Na przekór
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.92 / 5.00
liczba ocen: 27
Ilość stron (szacowana): 296
najlepsza cena! w tym miesiącu
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.00 złpremium: 16.80 zł
-23% 16.80 zł
26.59 zł
28.00 zł
Pozostałe księgarnie
22.39 zł
22.40 zł
23.80 zł
23.80 zł
25.20 zł
25.50 zł
28.00 zł
28.00 zł
Opis:

Laura przekonała się już kilka razy, że w życiu nie zawsze można liczyć na bliskie osoby. Czy więc w końcu nauczy się walczyć o swoje na przekór wszystkiemu, co ją spotyka?

„Odkąd prawie zostałam potrącona na skrzyżowaniu, cały czas miałam wrażenie, że gram na loterii: uda mi się przejść albo nie…” – fragment powieści

Gdy Laura była mała, jej ojciec odszedł, a kilka lat później do Anglii wyjechała matka pod pretekstem szukania pracy i mieszkania. Po pewnym czasie Laura zrozumiała, że matka nie zamierza po nią wracać, i przestała sobie robić nadzieję. Na szczęście nie została zupełnie sama – jest babcia, przygarnięty kundelek Loki i leniwy kot Ninja. Jest nauka i praca w klinice weterynaryjnej. Jest przyjaciel Adam. I wreszcie jest Filip, zabawny, poznany przypadkiem chłopak, z którym znajomość zaczyna się coraz szybciej rozwijać.
I kiedy Laura zaczyna naprawdę cieszyć się życiem, spada na nią kolejny cios…

CYTATY:
Tak wiele bliskich mi osób, które wpuściłam głęboko do swojego serca, rozdarło je, żeby się wydostać.
Recenzje blogerów
Nazwisko autorki nie jest mi obce, bo miałam okazję czytać Nowe jutro, o czym miałam okazję pisać TUTAJ

Po Na przekór sięgnęłam z czystej ciekawości, bo byłam niezmiernie ciekawa jak rozwija się warsztat pisarki tej młodej autorki i oczywiście urzekła mnie okładka. No sami powiedzcie czy nie jest cudna? Mnie urzekła piękna dziewczyna o kasztanowych włosach i czekoladowych oczach.

Na przekór to bardzo dobrze napisana młodzieżówka, która czyta się z niekłamana przyjemnością. Autorka wie o czym pisze i nie ma tu nic przesłodzonego. Ot życie przeciętnej nastolatki. Ale czy Laurę można nazwać przeciętną? To musicie ocenić już sami.

Laura to dziewczyna wkraczająca w dorosłość. Jest uczennicą klasy maturalnej. Los nie było jednak łaskawy dla naszej Laurki Dziewczyna mieszka z ukochana babcią i dwójką czworonogów, kotem i psem.Życie jej nie oszczędzało, bo kiedy była mała odszedł od niej i jej matki - mąż i ojciec. Kiedy zdawałoby się, że matka po rozstaniu wyszła na prostą i zdaje się radzić z rzeczywistością ta pod pretekstem szukania pracy w Anglii wyjeżdża zostawiając córkę pod opieką babci. Początkowo pisze, dzwoni i wysyła pieniądze na utrzymanie jedynaczki, mami ją obietnicami rychłego wyjazdu, ale to tylko czcze słowa, ot tak rzucone na wiatr.To babcia stworzyła jej rodzinny dom, była opoką i wspierała w trudnych chwilach. W domu na wszystko brakowało pieniędzy, było biednie i skromnie, ale nie brakowało miłości i ciepła, a to chyba ważniejsze od wszystkich pieniędzy świata.Laura też starała się dokładać do rodzinnego budżetu pracując po szkole w gabinecie weterynaryjnym po to, aby wspomóc ukochaną babcię tym bardziej, że ta podupadała na zdrowiu. Pewnego dnia podczas powrotu z pracy na jej drodze staje Filip. I zdaje się, że w życiu Laury wszystko wskakuje na właściwe tory. Do czasu, bo przewrotny los nie lubi, gdy wszystko jest poukładane i na swoim miejscu. Jesteście ciekawi co wydarzyło się w życiu Laury? Sięgnijcie koniecznie po Na przekór, bo to kawał dobrej literatury młodzieżowej.

I chociaż nastoletnie lata mam dawno za sobą to fajnie było się cofnąć do czasów liceum, do szkoły i znienawidzonej matematyki, do wypracowań, kartkówek i sprawdzianów. Fajnie się znowu było przygotowywać do matury i po raz kolejny wkraczać w dorosłość.

Autorka mimo młodego wieku dała nam książkę, która zmusza do myślenia i zastanowienia się nad tym co tak naprawdę jest ważne. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie młodzi ludzie wartość człowieka oceniają po metkach ubrań, które tan ma na sobie. Co jest ważne mieć czy być? Dla mnie odpowiedź jest oczywista, ale w tym zwariowanym świecie, który serwuje wyścig szczurów już od najmłodszych lat czasami warto zatrzymać się i zastanowić i ta książka właśnie pozwala nam na chwilę zadumy. Autorka w bardzo obrazowy i plastyczny sposób opowiada o wkraczaniu w dorosłość, o miłości i zapomnieniu, o poświęceniu i próbie zapomnienia, a także o wyobcowaniu w środowisku rówieśniczym.

Tu nie znajdziecie bezsensownego slangu ani przekleństw, które są tak obecne w życiu większości młodych ludzi, że słowo na k... niektórzy traktują jak przecinek. Autorka posługuje się prostymi zdaniami w sposób lekki i przyjemny, a bohaterowie wykreowani w powieści są wyraziści i nie sposób ich nie zauważyć. Polubiłam Laurę za jej miłość do babci i zwierząt. Ona nie dosyć, że pomaga w przychodni weterynaryjnej to jeszcze udziela się jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt, że już nie wspomnę, że marzy o studiach. Zgadniecie jakich? Polubiłam Filipa i Adama. Chociaż ten ostatni oczarowany pierwszą miłością działał w drugiej części jak w jakimś amoku, ale cóż miłość ma swoje prawa. Natomiast Ulka (była przyjaciółka Laury) i matka naszej bohaterki mogłyby spokojnie grać do jednej bramki. Jesteście ciekawi dlaczego? Sięgnijcie po Na przekór, a z pewnością nie będziecie żałować.

Ocena: 5/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć