ebook Polowanie na mordercę
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 7427)

Polowanie na mordercę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - polecana oferta: 20.94
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-29% 20.94 zł Lub 18.85 zł
23.02 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
-9% 20.93 zł
22.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Gwen Proctor nie potrafi zignorować błagania o pomoc. Ale w tym miasteczku na odludziu właśnie rozpoczyna się sezon na polowanie.

Gwen zdołała uciec od męża – seryjnego mordercy – i ocalić swoją rodzinę, nie potrafi jednak uwolnić się od jego złej sławy ani zwyrodniałych internetowych mścicieli, którzy wciąż pragną odwetu za jego zbrodnie. Ukrywanie się w ogóle nie wchodzi w rachubę. Nie w sytuacji, kiedy jej jedynym celem jest zapewnienie normalnego życia swoim dzieciom.

Tym razem kontaktuje się z nią będąca w niebezpieczeństwie kobieta. Marlene Crockett z położonego na odludziu miasteczka Wolfhunter jest sparaliżowana strachem o siebie i swoją córkę. Kiedy Gwen przybywa do małej, odizolowanej społeczności, Marlene jest już martwa, a o morderstwo zostaje obwiniona jej córka. Ale to nie jej tak panicznie bała się Marlene, a Gwen nie zamierza wyjeżdżać, dopóki nie pozna całej prawdy.

Może już jednak być za późno. Pułapka została zastawiona, a pętla ma zacisnąć się na wszystkich najbliższych Gwen osobach. Jej prześladowcy nadchodzą, a w tak mrocznym miejscu jak Wolfhunter bardzo łatwo jest im zasadzić się na swoje ofiary…

Polowanie na mordercę od Rachel Caine możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lepiej zmagać się z wymyślonymi demonami niż stawić czoła prawdziwym.
Polowanie na mordercę to trzecia odsłona cyklu Stillhouse Lake autorstwa Rachel Caine. Poprzednie części Żona mordercy oraz Mój ojciec jest mordercą zostały bardzo dobrze przyjęte przez polskich czytelników. Myślę, że nie inaczej jest w przypadku najnowszej powieści autorki.

Gwen Proctor, mimo że dopiero co zdołała uwolnić się od męża, który okazał się seryjnym mordercą nadal musi walczyć o życie swoje i swojej rodziny. Bliscy ofiar jej byłego męża wraz z internetowymi mścicielami robią wszystko by zniszczyć życie kobiety i jej najbliższych. Wydaje się, że nic co zrobią nie może powstrzymać prześladowców, dopóki nie dokonają odwetu za zbrodnie, za które mimo uniewinniającego wyroku sądu wciąż ich winią. Tymczasem z Proctor kontaktuje się Marlene Crockett. Kobieta błaga ją o pomoc i prosi by przyjechała do niej do Wolfhunter, niewielkiego miasteczka położonego na totalnym odludziu. Niestety, gdy Gwen wreszcie spełnia tę prośbę jest już za późno. Marlene nie żyje a o morderstwo zostaje oskarżona jej córka. Gwen postanawia pomóc dziewczynie, tym samym ściągając na siebie jeszcze większe kłopoty. Mrocze i odseparowane Wolffhunter to bowiem idealne miejsce do tego by urządzić w nim polowanie na mordercę…

Polowanie na mordercę to moje pierwsze spotkanie z twórczością Rachel Caine. Zupełnie nie wiem, jak to się stało, że umknęły mi dwie poprzednie części. Cieszę się natomiast, że zdecydowałam się sięgnąć po ten tom i myślę, że do poprzednich jeszcze także wrócę. Jestem bowiem bardzo ciekawa wątków, które miały w nich miejsce. A jak wiecie, nigdy za specjalnie nie przeszkadzało mi czytanie serii od ich końca.

Wadą tej książki jest to, że nie wszystkie wątki tej historii „kupiłam”. Część z nich wydało mi się nieco odrealnione i niezrozumiałe. Mimo to autorce udało się mnie zaciekawić na tyle bym przymknęła na te w sumie niewielkie mankamenty oko. Dzięki temu mogłam cieszyć się naprawdę przyzwoitą i ciekawą lekturą.

Książkę czyta się bardzo szybko i dość sprawnie. Mimo kilku dłużyzn sprawia też wrażenie dynamicznej. Te dłużyzny to w przypadku tej powieści też nie do końca jest wada. Skupiają się one bowiem na odczuciach i przemyśleniach bohaterów, co dodatkowo podnosi jeszcze mocniej napięcie w całej historii. Podobało mi się w tej powieści również to, że autorce udało się podtrzymywać na stałym poziomie uczucie czyhającego niebezpieczeństwa. Ciekawym zabiegiem było także podzielenie narracji pomiędzy bohaterów.

Polowanie na mordercę to typowa lektura z gatunku popularnych, przy których można (mimo tematu) po prostu wypocząć. Jak dla mnie to zadanie spełniła idealnie. Jeżeli nie mieliście przyjemności czytać poprzednich części a chcielibyście poznać tę serię, zachęcam do jej lektury we właściwej kolejności, choć nie jest to konieczne. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Rachel Caine uderza po raz trzeci!

Nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona do księgarń trafiła trzecia powieść kryminalna Rachel Caine. Po sukcesie Żona mordercy oraz Mój ojciec jest mordercą przyszła pora na Polowanie na mordercę. Jeśli zapytacie mnie, czy najnowsza propozycja trzyma poziom dwóch wcześniejszych, śmiało odpowiem, że tak właśnie jest! Autorka ponownie zgotowała swoim fanom porcję napięcia, które trzyma nas podczas doznawania emocji wraz z bohaterką powieści.

Polowanie na mordercę to ciekawy kryminał, który ujmuje nas również nutą thrillera. Poznajemy dalsze losy Gwen Proctor, która mimo iż zdołała uciec od męża, seryjnego mordercy, nadal walczy z prześladowcami, którzy ją nękają, nie wierząc w jej niewinność. Kobieta ocaliła swoją rodzinę, jednak nadal walczy z internetowymi mścicielami, którzy nie dają jej spokoju. Czy kobieta zdoła stawić im czoła? Czy zazna spokoju i będzie mogła na nowo cieszyć się życiem? Czy trauma przeszłości pozostawiła trwały ślad w jej psychice? Czy Gwen w walce o życie swoje i swojej rodziny wyjdzie zwycięsko? Pytania dwoją się i troją. Odpowiedzi zna Rachel Caine, a klucz do ich zdobycia zapisała na kartach intrygującej powieści kryminalnej. Tym razem Gwen wyrusza na pomoc Marlene Crockett, która boi się o siebie i swoją córkę. Niestety na pomoc jest już za późno, gdyż Marlene została zamordowana. Na domiar złego o dokonanie morderstwa zostaje oskarżona córka Gwen. Z perspektywy przeszłości wydarzenia te nie stawiają jej rodziny w dobrym świetle. Czy zdoła wydostać się z pułapki, w którą została wplątana? Czy będzie w stanie uchronić córkę? Jaką tajemnicę skrywa mroczne miasteczko Wolfhunter?

Jak już sięgniecie po tę książkę, to miejcie pewność, że nie wypuścicie jej z rąk, aż nie poznacie całej prawdy. A proszę mi wierzyć, to czego się dowiecie, zelektryzuje i wstrząśnie Wami niczym tajfun. Rachel Caine potrafi wciągnąć czytelnika w zawiłą grę pełną intrygi, w której droga do zwycięstwa wiedzie przez szlak emocjonujących wrażeń. Koniecznie wejdźcie to tej gry i dajcie ponieść się tym emocjom, które na zawsze pozostaną w Waszej pamięci bowiem nie da się przejść obojętnie wobec tego, czego doświadczyła Gwen Proctor. Trzeba przyznać, że Rachel Caine stworzyła ciekawą historię, którą umiejętnie rozpisała w trzech trzymających w napięciu powieściach kryminalnych z domieszką thrillera psychologicznego. Ciekaw jestem, co jeszcze zgotowała dla głównej bohaterki, której los nie szczędził traumatycznych przeżyć. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po twórczość Rachel Caine, zmieńcie to koniecznie bowiem jest ona gwarancją mocnych wrażeń na mistrzowskim poziomie.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć