ebook W imię natury
3.23 / 5.00 (liczba ocen: 307) Ilość stron (szacowana): 304

W imię natury
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.48
Audiobook - najniższa cena: 14.05
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
-23% 21.48 zł Lub 19.33 zł
25.66 zł Lub 23.09 zł
27.90 zł
21.47 zł
23.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

„Nowe rozdanie Pasierskiego, jeszcze bardziej aktualne, intrygujące i udane literacko. Pasierski przeskakuje sam siebie – szalonym tempem akcji i tajemnicą fabuły” – Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła

Mateusz Chabrowski wiedzie spokojne życie – jest ojcem dwójki dzieci, ma kochającą żonę Maję i dom pod Warszawą. Pracuje jako prawnik w założonej przez siebie fundacji W Imię Natury zajmującej się ochroną środowiska. Pewnego dnia do jej siedziby ktoś przynosi zdjęcie mężczyzny leżącego na śniegu; wszystko wskazuje na to, że jest martwy. Od tej chwili życie Mateusza staje na głowie – wkrótce znika Maja, policja nie wierzy w jego wersję wydarzeń, a on rozpoczyna na własną rękę desperackie poszukiwania.
Ślady prowadzą do morskiej farmy wiatrowej i ukrytego w lasach jeziora, nad którym przed laty wydarzyła się tragedia. W gęstniejącej sieci tajemnic coraz trudniej jednak dostrzec prawdziwego przeciwnika. Losem Mai interesuje się więcej osób, w tym jedna szczególnie bezwzględna…

W imię natury od Jędrzej Pasierski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W imię natury to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jędrzeja Pasierskiego. Co prawda miałam tę twórczość na oku już jakiś czas, ponieważ bardzo chciałabym przeczytać poprzednie książki tego autora Dom bez klamek oraz Roztopy. Po lekturze najnowszej powieści W imię natury wiem, że teraz obie te pozycje wylądują wyżej na mojej zakupowej liście.

Głównym bohaterem książki W imię natury jest Mateusz Chrabowski. Mężczyzna właśnie znajduje się w jednym z lepszych momentów w swoim życiu. Ma kochającą żonę, dwoje dzieci, psa i dom pod Warszawą. Do tego pracuje w założonej przez siebie fundacji W imię natury, która właśnie niedawno otrzymała spory grant. Jak to w takich sytuacjach zawsze bywa, wszystko zmienia się w jednej chwili. Gdy Mateusz otrzymuje zdjęcie mężczyzny leżącego na śniegu, początkowo zapomina o nim, jednak gdy pokazuje to zdjęcie swojej żonie, jego życie wywraca się do góry nogami. Żona Mateusza znika bowiem bez śladu. Mężczyzna zgłasza to na policję, jednak funkcjonariusze nie wydają się traktować tego zgłoszenia z należytą powagą a gdy sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, Mateusz nie jest dla policjantów dość wiarygodny.

W imię natury to książka, która była dla mnie dość nierówna w odbiorze. Miałam momenty w których strony migały mi nie wiem kiedy, miałam też tak, że do niektórych stron musiałam powrócić, oraz takie, przez które trudniej mi było przebrnąć z uwagi na ich brutalniejszy charakter. Rozumiem jednak, że to może być związane z niskim progiem mojej odporności na takie sceny.

To, co najbardziej podobało mi się w lekturze tej książki, to intryga wpisana w wątek ochrony środowiska. Do tego należy dodać jeszcze sporą dynamikę zdarzeń, ciekawe śledztwo, które prowadzi główny bohater a tym bardziej jeszcze ciekawsze rezultaty do których to śledztwo prowadzi. Autor w bardzo przemyślany sposób utkał całą akcje i stworzył specyficzny klimat, mimo całej otoczki dość klaustrofobiczny.

Lektura W imię natury zdecydowanie zachęciła mnie do poznania poprzednich jak i następnych książek Jędrzeja Pasierskiego, więc pewnie niedługo po nie sięgnę. Tymczasem Waszej uwadze polecam W imię natury.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć