ebook Urwane ślady
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 237)

Urwane ślady
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.49
Audiobook - najniższa cena: 27.99
wciąż za drogo?
-30% 19.49 złpremium: 11.69 zł Lub 11.69 zł
27.00 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
23.30 zł
24.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zaginął, wyszła z domu, znaki szczególne, miała na sobie – codziennie widujemy takie ogłoszenia… Ale dopóki taka tragedia nas nie dotknie, nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo takie drobiazgi są ważne…

Zwykle nie zwracamy uwagi na codzienne drobiazgi, bo przecież nie dotyczą nas. Jednak wystarczy chwila, by nasze spokojne dotąd życie nagle wywróciło się do góry nogami. Wydawałoby się, że w czasach wszechobecnego monitoringu i smartfonów tropionych przez stacje przekaźnikowe zjawisko zaginięć w ogóle nie ma prawa bytu. A jednak z policyjnych danych wynika, że rocznie znika w Polsce około 20 tys. osób.
To także niewyobrażalna tragedia rodzin, które latami czekają na swoich najbliższych. Bez jakiejkolwiek informacji. Bez nadziei. Pozostawione same sobie. Niestety, sporo zaniedbań ma na swoim koncie policja, która często bagatelizuje problem. Najważniejszy jest tu czas. Nikt bowiem nie ginie bez śladu. Ślady są zawsze, tylko czasami gwałtownie się urywają…

Urwane ślady od Janusz Szostak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nikt bowiem nie ginie bez śladu. Ślady są zawsze, tylko czasami urywają się gwałtownie i trudno je odnaleźć.
Nagła śmierć Janusza Szostaka – dziennikarza śledczego i prezesa Fundacji Na Tropie – wstrząsnęła w grudniu całą Polską. Tyle zostało spraw do załatwienia, tylu czeka na dobre wieści…

Co roku w Polsce znika 20 tysięcy osób. To tak jakby nagle wymazać mieszkańców na przykład Andrychowa w województwie małopolskim. Niestety, aż 10 procent zaginionych nigdy się nie odnajduje. Jak twierdził nieżyjący dziennikarz śledczy Janusz Szostak, każda osoba zostawia po sobie ślady, bywa jednak, że zostają one brutalnie urwane i dopiero w wyniku żmudnej, często wieloletniej pracy można trafić na jakikolwiek sygnał.

W reportażu Urwane ślady Szostak opisał kilka szczególnie tajemniczych zaginięć, w tym m.in. znane z mediów sprawy Ewy Tylman czy Krzysztofa Olewnika. Nie tylko przeanalizował dokumenty i ślady zgromadzone przez śledczych, lecz także na własną rękę próbował dociec, co mogło doprowadzić do tak wielkich tragedii. Bo bez wątpienia zaginięcie bliskiej osoby to trauma, która ciągnie się za człowiekiem przez całe życie, zwłaszcza gdy przez lata nie można odnaleźć ciała, a wszystko wskazuje na to, że doszło do morderstwa. Tak jest choćby w przypadku wspomnianej w książce Anny Garskiej, której mąż został skazany w procesie poszlakowym i do dziś nie przyznał się, gdzie ukrył ciało (polecam poruszającą powieść poświęconą tej sprawie: Magdalena Majcher Mocna więź).

Szostak z empatią i dziennikarską rzetelnością przygląda się zaginionym. Pochyla się nad ich cierpiącymi rodzinami, próbuje znaleźć klucz do często skomplikowanych i niemożliwych do rozwiązania zagadek. Rozmawia nie tylko z policjantami, lecz także z najsłynniejszymi w Polsce jasnowidzami: Krzysztofem Jackowskim i Mają Danilewicz, bo najbliżsi zaginionych łapią się wszystkiego – nawet jeśli nie do końca wierzą w to co poza szkiełkiem i okiem.

W Urwanych śladach przeczytacie ponadto o dawnych i współczesnych policyjnych procedurach i metodach poszukiwania zaginionych oraz dowiecie się, dlaczego w przypadku nagłego zniknięcia człowieka liczą się czas i zdecydowane działania.

Interesująca lektura!

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©SieCzyta
W głowie się nie mieści, że w dzisiejszych czasach, gdy lokalizacja, portale społecznościowe, sygnał logowania telefonu, człowiek może przepaść bez śladu. A jednak... W tej książce poznamy kilka takich historii, dowiemy się co ma znaczenie dla śledztwa i jak można efektywnie wesprzeć działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy. Poznamy procedury, fakty, słabe strony systemu. To zdecydowanie książka warta naszego czasu i uwagi.Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo ciekawa książka, zawierająca oprócz historii osób zaginionych również wywiad z dwoma jasnowidzami. Polecam 4/5.

Warto zerknąć