ebook Nieczyste więzy
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 461)

Nieczyste więzy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.59
wciąż za drogo?
26.59 zł
Inne proponowane

Takiego oblicza K. N. Haner jeszcze nie znasz. Przeczytaj Nieczyste więzy – pierwszy thriller w karierze pisarskiej autorki.

Fabuła:

Claire jest młodą i zagubioną kobietą. Nie jest w stanie poradzić sobie w kontaktach z innymi ludźmi, w związku z tym jest wyobcowana i najlepiej jest jej samej sobą. Jest słaba psychicznie, co związane jest ze jej przeszłością. Obwinia się o śmierć swojej matki. Życia nie ułatwili jej także dziadkowie, którzy niestety nie umieli stworzyć jej kochającej rodziny. Całego nieszczęścia dopełniło wyznanie, w którym poinformowali Claire, że została poczęta na skutek gwałtu. Dziewczyna po tej informacji załamała się, kierowano ją do wielu specjalistów, lecz ona tę pomoc odrzucała. Szczęście wydaje się jednak uśmiechać do dziewczyn, udaje się jej bowiem dostać  na staż do wspaniałej firmy finansowej. Jednak i tam stroni od ludzi, jej życie polega na ciągłej pracy i perfekcyjnym wykonywaniu obowiązków.

Dziewczyna trafia na kolejną terapię, którą prowadzi doktor Douglasa – rozchwytywany i popularny terapeuta, który skrywa przed otoczeniem swoje mroczne sekrety. Na początku sceptyczna Claire, po jakimś czasie jest oczarowana terapeutą. Czuje, że mężczyzna ten szalenie ją podnieca, intryguje, a co najważniejsze, rozumie jej problemy. Po pewnym czasie trwania terapii relacje między dwojgiem ulega zmianie, teraz są bardziej intymne. Douglas zaczyna manipulować Claire i pod przykrywką terapii rozpoczyna z nią niebezpieczną grę, podczas której realizuje swoje najśmielsze fantazje erotyczne. Dziewczyna wręcz zawładnięta  pożądaniem i namiętnością, jest gotowa zrobić wszystko dla tego mężczyzny. Jaki wpływ na psychikę dziewczyny będzie miała nieczysta gra Douglasa? Czy w taki sposób jest pomóc dziewczynie i czy sam poradzi sobie ze swoimi problemami?

Jeśli poszukujesz boleśnie zranionych i zawładniętych seksem bohaterów oraz fabuły, w której mrok i niebezpieczeństwo wysuwają się na pierwszy plan, to e-book Nieczyste więzy jest jak najbardziej dla Ciebie. To napawająca lękiem i niepokojem historia o toksycznym związku i radzeniu sobie z demonami przeszłości. Jest po prostu rewelacyjna!

Rekomendacje:

Jestem zdania, że jeśli dany autor prezentuje swój konkretny styl, to sięgając po jego książkę, doskonale się wie, czego można się spodziewać. Ja dobrze wiem, co mogę zastać w książkach K.N. Haner, a ponadto wychodzę z założenia, że czytanie ma sprawiać przede wszystkim przyjemność. A czytanie Nieczystych więzów taką przyjemność mi sprawiło. – Malwina – Zakątek czytelniczy

Gwarantuję, że mimo przeszywającego lęku, nie będziecie w stanie jej odłożyć, nim nie dotrzecie do elektryzującego finału, bo choć nakreślona przez K.N. Haner opowieść napawa lękiem i niepokojem, to także rozbudza mroczną fascynację, ukrytą skutecznie na dnie ludzkiej duszy. Polecam całym sercem! – Anna Rydzewska – Z fascynacją o książkach

Nieczyste więzy od K. N. Haner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Miłość to dar, ale by była ona prawdziwa i szczera, musi się spotkać jedna dusza w dwóch ciałach.
Koniecznie chciałam przeczytać tę książkę, ponieważ zapowiadana była jako pierwszy thriller autorki, z której twórczością się już znam i byłam ciekawa, co wymyśliła tym razem. Jednocześnie miałam lekkie obawy, bowiem wszędzie trąbiono, że nie jest to książką dla osób o słabych nerwach i należy spodziewać się dużo brutalności. I tak sobie zasiadłam do Nieczystych więzów i... na drugi dzień już ją przeczytałam.

Clarie to niemalże 21-letnia dziewczyna, która dostaje ogromną szansę - zaczyna staż w jednej z międzynarodowych firm transportowo-handlowych w San Francisco. Jest osobą mocno zamkniętą w sobie, zmagającą się z traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Claire nie radzi sobie z otaczającym ją światem i z samą sobą, stąd uczęszcza na różne terapie i do różnych specjalistów. Po przeprowadzce do San Francisco, dziadkowie, którzy ją wychowują, opłacają dziewczynie sesje u doktora Douglasa - najlepszego psychiatry w mieście. Sesje, które w założeniu mają Claire pomóc, odkrywają nowe karty jej osobowości i uzależniają ją od doktora Douglasa, który dość szybko pokazuje dziewczynie swoją drugą osobowość.

Uwielbiam obserwować postępy autorów. Odnoszę wrażenie, że K.N. Haner niesamowicie rozwinęła skrzydła od czasów serii mafijnej, od której rozpoczęłam swoją przygodę z jej twórczością. Autorka zadomowiła się w literaturze erotycznej, jednak ciągle zaskakuje czymś nowym, choć mogłoby się wydawać, że do tej pory wymyślono już wszystko. Czytając Nieczyste więzy odniosłam wrażenie, że to jest taka jakby najbardziej "uporządkowana" znana mi historia, która wyszła spod pióra autorki. Wcześniejsze książki, które czytałam, naładowane były zwrotami akcji i dramatami (no w końcu nie bez przyczyny otrzymała miano królowej dramatów), a ta - mam wrażenie, jest bardziej wyważona i jej akcja płynie nieco spokojniej. Autorka postawiła w Nieczystych więzach na bohaterów, nie na dramatyczne zwroty akcji, co pozwoliło uniknąć chaosu fabularnego i mętliku w głowie czytelnika.

Jak można się domyślić - główne skrzypce grają Claire i doktor Douglas. Claire ma niestety tendencje do irytowania czytelnika swoim niekonsekwentnym zachowaniem, lecz trzeba pamiętać, że to dziewczyna z problemami w strefie psychicznej i z dużym bagażem, pomimo młodego wieku. Za to doktor Douglas to zdecydowanie typ spod ciemnej gwiazdy, wykorzystujący słabość Claire w okrutny sposób. Już choćby z tego względu ta książka zapewne będzie budzić kontrowersje - bo przecież nie ostry seks. O tak, ta książka jest nim naładowana po brzegi i raczej zapomnijcie o tym, co czytaliście w 50 twarzach Greya, K.N. Haner sięgnęła do znacznie mroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. To też zapewne wywoła kontrowersje.

I faktycznie - Nieczyste więzy to zdecydowanie dark romance, taki dość głęboki, więc zapewne nie każdy przebrnie przez tę książkę. Ja przeczytałam ją niemalże na raz i czytało mi się ją po prostu dobrze i okazało się, że nie mam słabych nerwów :D Widać, że autorka nieustannie się rozwija, jeśli chodzi o warsztat pisarski i bardzo mnie cieszy, że mogę obserwować ten rozwój.

Wiem, że twórczość autorki budzi duże zamieszanie wśród czytelniczek. Jestem też zdania, że jeśli dany autor prezentuje swój konkretny styl, to sięgając po jego książkę, doskonale się wie, czego można się spodziewać. Ja dobrze wiem, co mogę zastać w książkach K.N. Haner, a ponadto wychodzę z założenia, że czytanie ma sprawiać przede wszystkim przyjemność. A czytanie Nieczystych więzów taką przyjemność mi sprawiło.

Ocena: 4/6
©Zakątek czytelniczy
Gdy miłość staje się obsesją, nie można się już zatrzymać

Claire czuje, że nigdy nie poradzi sobie z piętnem, które nosi w sobie od dzieciństwa. Jest zbyt krucha, bezradna, inna niż wszyscy. Staż w prestiżowej firmie to dla niej życiowa szansa. Podobnie jak doktor Douglas, świetny i szanowany terapeuta, głęboko skrywający własne mroczne sekrety. Tylko on doskonale rozumie, czym jest walka z własnymi demonami.

W jego szarozielonych oczach Claire odnajduje ten sam ogień, który spala ją samą. Oboje podejmują mroczną grę, w której obezwładniająca namiętność i bezwzględna manipulacja prowadzą na samo dno piekła. Doktor kontroluje każdy ruch dziewczyny. A może tylko mu się wydaje, bo wciąż nie wiadomo, kto rozdaje karty w tym niedozwolonym układzie…

Boleśnie pokiereszowani, przesyceni mrokiem bohaterowie stanowią fundament większości powieści K.N. Haner, tym razem jednak ciemność jest jeszcze bardziej obezwładniająca i niebezpieczna, pochłania nie tylko swego żywiciela, ale i kolejne bezbronne ofiary. Co gorsza, mężczyzna, który miał być ostoją, zapewnić upragniony spokój ducha i stabilizację psychiczną, może okazać się najgroźniejszą pułapką. Czy biedna, zagubiona Claire ma jeszcze jakąkolwiek szansę na ratunek? Czy ucieczka od demonów przeszłości nie zafunduje jej jeszcze gorszego, choć początkowo niezwykle kuszącego, piekła?

Zakochanie to oddanie, otworzenie się w pełni przed drugim człowiekiem. Wiem, że nawet najlepsza terapia nie mogłaby doprowadzić mnie do takiej chwili, w której będę mogła komuś bezgranicznie zaufać. A bez zaufania nie ma miłości. Dlatego ja nigdy jej nie doświadczę.

Pisarka zdążyła już przyzwyczaić swoje czytelniczki, że każda kolejna książka oznacza emocjonalny rollercoaster, dlatego tym razem hipnotyzującą opowieść dodatkowo dopieściła konkretną porcją niepokoju i niebezpieczeństwa, w skutek czego powstała lektura przyszywająca, zarazem psychicznie miażdżąca, jak i efektownie podnosząca ciśnienie, dotykająca najgłębszych, najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy.

Myślę o tym, że nie chcę mu mącić w życiu, a jednocześnie widzę, że między nami jest coś dziwnego. Jakaś dziwna więź, która nas łączy i przyciąga do siebie.

K.N. Haner nigdy nie bała się trudnej, kontrowersyjnej tematyki, a jednak wciąż zaskakuje i przemyca nowe, szokujące wątki, fundujące lawinę skrajnych emocji. W trakcie lektury wielokrotnie zaznałam zdziwienia, przerażenia, ale również i niebezpiecznej fascynacji, która skutecznie napędzała mnie do dalszego czytania. Tak, to zdecydowanie książka, którą pochłania się z wypiekami na twarzy i rozdziawionymi ustami. "Nieczyste więzy" paraliżują, angażują wszystkie zmysły i uzależniają, dlatego dylemat, czy połknąć całą opowieść na raz, czy lepiej stopniowo się nią delektować, efektownie dręczy czytelnicze sumienie.

Zabiję cię, jeśli nie będziesz posłuszna i komukolwiek o tym powiesz. Zrozumiałaś?

Nakreślone postacie są wyraziste, zapadające w pamięć. Pochodzą z dwóch przeciwstawnych światów, a rodząca się między nimi więź, oparta na zrozumieniu i przede wszystkim niepohamowanym pożądaniu, z wielu powodów jest zakazana, a przez to niesłychanie pociągająca, zagłuszająca głos rozsądku. Obie postacie są nadzwyczaj nieprzewidywalne, czym rozbudzają niepokój, nawet strach i nadają historii wyjątkowego, uzależniającego klimatu. Zarówno Claire, jak i doktor Douglas, są owiani nutką tajemnicy, mimo wszelkich starań, czytelnik nie ma szansy poznać ich dogłębnie, dlatego uczucie niepewności i lęku staje się czymś nieuniknionym.

Niebo i piekło jednocześnie.
Mój dom i moja największa zguba.

Pozycja Nieczyste więzy jest paraliżującą, odważną, przesyconą erotyzmem i niepokojem historią o demonach przeszłości, niebezpiecznej obsesji i toksycznej relacji, jaka dając złudzenie ratunku i możliwości nowego początku, okazała się niszczącym uzależnieniem. To książka przesiąknięta skrajnymi, obezwładniającymi emocjami, w której trudna, kontrowersyjna tematyka przeplata się z rozpalającymi scenami erotycznymi, przez co efektownie mąci w głowie i wprawia w osłupienie. Gwarantuję, że mimo przeszywającego lęku, nie będziecie w stanie jej odłożyć, nim nie dotrzecie do elektryzującego finału, bo choć nakreślona przez K.N. Haner opowieść napawa lękiem i niepokojem, to także rozbudza mroczną fascynację, ukrytą skutecznie na dnie ludzkiej duszy. Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć