ebook Dom wspomnień
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 26911)

Dom wspomnień
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 18.60
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
18.60 zł
26.35 zł Lub 23.72 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
17.36 zł
24.91 zł
26.01 zł
26.35 zł
26.35 zł
27.59 zł
28.00 zł
28.52 zł
31.00 zł

„Schronienie zawsze było pełne przyjaciół i kochanków, matek i córek, powierników tajemnic i tych, którzy te tajemnice wyjawiali, ludzi, którzy mówili, co myśleli, oraz ludzi o siwych włosach i zwiotczałych ramionach. Przeżywaliśmy smutki i radości, ale nie zamieniłabym tego życia na żadne inne” – fragment powieści

Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany.
Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje, by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że ​​życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała.
Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Dom wspomnień od Lauren K. Denton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kobieta nigdy do końca nie zapomina swojej pierwszej miłości.
Opowieść Lauren K.Denton jest dokładnie tym, co sugeruje tytuł książki. Ciepła, nostalgiczna historia, snuta we wnętrzu starego, pełnego wspomnień i zagadek domu. Przystań dla poszukiwaczy sensu i schronienia. Ogromny, wypełniający ramy rzeczywistości pensjonat w środku niczego.

Historia Domu wspomnień, dotyczy przede wszystkim miłości w wielu odsłonach i na przestrzeni kilku pokoleń. Pokazuje jak zmieniał się obraz małżeństwa i roli każdego z małżonków. Czego od związku oczekiwano i jaka ciążyła na nim presja związana z wymaganiami otoczenia. Podkreśla siłę odwagi, jaką należało się wykazać, by te sztywne i niepraktyczne zasady łamać i pozbyć się wyrzutów sumienia z powodu decyzji o poszukiwaniu własnego szczęścia.

Sklep ze starociami. Młoda i ciekawej osobowości restauratorka. Mężczyźni, dla których drewno stanowi nieograniczone możliwości wyrazu. Odkrywane co rusz pudełka z listami sprzed dziesięcioleci. Zdjęcia ukrywane w podłodze i mapy z pełnymi uroku, zagadkowymi miejscami. A nad tym wszystkim, w powietrzu unoszące się szczere uczucia i smutek po kolejnych rozstaniach.

Książka dla poszukiwaczy nieskomplikowanych, przyjemnych dla serca fabuł, w których lekka cukierkowość i z gruntu pozytywny scenariusz nie zniechęca do czytania. Opowieść jest owszem lekka, ale wiarygodna i z pewnością wzbudzi sympatię wśród wielbicieli powieści obyczajowych ze sporą dozą melancholii i miłosnych, najczęściej platonicznych uniesień.

Ocena: 4+/6
©Wiedziennik
Czytając tak dużo książek nie można uniknąć porównań do innych powieści. Przeczytałam wiele książek, w fabule których jakaś młoda osoba otrzymuje dom w spadku, przyjeżdża na miejsce i odkrywa różne tajemnice. Zapraszam na moją subiektywną opinię o Domu wspomnień.

Sara, po śmierci babci, która ją wychowywała, wraca w rodzinne strony. Od wielu lat mieszka w Nowym Orleanie i nigdy nie myślała o powrocie do Alabamy, gdzie babcia prowadziła pensjonat o nazwie Schronienie. Podczas odczytania testamentu dziewczyna dowiaduje się, że pensjonat jest jej własnością i zanim z nim cokolwiek zrobi (np. sprzeda) musi w nim zrobić remont. Kobiecie nie jest to na rękę, ale spełnia ostatnią wolę babci. Okazuje się z biegiem czasu, że babcia miała więcej tajemnic niż mogła przypuszczać wnuczka.

Im głębiej grzebiesz w tym starym domu, tym więcej sekretów może ujrzeć światło dzienne.

Fabuła toczy się dwutorowo jak to bywa w tego typu powieściach. Losy babci poznajemy od lat 1960, kiedy Mags decyduje się odejść od niewiernego męża. W tamtych czasach to było coś nie do pomyślenia, żeby kobieta wykonała taki krok. Mags zatrzymuje się w pensjonacie Schronienie i od tej chwili jej życie się zmieni....

Książka, przyznaję szczerze, trochę swojego odleżała na półce. Przyjemnie mi się ją czytało, nadaje się zdecydowanie na letnią książkę, można się przy czytaniu odprężyć. Jest to dobra powieść o tym, że nigdy nie znamy tak naprawdę naszych przodków i dlatego czasami po ich śmierci możemy przeżyć szok, odkrywając ich drugą naturę czy sekrety. Napisana lekkim językiem, niezwykle klimatyczna powieść, aż chciałoby się pojechać do Sweet Bay i przejść po tym starym zabytkowym domu. Mimo iż czytałam wiele książek o takiej tematyce, tę przeczytałam z przyjemnością, choć nie zaskoczyła mnie niczym nowym. Nic na to nie poradzę, że jednak lubię tematykę starych domów, poznawania tajemnic przodków... Po takie książki zawsze sięgam jeśli mam okazję.

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć