ebook Dlaczego? Dlatego - Lama? Kacha - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 32

Dlaczego? Dlatego - Lama? Kacha - audiobook
audiobook (mp3)

Kategoria:  /
Audiobook - najniższa oferta: 27.25
35.00 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
27.25 zł Lub 24.53 zł
35.01 zł
35.01 zł Lub 29.76 zł
27.30 zł
27.56 zł
31.50 zł
35.00 zł
Inne proponowane

William Norman Ewer, był autorem dwuwiersza: „Jakiż dziwny to Bóg, że wybrał Żydów”. Inny angielski poeta Cecil Brown postanowił dodać do niego kilka własnych strof: „Nie tak dziwny, jak ci, którzy wybrali żydowskiego Boga, a odrzucili Żydów”.

Nie można mieć Boga bez Izraela. Jeżeli wybraliśmy żydowskiego Boga, to musimy mieć do czynienia z Izraelem. Wyznawanie ich Boga i jednoczesne ignorowanie ich, czy pogardzanie nimi jest sprzecznością samą w sobie. Tak samo szalonym jest mówienie, że kocha się Boga, ale Żydów już nie. 
Bóg wybrał Izraelitów: „Są to Izraelici, których przywilejem jest synostwo, chwała przymierza, prawodawstwo, kult i obietnice. Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen”. [Rz 9.4–5]
Dlaczego akurat ich? – to proste, hebr. Lama? – Kacha (Dlaczego? Dlatego)
– Dlaczego teologiczne wykłady i tradycyjna ewangelizacja nie są w stanie pokonać mroków przeszłości i narosłych przez wieki uprzedzeń?
– Czy przesłanie Ewangelii może mieć moc bez potwierdzenia w naszym codziennym życiu?
– Jak „wzbudzić w nich zazdrość o ich własne Pismo, ich Zbawiciela, ich Mesjasza”? 
– Dlaczego zostali powołani, aby być błogosławieństwem i światłem dla narodów?
– Jeżeli przez odrzucenie Mesjasza stali się bogactwem dla świata, to co będzie, kiedy Go przyjmą? [Rz 11.12]
Na wiele trudnych pytań w bezkompromisowy sposób odpowiada Michael Zinn – pochodzący z Lwowa, mesjański rabin z Jerozolimy. Opowie, dlaczego dla jego ojca i wielu podobnych mu Żydów Chrześcijanie uchodzą za największe zagrożenie. Co sprawiło, że on sam przyjął Jeszua jako swojego Mesjasza. W tej fascynującej podróży w świat wiary i urzeczywistnienia Bożych obietnic Michaelowi towarzyszą: Kazimierz Barczuk, Piotr Olszewski oraz Adam Nawrocki.
My, poganie odkryliśmy coś, co jest ich. Wszystko to należy do nich. Myśmy tylko to odnaleźli. Wszystko to jednak jest żydowskie i w pełni do nich należy.

„Bóg nie odrzucił swojego ludu, który uprzednio poznał” [Rz 11,2]

„Jeśli bowiem ty zostałeś odcięty od dzikiej oliwki, z którą w sposób naturalny byłeś zespolony, a zostałeś wszczepiony w szlachetną oliwkę, tak rożną co do natury od ciebie, to ileż łatwiej oni będą wszczepieni we własną oliwkę, do której należą z natury” [Rz. 11, 24]

Dlaczego? Dlatego - Lama? Kacha - audiobook od Kazimierz Barczuk, Adam Nawrocki, Piotr Olszewski, Michael Zinn możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć