Skazany na Wimbledon
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 2.96 / 5.00
liczba ocen: 13
Ilość stron (szacowana): 280
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.99 złpremium: 23.99 zł
25.90 zł
29.07 zł
29.99 zł
33.99 zł
Pozostałe księgarnie
27.99 zł
28.60 zł
29.45 zł
32.49 zł
33.19 zł
34.20 zł
36.00 zł
39.99 zł
46.85 zł
Opis:

Prestiż, pot i łzy, czyli Wimbledon od kuchni… Tej książki nie można postawić na półce wśród encyklopedii. Nie jest to po prostu historia Wimbledonu. To historia turnieju według Artura Rolaka – człowieka, który został skazany na Wimbledon. Mimo że wcale się o to nie prosił.

Każdy fan tenisa marzy, by choć raz zobaczyć Wimbledon na żywo. Artur Rolak śledzi rywalizację na kortach najstarszego turnieju tenisowego świata nieprzerwanie od 1992 roku. Rozmawiał z najlepszymi zawodnikami, bywał w miejscach dostępnych dla niewielu i zna opowieści, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Do teraz.
Historia ręcznika pewnej tenisistki, który wylądował na głowie autora. Dziennikarz udający ochroniarza, by dostać się na teren turnieju. „Strzelanina” pomiędzy Radwańską a Kuzniecową.

„Od dziecka marzyłem, żeby chociaż raz zagrać na Wimbledonie. Zagrałem 14 razy i dobrze rozumiem, dlaczego Artur jeździ tam od 28 lat. Nic dziwnego, że nazbierał aż tyle anegdot. Słusznie zastrzega we wstępie, że to nie jest encyklopedia turnieju. To spacer za kulisami Wimbledonu, na który serdecznie zapraszam wszystkich fanów tenisa” – Łukasz Kubot

„Podróż z Arturem Rolakiem po jego Wimbledonie sprawia frajdę z wielu powodów. Opowieść jest soczysta jak zieleń kortów w pierwszym dniu turnieju, smaczna jak Pimm’s w upale, zaskakująca jak serwis Ivaniševicia. To odkrywanie najbardziej prawdziwego obrazu wydarzeń w dzielnicy SW19. Powód jest oczywisty, choć nieco skrywany za kompetencją – to wysoka temperatura uczuć autora do tenisa. Nie kryjmy – zwłaszcza do tenisistek” – Krzysztof Rawa, „Rzeczpospolita”

„Napisał to reporter widzący szerzej, dbający o każde słowo, celnie puentujący zdarzenia. Gorąco polecam. 27 lat temu wysłałem go na pierwszy turniej tenisowy i… do tej pory nie wrócił. O trawie Wimbledonu wie więcej niż najstarszy konik polny” – Jerzy Chromik, TVP Sport

O Autorze:
Artur Rolak – dziennikarz sportowy od 1984 roku, tenisowy od 1992. Pracował w „Dzienniku Ludowym” i „Expressie Wieczornym”, od 20 lat wolny strzelec. Od początku istnienia pisma „Tenisklub” (2005) związany z tym magazynem. Publikował w wielu polskich dziennikach i czasopismach. Jest autorem książkowego wywiadu z Agnieszką Radwańską „Jestem Isia” i oficjalnej biografii Łukasza Kubota „Żyjąc marzeniami”.

Skazany na Wimbledon od Artur Rolak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Pierwszy (i jak na razie jedyny) raz byłem na Wimbledonie rok wcześniej niż autor omawianej tu książki. Chociaż w zasadzie powinien powiedzieć, że byłem jedynie na wimbledońskich kortach, bowiem turniej zakończył się kilkanaście dni wcześniej i cała wizyta ograniczyła się do muzeum i rzutu oka na puste korty. Nigdy nie uznałem jednak tego czasu za stracony. Magia miejsca działała.

Artur Rolak jeździ na Wimbledon od niemal trzydzieści lat jako korespondent. Jak sam nadmienia w przedmowie, jego książka nie jest encyklopedycznym kompendium wiedzy o londyńskim turnieju. Skazany na Wimbledon zbiera osobiste wspomnienia, uwag, anegdoty, prezentując spojrzenie subiektywne, acz bardzo ciekawe, choćby dlatego, że będące obrazem zza kulis, nieznanym, czasem wręcz niedostępnym dla oka zwykłego widza.

Przeczytałem Skazanego na Wimbledon za jednym podejściem. Z lekką nutką zazdrości, że nie dane mi było nic z tego przeżyć osobiście, ale często także z radością, gdy okazywało się jak wiele opinii autora bezapelacyjnie podzielam. Mistrzowska książka o Mistrzostwach.

Ocena: 4/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć