ebook Połączyły ich gwiazdy
3.2 / 5.00 (liczba ocen: 29) Ilość stron (szacowana): 400

Połączyły ich gwiazdy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.61
30.00 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
23.61 zł Lub 21.25 zł
30.00 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
23.59 zł
24.99 zł
25.50 zł
25.50 zł
27.00 zł
27.00 zł
30.00 zł
30.00 zł

Czasami nawet przeznaczeniu trzeba trochę pomóc... „Połączyły ich gwiazdy” to urocza, inteligentna i wzruszająca historia miłosna o przyjaźni, przypadku i tym, jak radzimy sobie z wyborami, z którymi trudno mierzyć się samotnie.

Gdy przyjaciele z dzieciństwa, Justine (sceptyczny Strzelec) i Nick (wierzący Wodnik), wpadają na siebie w dorosłym życiu, romantyczna odmiana ich losów wydaje się nieunikniona. Przynajmniej tak sądzi Justine. Zwłaszcza gdy dowiaduje się, że Nick jest wyznawcą astrologii, którego decyzjami kierują gwiazdy, a dokładnie horoskopy w ulubionej gazecie. Do której, tak się akurat składa, pisuje też Justine. Gdy Nick uparcie się w niej nie zakochuje, Justine postanawia wziąć horoskop Nicka, i samo Fatum, w swoje ręce. Ale Nick nie jest oczywiście jedynym Wodnikiem dokonującym ważnych wyborów na podstawie tego, co napisano w horoskopie...

„Super książka! To powieść o ludzkim odruchu polegania na innych, gdy się zagubimy. Każdy może odnaleźć się nie tylko w pełnych życia postaciach, podobnych do odległych, a przecież tak dobrze znanych bliźnich, ale w sposobach radzenia sobie z decyzjami, z którymi nie umiemy zmierzyć się sami: w telefonach do matek, znajomych, w których przeglądamy się niczym w lustrach, w horoskopie na ostatniej stronie gazety. Wielki triumf” – Josie Silver, autorka „Jednego dnia w grudniu”

„Nie musicie interesować się astrologią, żeby zaczytywać się w książce «Połączyły ich gwiazdy». Minnie Darke napisała przenikliwą, zabawną i ciekawą komedię romantyczną, która stopiła lód mego zimnego, sceptycznego (Bliźnięta/ księżyc w Strzelcu) serca. Przewiduję, że też się nie obronicie przed tą książką” – Lisa Gabriele, autorka „The Winters”

Połączyły ich gwiazdy od Minnie Darke możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zanim zabrałam się za tę książkę, musiałam pozachwycać się jej okładką. Co jest dziwne, wiem. Jestem okładkową sroką i przyznaję się do tego otwarcie, no a trzeba przyznać, że okładka tej powieści jest naprawdę śliczna. No ale może nie będę pisać o okładce, bo przecież liczy się wnętrze.

Główną bohaterką jest Justine, kobieta pracująca jako goniec w znanym miesięczniku. Przyjazna, szczera do bólu i zawsze rozsądna Justine jest również ortograficznym terrorystą i poprawia każdy błąd, jaki znajdzie. Uparcie psuje szyld jednego ze sprzedawców, na którym widnieje napis "adwokado" zamiast "awokado". Przyznaję, mnie też bolałyby oczy i chętnie bym to poprawiała. Trzeba przyznać tej bohaterce, że ma ogromną odwagę, żeby ingerować w horoskop, tylko po to, aby pokierować drugą osobą. Jestem pod wrażeniem.

Nick z kolei jest aktorem, a właściwie chciałby nim być. Na razie ma za sobą występ w kilku spektaklach, ale nadal nie jest to szczyt jego marzeń. Mężczyzna jest totalnie zafiksowany na punkcie astrologii, gwiazd oraz horoskopów. Całe swoje życie podporządkowuje właśnie nim i według niego, wychodzi mu to tylko na dobre. Jednak jest przy tym odrobinę denerwujący. Dla mnie jego obsesja na punkcie horoskopów była dziwna i przez to Nick zyskał w moich oczach status faceta, który nie potrafi sam podjąć decyzji.

Jest to powieść, która zdecydowanie wybija się swoją oryginalnością na tle innych romansów. Choć mamy kwiatki i serduszka, to jeszcze nie spotkałam się z motywem astrologii w książkach tego gatunku. Bardzo podobało mi się to, że powieść podzielono na rozdziały, gdzie każdy z nich zatytułowany jest nazwą kolejnego znaku zodiaku.

Fabuła trochę przypominała mi Love, Rosie. Myślę, że dzięki temu tę książkę czytało mi się przyjemniej. Oczywiście, nie jest to żaden plagiat ani nic z tych rzeczy. Po prostu takie miałam skojarzenia podczas lektury i chyba to wpłynęło na moją przyjemność z czytania.

Autorka ciekawie wykreowała bohaterów, którzy są książkowymi przykładami swoich znaków zodiakalnych, ale widocznie dodała od siebie kilka ich cech. Choć ja również jestem strzelcem, jak główna bohaterka, to nie powiedziałabym, że jestem szczera i otwarta na nowe znajomości. Może jestem po prostu jakimś wybrykiem natury? Warto również wspomnieć tu o tym, iż Minnie Darke w tle dodała historie innych bohaterów, którzy również kierowali się w życiu horoskopem. Trzeba przyznać, że to było ciekawe zagranie ze strony autorki.

Książkę czyta się przyjemnie, a historia gdzieś tam potrafi wciągnąć, jednak nie powiedziałabym, że jest to jakiś romans wszech czasów. Owszem, bawiłam się bardzo dobrze podczas lektury, ale nie zaiskrzyło między nami na tyle, żebym mogła mówić o niej, jako o najlepszej książce tego roku. Być może czegoś tu zabrakło i dla mnie nie było żadnych większych efektów wow. Jak wspomniałam wyżej, jest to zdecydowanie najbardziej oryginalny romans, jaki czytałam, ale też bez szału.

Może innym miłośnikom gatunku ta książka spodoba się bardziej, kto wie. Jest to ciekawa, dobrze napisana powieść, która potrafi wciągnąć i rozbawić, ale raczej nic poza tym.

Ocena: 4+/6
©Inthefuturelondon
Znacie film To właśnie miłość? Jest to jedna z moich ulubionych komedii romantycznych. Opisująca kilka z pozoru ze sobą nie związanych wątków, które jednak przeplatają się pomiędzy sobą tworząc pewną całość. Książka Minnie Darke w takiej właśnie konwencji została napisana i właśnie tym mnie zachwyciła.

Justine i Nick poznali się jako dzieci, lecz ich drogi się rozeszły. Ponowne spotkanie po latach to jak znak prosto z nieba. Ale Nick chyba nie do końca właściwie odczytuje sygnały. Dlatego też Justine postanawia pomóc mu w wykonaniu pierwszego kroku i ingeruje w horoskop publikowany w gazecie, w której pracuje. Zmiany dokonane przez dziewczynę mają skłonić Nicka do podjęcia właściwych decyzji. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Książka Połączyły ich gwiazdy to nie tylko historia głównych bohaterów. To również kilkanaście wspaniałych epizodów, które opisują jak wymyślone przez Justine horoskopy wpłynęły na życie innych ludzi. Autorka fantastycznie powiązała ze sobą kolejne historie, pokazując, że na nasz los rzutują nie tylko nasze własne wybory, ale także decyzje innych osób, czasem nawet tych którzy są z nami zupełnie niezwiązani.

Spotkałam się z opiniami, że książce tej czegoś brakuje. Ale jak dla mnie jest ona idealna. Nie ma w niej nadmiernej erotyki, nie ma wzruszeń wyciskających łez, nie ma tragicznych wydarzeń mrożących krew w żyłach. Pokazuje ona niby całkiem normalne życie przeciętnych ludzi. Jednak tak wiele w niej ciepła, dużo humoru, odrobina bezpretensjonalności, wspaniałe kreacje bohaterów, niepowtarzalna atmosfera. Do tego miejscem akcji jest Australia, a ja uwielbiam książki, które dzieją się w odległych krajach.

Cóż więcej potrzeba? Dla mnie już nic. Gorąco polecam.

Ocena: 6/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć