ebook Nie wiem, gdzie jestem
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 8988)

Nie wiem, gdzie jestem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 16.72
30.40 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
30.40 zł
30.40 zł Lub 25.84 zł
-39% 16.72 zł
19.46 zł
25.45 zł
25.47 zł
27.36 zł
27.36 zł
30.40 zł
30.40 zł
30.40 zł
30.40 zł z kodem: 20.40 zł
Inne proponowane

Powieść autorki bestsellerów „Wróć, jeśli pamiętasz, „Ten jeden dzień”, „Zostaw mnie”. „Przepięknie napisana, trafi do serca każdego młodego człowieka, który stanął twarzą w twarz ze strachem i to starcie przetrwał” – Jacqueline Woodson

Freya jest młodziutką wokalistką, stojącą u progu sławy. Straciła głos podczas nagrywania swojej debiutanckiej płyty. Harun zamierza zerwać więzi z bliskimi, żeby pozostać wierny sobie. Nathaniel przyleciał do Nowego Jorku z jednym małym plecakiem i desperackim planem. Nie ma nic do stracenia.
Łączy ich strata.
Nadzieja.
Tęsknota.
I miłość.
Zanim dzień dobiegnie końca, ich głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek.
Powieść „Nie wiem, gdzie jestem” opowiada o ludziach, którzy zaufali miłości i dzięki niej odkryli swoją drogę. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.

„Chwyta za serce (…) Dla czytelników gotowych na serię wstrząsów emocjonalnych” – „Hypable”

O Autorce:
Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana autorka powieści dla młodzieży. Za „Jeśli zostanę” otrzymała dwie nagrody: 2009 NAIBA Book of the Year Award oraz 2010 Indie Choice Honor Award. Forman zajmuje się również dziennikarstwem, a jej teksty pojawiają się między innymi w „Seventeen”, „Cosmopolitan” oraz „Elle”. Mieszka w nowojorskim Brooklynie wraz z mężem i dwiema córkami.

Nie wiem, gdzie jestem od Gayle Forman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książki tej autorki często widywałam na półkach w księgarniach, ale żadnej z nich nie czytałam. Jak trafiła się okazja zrecenzowania jej nowej książki, gdzie w tle jest ukochany przeze mnie Nowy Jork, nie zastanawiałam się długo. Co prawie czterdziestoletnia baba myśli na temat książki dla młodzieży? Zapraszam na moją recenzję.

Moim subiektywnym zdaniem książka ma w sobie coś z magii. Momentami czułam się jakbym czytała ukochanego Musso. To opowieść o trójce młodych nieznajomych, którzy zostają ze sobą połączeni przez los i jedna chwila sprawia, że odkrywają własną drogę szczęścia. Jeden dzień zmienia wszystko

Freya - młodziutka piosenkarka u szczytu kariery, której zawala się cały świat w momencie kiedy traci głos podczas śpiewania.

Nathaniel - za dużo o nim nie wiemy, oprócz tego, że wychowywał go ojciec. Przyjechał do Nowego Jorku z jednym starym plecakiem, do którego spakował całe swoje życie.

Harun - pochodzi z tradycyjnej pakistańskiej rodziny. Właśnie ma jechać do Pakistanu, żeby znaleźć tam sobie żonę. Problem w tym, że to nie jest wcale takie proste, jak się skrywa w sercu tak ogromną tajemnicę.

Każda z tych osób jest skrajnie inna, ale łączy ich jedno - samotność, strata, smutek, tęsknota i nadzieja. Kiedy los ich ze sobą połączy w Central Parku odkryją najważniejszą tajemnicę życia - lekiem na każdą stratę i tęsknotę jest po prostu...drugi człowiek. Nieważne jest w tym momencie, że są dla siebie nieznajomymi ludźmi.

Książka młodzieżowa, ale nie przeszkadzało mi to w niczym. Lubię powieści, które są może i cienkie, ale przemycają w sobie wiele ważnych życiowo prawd. Tutaj autorka sięga po kontrowersyjne tematy takie jak wykluczenie z rodziny, homoseksualizm itd. Myślę, że książka może dawać nadzieję młodym ludziom i nieść głębokie przesłanie. Książka zupełnie inna niż to, co czytam ostatnio. Warto się nad nią pochylić i przeczytać, a ja jestem bardzo ciekawa innych książek tej autorki. Historia wzrusza i jest taka po prostu niesamowita, wydawałoby się, że nic się tam takiego nie dzieje, ale to nieprawda. Dzieje się bardzo dużo w ciągu tego jednego dnia... Jest też wiele niedopowiedzeń, co jest ogromnym atutem tej historii.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć