ebook Perfekcyjna żona
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 7118)

Perfekcyjna żona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 21.99
wciąż za drogo?
-31% 21.99 zł
Inne proponowane

Każda, kolejna książka JP Delaney jest jeszcze bardziej perfekcyjna. Mistrz thrillera psychologicznego powraca do czytelników w jeszcze lepszej formie. Perfekcyjna żona to zaskakujący, niepokojący i futurystyczny thriller, który zmieni Twoje podejście do tego gatunku.

Fabuła:

Abbie i Tim to wzorcowe, szczęśliwe małżeństwo. Ona jest bardzo utalentowaną artystką, pasjonującą się surfowaniem. Abbie to niezależna kobieta, która umie postawić na swoim. Tim jest biznesmenem i założycielem technicznych start-upów, mających swe siedziby w Dolinie Krzemowej. Mężczyzna stanowi całkowite przeciwieństwo Abbie, jednak na zasadzie przyciągania przeciwieństw, połączyło ich ogromne uczucie. Szczęście nie trwa jednak wiecznie, pewnego dnia Abbie znika w niewyjaśnionych okolicznościach, nikt nie ma pojęcia, co mogło się z nią stać.

Po upływie pięciu lat, Abbie budzi się w szpitalnym pokoju, zupełnie nie pamiętając kim jest, gdzie była i skąd wzięła się w tym miejscu. Przy swoim łóżku widzi jakiegoś mężczyznę, który twierdzi, że jest jej kochającym mężem Timem. Z jego wyjaśnień wynika, że Abbie kilka lat temu uległa wypadkowi, po którym udało uratować się jej życie tylko przy pomocy ogromnego przełomu technologicznego. Obecnie kobieta jest tak zwanym cobotem – cudem techniki. Na podstawie wspomnień, które obecnie posiada, powoli składa w całość przebłyski związane z jej przeszłością. Niestety przeszłość ta nie rysuje się w tak pięknych barwach, jak przedstawia to Tim. Abbie ma wątpliwości, czy rzekomy mąż mówi jej całkowitą prawdę? A ta prawda okaże się niezwykle zaskakująca i oszałamiająca.

Perfekcyjna żona całkowicie zamiesza czytelnikowi w głowie, a jej finał spowoduje całkowity „opad szczęki”.

Rekomendacje: 

Perfekcyjna żona to powieść wielowarstwowa, realistyczna w swej ultranowoczesnej treści i formie. JP Delaney napisał kolejną książkę, która z pewnością przypadnie do gustu wielu czytelnikom, szczególnie tym, którzy lubią umysłowe wyzwania oraz szukają w nich czegoś nieznanego. - Beata Wasilewska - Wasilka-Słowa jak marzenia

Delaney po raz kolejny namieszał mi w głowie, ale ogromnie mnie to cieszy. Lubię książki, które tak mocno mnie angażują, które dają mi możliwość analizowania każdego aspektu opowiadanych w nich historii. Świetna fabuła, genialne dopracowanie wszystkich wątków, ładne igranie z czytelnikiem. - Meg Sheti - BookeaterReality

Perfekcyjna żona od JP Delaney możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Powieść Perfekcyjna żona brytyjskiego autora, piszącego pod pseudonimem JP Delaney (Anthony Capella) to moje drugie spotkanie z twórczością i stylem wspomnianego autora. Zainteresowani czytelnicy znajdą na blogu moją wcześniejszą opinię o książce W żywe oczy. Z uwagi na to, że styl pisania JP Delaney'a przypadł mi do gustu, z przyjemnością i bez większych obaw mogłam sięgnąć po zapowiadany przez Wydawnictwo Otwarte nowy tytuł, czyli Perfekcyjną żonę. I powiem Wam, że ponownie jest oryginalnie, nieszablonowo i wciągająco. Te trzy przymiotniki pasują idealnie, by opisać ten nowoczesny thriller.

Fabuła powieści związana jest z postacią Abbie, która budzi się w szpitalu. Początkowo jest mocno oszołomiona, wygląda na to, że ma problemy z pamięcią. Mężczyzna, którego widzi przy swoim łóżku twierdzi, że jest jej kochającym mężem, uznanym i bogatym producentem nowych technologii, z którymi nikt nie może się równać w Dolinie Krzemowej. Abbie według słów męża jest utalentowaną i niekonwencjonalną artystką, kochającą żoną i matką. Jednak pięć lat temu miała wypadek, a dzięki możliwościom przełomowej technologii udało się przywrócić ją do życia. Dziś jest więc cudem nauki, który wzbudza w niej samej ambiwalentne uczucia.
Abbie, której losy śledzimy podczas lektury powieści, to tak naprawdę nowoczesny robot, klon człowieka wyposażony w sztuczną inteligencję na bardzo wysokim poziomie. Opis nowoczesnej technologii przypomina nieco pomysł, z którym spotkałam się jakiś czas temu w grze przygodowej popularnej w 2018 r., czyli w Detroit: Become Human. W całkiem niedalekiej przyszłości ludzie i androidy żyją obok siebie. Roboty obdarzone niezwykłą sztuczną inteligencją, przypominające z zachowania i wyglądu ludzi, zaczynające odczuwać ludzkie emocje, dążą do buntu.

W książce Perfekcyjna żona, której fabuła również przenosi nas do przyszłości, popularne są coboty i inne futurystyczne wynalazki. Ale Abbie jest wśród nich najbardziej wyjątkowa. I to ona, po pierwszym szoku, wraz z kolejnymi wspomnieniami, które jej mąż ładuje do jednostki SI Abs, próbuje połączyć fakty związane z wypadkiem i kolejnymi wydarzeniami z małżeńskiego życia, by następnie podjąć nietypowe decyzje.
Powieść napisana jest w dobrym tempie, chociaż nie ma tu szybkich zwrotów akcji, za to mamy do czynienia z dużą dozą napięcia oraz intrygującymi problemami. Poza kwestiami science fiction, które na pewno budzą wiele wątpliwości oraz moralnych zawirowań, powieść porusza również kwestie wychowywania autystycznego dziecka. Jednocześnie jest to rasowy thriller psychologiczny, w którym ważną rolę pełni zagadka do rozwiązania.

Perfekcyjna żona to powieść wielowarstwowa, realistyczna w swej ultranowoczesnej treści i formie. JP Delaney napisał kolejną książkę, która z pewnością przypadnie do gustu wielu czytelnikom, szczególnie tym, którzy lubią umysłowe wyzwania oraz szukają w nich czegoś nieznanego.

Ocena: 5/6
©Wasilka - Słowa jak marzenia
Delaney po raz kolejny namieszał mi w głowie, ale ogromnie mnie to cieszy. Lubię książki, które tak mocno mnie angażują, które dają mi możliwość analizowania każdego aspektu opowiadanych w nich historii. Świetna fabuła, genialne dopracowanie wszystkich wątków, ładne igranie z czytelnikiem. Wydaje mi się nawet, że moja opinia jest nieco chaotyczna, ale to dlatego, że ta książka naprawdę mocno do mnie trafiła, niejednokrotnie czułam się zbita z pantałyku – co samo w sobie świadczy o tym, że naprawdę można się mocno wczuć w twórczość Delaneya.

Cała recenzja na blogu: Perfekcyjna żona

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć