Teraz zaśniesz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.07 / 5.00
liczba ocen: 1646
cena: 19.20
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.00 złpremium: 19.20 zł
22.90 zł
25.60 zł
25.61 zł
27.20 zł
Pozostałe księgarnie
19.20 zł
22.65 zł
24.00 zł
25.31 zł
25.60 zł
25.60 zł
27.20 zł
28.48 zł
28.48 zł
32.00 zł
Opis:

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo. Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe. Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.
Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.
Ma innych na oku.
Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...

Recenzje blogerów
Anna, po traumatycznych przeżyciach postanawia opuścić Londyn i przyjąć stanowisko pomocy hotelowej na szkockiej wyspie Rum. Ma nadzieję, że izolacja społeczna, całkowita zmiana klimatu pozwoli jej uporać się z przygniatającym poczuciem winy, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie i spokojny sen. Jednak wraz z siedmiorgiem gości na wyspie pojawia się morderca i Anna, prócz walki z wyniszczająca bezsennością będzie musiała stoczyć walkę o życie...

Niewielka grupa ludzi odcięta od świata. Szalejący sztorm. Plątania sekretów, gąszcz podejrzeń.
Po trosze Lśnienie z upiornym hotelem Panorama odciętym od świata i z szaleństwem czającym się w zakamarkach niemal opuszczonego gmachu. Po trosze I nie było już nikogo z niewielką społecznością unieruchomioną w jedynym miejscu, z tuzinem sekretów skrywanych przez każdą z postaci i z mordercą...
I chociaż nie jest to ani King ani Christie to Taylor napisała wciągający i bardzo klimatyczny thriller przesycony poczuciem zagubienia, niepewności i czyhającego zewsząd zagrożenia.

Ten hotel to pieprzona śmiertelna pułapka.

Stopniowo budowane napięcie, klaustrofobiczna aura i specyficzny klimat sprawiają, że Teraz zaśniesz czyta się ekspresowo. Co prawda nie wywoła w nas bezsenności i obezwładniającego strachu, ale zaintryguje. Finał nie jest wybitnie spektakularny i powalający, ale logiczny i dopracowany, co w thrillerach cenię bardziej niż fikuśne twisty fabularne odszczepione od realności i pozbawione wiarygodności.
Autorka w bardzo ciekawy sposób wplotła miedzy kryminalną zagadkę wyniszczające człowieka poczucie winy. Głowna bohaterka czuje się osaczona przez dręczące ją wyrzuty sumienia, co przekłada się na jej funkcjonowanie: w każdym człowieku widzi potencjalnego mordercę, nikomu nie ufa, każdego się boi. Amy – czytelnicy – razem z nią. Dlatego tak trudno wytypować zabójcę, a jeszcze trudniej odpowiedzieć na pytanie "dlaczego?".

Jedynym mankamentem jest nieustanne "wzdryganie się" każdego z bohaterów. Jestem wyczulona na częste powtórzenia, a kolejne wzdrygnięcie wywoływało we mnie irytację.

Mroczny – tak.
Pokręcony – jak najbardziej.
Z racji tego specyficznego klimatu i bardzo ciekawej zagadki – polecam.

Ocena: 5/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć