ebook Manson: CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 126) Ilość stron (szacowana): 640

Manson: CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
25.94 zł
25.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (11)
Inne proponowane

Wstrząsający reportaż odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona. Całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed 50 lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood.

Latem 1969 roku Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później reporter Tom O’Neill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające “oficjalną wersję wydarzeń” tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślisz, że znasz prawdę, mylisz się.

O’Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich?
Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.

Manson: CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood od Tom O'Neill, Dan Piepenbring możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood to efekt ponad dwudziestoletniego dziennikarskiego śledztwa Toma O'Neilla, w którym obala teorię Helter Skelter ukazując wiele nieścisłości, niedomówień i stawiając wiele pytań, które nadal pozostają bez odpowiedzi.

9 sierpnia 1969 roku w Los Angeles doszło do tragicznych wydarzeń. W willi przy Cielo Drive w Hollywood zostaje zamordowanych czworo ludzi, w tym ciężarna żona Romana Polańskiego — Sharon Tate. Mordercami okazuje się tzw. Rodzina, czyli członkowie komuny hipisowskiej pod "dowództwem" Charlesa Mansona. Chociaż Manson sam nie uczestniczy w serii brutalnych morderstw jest odpowiedzialny za zlecenie i "pranie mózgu" członków swojej sekty. W toku śledztwa wychodzi na jaw wiele niewygodnych faktów i nieprawdopodobnych teorii, które ostatecznie zostają określone mianem "teorii Helter Sklter" – walki na tle rasowym. To oficjalny motyw działalności Rodziny i makabrycznych wydarzeń z sierpnia 1969 roku. Ale Tom O'Neill tej wersji nie kupuje (ja z resztą też, ani Helter Skelter, ani próby zemsty na producencie muzycznym). W toku własnego, prywatnego, dziennikarskiego śledztwa (które, jak się okaże, potrwa dwadzieścia lat i stanie się poniekąd jego obsesją) wyjdzie na jaw, że teoria Helter Skelter mogła być tylko zasłoną dymną, aby ukryć prawdę o działalności Mansona i o tym, jak głęboko sięgają jego wpływy...

Zasadnicze pytania, które wypłynęły w toku śledztwa, to: Dlaczego policja nie powstrzymała bandy Mansona przed zbrodniami, chociaż miała taką możliwość? Dlaczego młodzi ludzie, nierzadko wykształceni, z dobrych domów, z takim oddaniem i bez skrupułów wykonywali polecenia Mansona? Dlaczego zeznania Susan Atkins (zabójczyni Sharon Tate) odbiegają od tego, co mówiła w sądzie?

O'Neill przeprowadził setki wywiadów, przejeździł tysiące kilometrów, spotkał się z wieloma osobami pozornie niewiązanymi ze śledztwem w sprawie zabójstw Rodziny. Przede wszystkim jednak skupił się na polemice z "Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood" napisanej przez Vincenta Bugliosiego – głównego oskarżyciela w procesie Mansona i jego Rodziny.

To naprawdę bardzo dobry reportaż. Autor włożył wiele pracy, siły, zaangażowania aby sprawdzić każdy, nawet najmniej znaczący trop. Jednak ogrom postaci, ilość teorii spiskowych oraz lekki chaos narracyjny sprawił, ze od około dwusetnej strony coraz trudniej było mi się skupić na lekturze. Ten reportaż wymaga od czytelnika zaangażowania, a aby nie pogubić się w mnogości nazwisk i koligacji miedzy poszczególnymi postaciami należy mocno wytężać uwagę i zdolności kojarzenia. To męczy... i w pewnym momencie zwyczajnie irytuje. Tym bardziej, ze najczęściej każdy z tych tropów pozostaje bez rozwiązania... Coś w stylu "coś wam powiem, wierzcie lub nie...". Przeszkadzała mi także próba "zdetronizowania" Vincenta Bugliosiego, takich bardzo "niereporterskich" wtrętów podważających kompetencje, wiarygodność i rzetelność prawnika.

Sześćset stron wytężonej, katorżniczej pracy i tak naprawdę po lekturze dostajemy więcej pytań niż odpowiedzi. Wielki szacunek dla autora za trud włożony w postanie tego reportażu.
Lekturę polecam miłośnikom literatury faktu i osobom, które interesuje poszukiwanie alternatywnych teorii do Helter Skleter.

Ocena: 4/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć