ebook Historia naszych pożegnań
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 136)

Historia naszych pożegnań
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.42
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
23.11 zł
23.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Przejmująca opowieść o miłości, która zawsze jest pięknym uczuciem, bez względu na okoliczności, w jakich się zdarza. Basia pracuje jako kucharka i mieszka z bratem. Rodzeństwu nie powodzi się najlepiej, dlatego kobieta podejmuje dodatkową pracę – ma zaopiekować się pewną staruszką, swoją imienniczką. Niewidoma Barbara opowiada jej historię wielkiej i romantycznej miłości…

Zaczęło się od przypadkowego spotkania z Tadeuszem. Rodzące się pomiędzy nimi uczucie niespodziewanie splotło się z romantyczną historią niemieckiego malarza sprzed wojny – wspólnie chcieli poznać tajemnicę ostatniego dzieła artysty. 
Ta piękna historia ma jednak pewną rysę… Czy Basia odkryje prawdę?

Historia naszych pożegnań od Agata Przybyłek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Historia naszych pożegnań to piąty tom tak zwanej serii z domkami czyli Bądź przy mnie zawsze. Książki z tego cyklu można czytać niezależnie od siebie. Każdy tom, to oddzielna zamknięta historia. Zapraszam na moje odczucia na świeżo po przeczytaniu książki, która dziś do mnie przyszła, a którą pochłonęłam "na raz". Wszystko "dzięki" chorobie syna, który większość dnia przespał z gorączką...

Historia naszych pożegnań toczy się kilkutorowo, w przeszłości, w teraźniejszości i ... nie powiem gdzie jeszcze :) Na główny plan wysuwa się postać Juliana, bardzo porządnego chłopaka z technikum, którego życie nie oszczędzało do tej pory. Chłopak obecnie mieszka z niewiele starszą siostrą Basią w socjalnym mieszkaniu i jego problemy na pewno różnią się od tych, jakie mają jego rówieśnicy. Rodzeństwo jest zdane same na siebie, nie jest im łatwo jeśli chodzi o pieniądze, które muszą przeznaczyć na jedzenie czy np. na węgiel. Mieszkają na wsi, dojeżdżając do miasta do szkoły (Julian), do pracy (Basia). Dziewczyna chcąc jeszcze bardziej dorobić podejmuje się dodatkowej pracy - opieki nad pewną staruszką, swoją imienniczką. Praca nie jest ciężka, staruszka potrzebuje głównie osoby do towarzystwa i rozmów. Niewidoma Barbara opowiada historię wielkiej i romantycznej miłości.

Gdy ludzie kochają się tak bardzo jak my, przezwyciężają wszystkie przeciwności. Złośliwy los nie a najmniejszych szans, gdy staje do walki z miłością.

Narratorami tej jest kilka osób, ale nie będę zagłębiała się w szczegóły, żeby Wam nie psuć niespodzianki. Uważam, że jest to książka, o której im mniej się napisze w recenzji tym lepiej.

Autorka tym razem mocno mnie zaskoczyła, w pewnym momencie powiedziałam: Ale jak to? Niemożliwe? I musiałam się cofnąć i przewertować książkę od początku. Czegoś takiego się nie spodziewałam, myślałam, że książka obyczajowa nie może aż tak zaskoczyć. Myliłam się!

Muszę koniecznie napisać, że ujęła mnie postać Juliana, niesamowicie wrażliwego i młodego młodzieńca, który mimo tak trudnego życia jest po prostu porządnym facetem. Jest wdzięczny za to, że dzięki siostrze nie trafił do rodziny zastępczej czy domu dziecka. Chłopak staje przed wieloma pokusami, jak to nastolatek, a mimo to ma poukładane w głowie jak należy.

Historia naszych pożegnań to książka szczególna, głównie opowiadająca o miłości. Różnych odcieniach miłości. Tej między rodzeństwem, tej nieszczęśliwej, tej niespełnionej, tej wymarzonej, tej małżeńskiej, tej trudnej i potępianej przez innych...

Nawet najbardziej zakochani ludzie nie byli czasem zdolni do tak daleko idących wyrzeczeń. Pomimo pięknych i wzruszających deklaracji trudno jest zrezygnować z siebie.

Specjalnie piszę dla Was tak półsłówkami, żeby was zachęcić do lektury tej książki. Uważam, że każdy bohater jest bardzo istotny w całej tej historii, a po przeczytaniu można naprawdę mieć sporo do przemyślenia. Książka jest tak napisana, że mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz i pewnie do niej kiedyś wrócę.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć