ebook Nawiedzenia. Historie prawdziwe
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 1532) Ilość stron (szacowana): 240

Nawiedzenia. Historie prawdziwe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 24.43
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
28.74 złpremium: 18.54 zł Lub 18.54 zł
24.43 zł Lub 21.99 zł
30.90 zł Lub 27.81 zł
30.90 zł
24.63 zł
25.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Ktoś kiedyś powiedział, że duchy są zawsze głodne, a nikt nie wie tego lepiej niż Ed i Lorraine Warrenowie, najbardziej znani badacze zjawisk paranormalnych na świecie… „Nawiedzenia. Historie prawdziwe” przedstawiają wiele najbardziej wstrząsających, opartych na faktach przypadków upiornych nawiedzeń, demonicznych prześladowań i przerażających spotkań z duchami.

Przez dziesięciolecia Ed i Lorraine poznawali prawdę kryjącą się za najbardziej przerażającymi zjawiskami nadprzyrodzonymi. Badali niezwykłe sprawy nawiedzeń i opętań. Od osławionego domu uwiecznionego w The Amityville Horror po mrożące krew w żyłach wydarzenia, które zainspirowały twórców takich kinowych hitów jak „Obecność” czy „Annabelle”.
Nawiedzenia. Historie prawdziwe przedstawiają wiele najbardziej wstrząsających, opartych na faktach przypadków upiornych nawiedzeń, demonicznych prześladowań i przerażających spotkań z duchami.

O Autorach:
Ed i Lorraine Warrenowie przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Napisali razem wiele artykułów i książek, prowadzili też wykłady na uczelniach. Oboje idealnie się uzupełniali, wykorzystując wiedzę i umiejętności. Domeną Eda – jedynego świeckiego egzorcysty zaakceptowanego przez Watykan – były przypadki nawiedzeń i opętań, Lorraine natomiast była niezwykle wrażliwym medium. Ed zmarł w roku 2016. Jego żona Lorraine odeszła w roku 2019.

Nawiedzenia. Historie prawdziwe od Robert David Chase, Lorraine Warren, Ed Warren możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Być może jestem jedną z niewielu osób, które o małżeństwie Eda i Lorraine Warrenów usłyszały po raz pierwszy przy okazji projekcji filmów Obecność czy Anabelle. Szczególnie Obecność z 2013 roku wywarła na mnie spore wrażenie. Wówczas to dowiedziałam się, że wydarzenia przedstawione w filmie oparte zostały o relacje najsłynniejszych badaczy zjawisk paranormalnych, czyli wspomniane już małżeństwo. Na początku lipca 2019 roku Wydawnictwo Replika wydało książkę Nawiedzenia. Historie prawdziwe autorstwa Eda i Lorraine Warrenów oraz Roberta Davida Chase'a. Zdecydowałam się na tę lekturę z ciekawości oraz z uwagi na jej treść. Czy spełniła moje oczekiwania? W głównej mierze - tak, choć początkowo myślałam, że będzie to opowieść, którą będę musiała odłożyć ze strachu.

Przede wszystkim należy uprzedzić wszystkich potencjalnych czytelników, że Nawiedzenia. Historie prawdziwe to zbiór opartych na faktach nawiedzeń, demonicznych prześladowań i spotkań z duchami. Książkę napisał Robert David Chase, który korzystał z różnorodnych źródeł, m.in. z podręcznika An Introduction to Psychic Studies autorstwa Hala N. Banksa, ale przede wszystkim z opowieści badaczy zjawisk paranormalnych, którzy badali niezwykłe sprawy nawiedzeń i opętań. Ed i Lorraine Warrenowie, dziś już nieżyjący, przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadprzyrodzonymi (Ed zmarł w 2006 roku, natomiast Lorraine w 2019 roku). W książce Nawiedzenia. Historie prawdziwe znalazło się siedem historii związanych z Cmentarzem Union w miasteczku Monroe w Connecticut oraz dziesięć przypadków z innych cmentarzy. Książka ma charakter swego rodzaju raportu na temat zjawisk paranormalnych, z którymi słynne małżeństwo miało do czynienia. Część z nich pochodzi z początkowego okresu ich działalności. Historie te opowiadają o duchach, zjawach, zjawiskach nadprzyrodzonych czy opętaniach. Mają wszak wspólny mianownik, wszystkie dotyczą wspomnianych cmentarzy. Są to raczej krótkie opowieści, trochę w stylu dawnych legend czy opowieści o duchach, które można by barwnie opowiadać o północy przy ognisku na harcerskim biwaku. Nie przerażają na tyle, by nie móc czytać książki w spokoju, ale jednocześnie Nawiedzenia. Historie prawdziwe budzą zainteresowanie, ponieważ z tyłu głowy mamy informację, że to wszystko zdarzyło się naprawdę. A więc ktoś widział słynna Białą Damę, ktoś inny słyszał głosy, a jeszcze inny wysłuchał porad dobrego ducha.
Oczywiście można wierzyć, bądź nie. Swego czasu wielu sceptyków podważało wiarygodność małżeństwa Warrenów, zarzucając im chęć zdobycia sławy za pomocą nieprawdziwych opowieści.
Czytając historie zawarte w książce na pewno można wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.
Świat duchów pozostaje poza naszym pojmowaniem, z pewnością nie jest nam łatwo objąć go rozumem. Może spotkanie z Edem i Lorraine Warrenami sprawi, że okaże się to łatwiejsze.
Cmentarze takie jak w Nowej Anglii mają swój niepowtarzalny nastrój. Z historycznymi nagrobkami, w malowniczej scenerii, mogą się podobać (w książce zamieszczono kilka czarno-białych fotografii) Czy są nawiedzone, jak twierdzą autorzy książki? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Ale wiem jedno, z ciekawością przeczytam inne historie. Wydawnictwo Replika zapowiedziało bowiem kolejną książkę Eda i Lorraine Warrenów oraz Roberta Davida Chase'a, czyli Opętania. Historie prawdziwe.
Jeśli jesteście zainteresowani działalnością Warrenów, pamiętacie filmowe wersje ich przeżyć, ta książka z pewnością was zainteresuje.

Ocena: 4+/6
©Wasilka - Słowa jak marzenia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć