ebook Bad Boy's Girl 5
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 216)

Bad Boy's Girl 5
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.94
-39% 20.94 złpremium: 12.56 zł Lub 12.56 zł
29.00 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
24.65 zł
25.01 zł
27.55 zł
29.00 zł
29.00 zł
Inne proponowane

Tessa O’Connell jest wreszcie gotowa żyć wedle własnych zasad. Dni wątpliwości, kompleksów i poszukiwania potwierdzenia własnej wartości w oczach innych bezpowrotnie minęły. Silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej i bardziej niezależna, Tessa nie pozwoli, by coś przeszkodziło jej w osiągnięciu celu – a celem tym jest szczęśliwe życie z Cole’em. Ale codzienność to nie bułka z masłem.

Kiedy związek na odległość staje się coraz trudniejszy, zarówno Tessa, jak i Cole muszą zdecydować, czy ich kariery warte są samotnych nocy oraz coraz boleśniejszej tęsknoty. Obydwoje, gotowi oddać wszystko swojej drugiej połowie, staną do najtrudniejszego z życiowych egzaminów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Bad Boy's Girl 5 od Blair Holden możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Moja przygoda z twórczością Blair Holden rozpoczęła się w 2018 roku. Wtedy miałam okazję poznać pierwszy tom serii o życiu Tessy O’Connel. Z pozoru zwyczajna młodzieżówka całkowicie skradła moje serce i z niecierpliwością oczekiwałam kolejnych części. W końcu nadszedł czas na poznanie zakończenia tej historii, co szczerze mówiąc, wywołuje we mnie smutek.

Tessa po skończeniu studiów mieszka w Londynie i tam pracuje w czasopiśmie zajmującym się modą i urodą. Niestety, nie jest to szczyt jej marzeń, ale przynajmniej pozwala jej to zdobyć potrzebne doświadczenie. Cole zdecydował się na studia prawnicze w Chicago, więc związek zakochanych jest wystawiony na dość ciężką próbę. Wydawać by się mogło, że teraz będzie już tylko lepiej. No ale los bywa niezwykle przewrotny i już niedługo Tessa i Cole będą musieli zmierzyć się z nowymi problemami.

Świadomość tego, że piąta książka z tej serii jest jednocześnie tą ostatnią, trochę mnie przygnębiła. Z jednej strony bardzo chciałam dowiedzieć się, co autorka przygotowała dla swoich bohaterów, ale z drugiej nie chciałam rozstawać się z tą historią.

To, co mogę powiedzieć o Tessie to to, że ogromnie ją podziwiam. Pisałam już o tym przy okazji recenzji poprzednich tomów, ale nie zaszkodzi powtórzyć raz jeszcze. Ta młoda kobieta wydoroślała i stała się cholernie sympatyczną, pracowitą i kochającą istotą. Podziwiam ją głównie za to, że mimo wszystko odważyła się chwycić swoje życie za rogi i przeprowadzić się tysiące kilometrów od swojej rodziny i ukochanego, żeby pracować. Zaimponowała mi i być może nawet zainspirowała.

Jedyne, co mogę jej zarzucić to jej niezdecydowanie. Tessa pogubiła się gdzieś w tym wszystkim i nie do końca była pewna, co chce robić ze swoim życiem. Z jednej strony jej serce tęskniło za Cole’em i żądało powrotu, ale z drugiej strony bohaterka ta chciała dalej pracować w redakcji, nawet jeśli nie był to szczyt jej marzeń. Teraz, jak o tym myślę to, wydaje mi się, że autorka specjalnie tak zamieszała jej w głowie. Nadało to tej bohaterce takiego ludzkiego pierwiastka. W końcu każdy z nas ma swoje rozterki i wątpliwości co do pewnych sytuacji.

Cole wykazał się olbrzymią dojrzałością i odwagą, gdyż sam zdecydował się na studia prawnicze, co nie jest bułką z masłem. Ponadto puścił swoją dziewczynę samą do Wielkiej Brytanii, a chyba większość czytelników pamięta jego nadmierną troskę w stosunku do Tessie. Tak, ten bohater również wzbudził we mnie podziw i cieszę się, że Blair Holden wykreowała go właśnie jako takiego mądrego i kochającego chłopaka.

Fabuła powieści obraca się tak naprawdę głównie wokół związku na odległość. Jego wady, zalety i problemy z nim związane zostały tutaj przedstawione bardzo dobrze i myślę, że osoby, które kiedykolwiek myślały o takiej relacji, będą mniej więcej miały ogląd, z czym to się wiąże. Oczywiście, są różne pary i różni ludzie i nie zawsze to tak wygląda - ja to wiem i w pełni rozumiem.

Bardzo spodobało mi się to, że autorka nie słodziła tutaj tak bardzo, jak w poprzednich tomach. Czytelnicy Bad Boy’s Girl mogą z tomu na tom dojrzewać razem z bohaterami i to jest cudowne. W tej ostatniej części Holden skupiła się głównie na takich naprawdę poważnych problemach, które niejedną osobę by pokonały. Praca, odległość od domu, samotność i wiele więcej. Dzięki temu, że zostały tutaj przedstawione te wątki, książka jest wciągająca, interesująca i dla niektórych może i wartościowa.

Cieszę się, że miałam okazję przeczytać wszystkie książki z tej serii i naprawdę będę za nią tęsknić. Nie obraziłabym się, gdyby autorka napisała może jeszcze jedną część... ale to może za jakiś czas. Jeżeli jeszcze nie znacie tych książek, to myślę, że najwyższa pora to zmienić. Bad Boy's Girl 5 to moim zdaniem idealne zakończenie serii.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Dorosłość brana jest czasem za dojrzałość i wydaje się, że przechodzi bardzo szybko. Czasem los sprawia, że jedno i drugie przychodzi bardzo wcześnie, ale niekiedy dopiero patrząc wstecz jesteśmy w stanie odróżnić jedno od drugiego. Moment kiedy dostrzegamy tę różnicę wcale nie oznacza, że młodzieńcza wiara w przyszłość zniknęła, ale pokazuje ile drogi już za nami i jak wiele osiągnęliśmy.

Rozłąka dla zakochanych nigdy nie jest łatwym czasem, a gdy ma wymiar jeszcze międzykontynentalny, to już sprawa robi się bardzo poważna. Jednak nie z takimi wyzwaniami Tessa i Cole mierzyli się. Ostatnie lata pokazały, że jeśli są wobec siebie szczerzy i wierzą w swoje uczucia to nie ma przed nimi trudności nie do pokonania, ale teraz przed nimi jeszcze więcej wyzwań. On jest w Chicago, ona w Londynie, trzeba jeszcze do tego dodać ogromną tęsknotę oraz rozdarcie pomiędzy pragnieniem odkrywaniem swoich możliwości i bycia razem. Czy tym razem wszystko potoczy się w właściwym kierunku? Studia, kariera i rodzina, mająca swoją wizję ich przyszłości, to może wprowadzić zamieszanie, lecz Tessa wie już co i kto jest dla niej ważny, a Cole pomimo, że stoi u progu tego, czego tak pragnął, również nie waha się dokonać wyboru. Tych dwoje nie jest już nastolatkami, mają za sobą poważne błędy, lecz także doświadczenie, i znowu stoją przed kolejnym życiowym zakrętem. Czy dadzą radę pokonać go wspólnie?

Zagubiona nastolatka, pokrywająca nieśmiałość i rozczarowania staniem z boku oraz pewny siebie jej rówieśnik. Ona i on różniący się od siebie jak dzień i noc albo jedynie sprawiający takie wrażenie. Wbrew temu co ich dzieliło i co ona o nim myślała rozpoczęli wspólną wędrówkę ku dorosłości i dojrzałości. Ukończone liceum, a później college pokazały im jak jeszcze dużo przed nimi, lecz i jak wiele już zdobyli. Pierwsza praca i podążanie za marzeniami wyznaczyły kolejny etap przed bohaterami Bad Boy`s Girl, w końcu nadchodzi chwila, która jest zapowiedzią prawdziwego trzęsienia ziemi, po jakim już nic nie będzie takie jak wcześniej. To już nie niepewna nastolatka oraz pełen tupetu nastolatek i Blair Holden doskonale uchwyciła kolejne przełomowe momenty w ich życiu. Każda część serii pokazywała jak zmieniają się postacie, dorastają do swoich marzeń i sięgają dalej niż wydawało im się to możliwe, ale także wspierają się nawzajem. W dwudziestokilkulatkach z ostatniej części wciąż widać nastolatków, którzy zastanawiali się nad wyborem dalszej ścieżki życiowej. To, co najważniejsze pozostało czyli związek dwojga ludzi jacy nie uważają wzajemnej miłości za coś danego na zawsze i o jaką nie trzeba dbać. W ostatnim tomie można zauważyć, że wcześniejsze doświadczenia procentują siłą i wiarą w siebie samego oraz w bliską osobę. Jednak nie brakuje w niej także humoru, przyjaźni i bohaterów, którzy od pierwszej części stanowili mocną stronę i tak jest również w ostatniej.

Ocena: 5/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć