ebook Westerplatte
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 453)

Westerplatte
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.58
Audiobook - najniższa cena: 31.32
wciąż za drogo?
31.32 złpremium: 20.21 zł Lub 20.21 zł
23.58 zł 20% rabatu
28.63 zł Lub 25.77 zł
33.68 zł
33.68 zł Lub 30.31 zł
26.78 zł
27.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Powieść oparta na najnowszych pracach historycznych, odsłaniających nieznane dotąd fakty z obrony Składnicy Tranzytowej w Gdańsku – miejsca, gdzie padły pierwsze strzały rozpoczynające II wojnę światową. Kto był prawdziwym bohaterem w tej dramatycznie nierównej walce? Komu zawdzięczamy to, że placówka nie padła po pierwszym ataku? Jakie tajemnice obrony przez lata pozostawały nieodkryte? Tego dowiecie z „Westerplatte” Jacka Komudy.

Westerplatte, Wolne Miasto Gdańsk, 1 września 1939, godzina 5:32.
Po krótkiej, półgodzinnej walce, kapituluje polska składnica tranzytowa, zdobyta z zaskoczenia przez niemiecką kompanię szturmową wspieraną ostrzałem pancernika Schleswig-Holstein. Ostatnia placówka potwierdzająca prawa Rzeczypospolitej do Gdańska okazuje się bardzo łatwą zdobyczą. Żołnierze są nieprzygotowani do obrony, dowódcy brak woli walki. Sprzeczne rozkazy łamią morale załogi w pierwszych chwilach wojny. Nad koszarami zawisa złowrogi sztandar ze swastyką. Niemcy świętują szybkie przyłączenie Gdańska do Rzeszy…
Tak wyglądałaby historia obrony Westerplatte, miejsca gdzie zaczęła się II wojna światowa, gdyby nie dramatyczne decyzje i rozkazy wydane przez jednego z dowódców, który wbrew wszystkim zdecydował się walczyć. Gdyby nie poświęcenie i krwawy trud jego żołnierzy, którzy bez rozkazów zdecydowali się pozostać na stanowiskach, aby przywitać Niemców seriami kul zamiast białych flag. Załogi składnicy, jaka w nieludzkim wysiłku, łamiąc rozkazy, buntując się i stawiając desperacki opór, postanowiła za wszelką cenę bronić ostatniego skrawka polskiego wybrzeża w Gdańsku.
Oto książka o żołnierzach z Westerplatte. Powieść historyczna oparta na najnowszych pracach historycznych odsłaniających dramatyczne i nieznane tajemnice siedmiodniowej, bohaterskiej obrony Składnicy Tranzytowej w Gdańsku. Miejsca, gdzie padły pierwsze strzały rozpoczynające II wojnę światową. Miejsca szczególnego dla wszystkich Polaków; gdzie żołnierz polski pokazał, że honor i godność nie mają ceny, a Niemcy słono zapłacili za swoją butę i pewność siebie.

Westerplatte od Jacek Komuda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ach, jakże to strawnie podane fakty... Owszem, powieść ma swoje prawa, jednak nie odbiega od najnowszych ustaleń. To jedyna możliwość, by znaleźć się w samym centrum bohaterskiej obrony, przyjrzeć się człowiekowi z krwi i kości, utożsamić się z jego dylematami, poczuć strach i bezradność. Gdyby wszyscy tak opowiadali nam historię, mielibyśmy znacznie więcej pasjonatów. Tej książki nie da się ot tak odłożyć, słowo!Ocena: 5/6
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Talent pisarski Autora plus odrobiona bardzo dobrze lekcja historii czynią książkę wartą przeczytania.

Warto zerknąć