycia roku. Mgły Tangeru znalazły się w finale Premio Planeta 2017.

Mgły Tangeru od Cristina López Barrio możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bardzo lubię tajemnicze historie, zagnieżdżone jedna w drugiej, z poplątanymi wątkami, nieoczekiwanymi związkami i dziwnymi zależnościami.

Znudzona mężatka Flora spędza szaloną noc z przypadkowo poznanym mężczyzną, Paulem Dingle. I niemal natychmiast traci z nim kontakt. Wie jak się nazywał, jaką książkę miał w hotelu przy łóżku, i nic więcej.

A! Zabrała mu na pamiątkę amulet z arabskim imieniem Alisha.

Wymiana gorących wiadomości nagle się urywa i cudowny kochanek przepada. Nie odbiera telefonów, nie ma po nim śladu w mieście.

Flora kupuje książkę, którą miał i zagłębia się w niezwykłej historii z Tangeru lat pięćdziesiątych XX wieku. Tam pewnej nocy bez śladu zaginął kochanek autorki, Paul Dingle.

Flora wbrew swoim spokojnym nawykom, uporządkowanemu, nudnemu życiu, rzuca wszystko i leci do Tangeru.

Fascynująca historia z kolorytem niezwykłego miasta, gdzie w latach dwudziestych-trzydziestych żyli obok siebie chrześcijanie, sefardyjscy żydzi i muzułmańscy Berberowie. Tanger łączył i rozdzielał. A malowniczość miasta dokoloryzowuje opowieść o życiu Mariny.

I śledztwo Flory w 2015 roku, tak dziwne, nieprawdopodobne i tak zgrabnie przez autorkę rozwikłane.

Dziękuję Agnieszce za polecenie, to była naprawdę bardzo fajna książka. Odrobinę romantyczna, ale dużo bardziej zagadkowa i tajemnicza. Klimatyczna.

A dodatkowo przedstawiająca Tanger ze strony, o której nie miałam pojęcia!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć