Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.79 / 5.00
liczba ocen: 46
najlepsza cena! w tym miesiącu
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.90 złpremium: 23.94 zł
31.12 zł
33.92 zł
35.91 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.13 zł
31.56 zł
33.43 zł
33.92 zł
35.91 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
Opis:

Najbardziej wstrząsająca książka autora „Obłędu ’44” i „Paktu Ribbentrop–Beck”. W latach 1943–45 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze – siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne?

W latach 1943–45 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej doszło do przerażających aktów ludobójstwa. Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu? 
Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA od Piotr Zychowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jak zwykle dobry marketing Autora i Wydawcy rozbudza apetyty. Niestety. Autor "wywarza otwarte drzwi", o wszystkim, o czym napisał wiadomo. Podane jest to w tonie sensacyjnym, okraszonym kategorycznymi wyrokami Autora, który moim zdaniem nawet nie sili się na obiektywizm. Praktycznie nie ma głosu strony przeciwnej. Jest za to zła, zdradziecka KG AK, z drugiej strony dobrzy Niemcy i Ślązacy z SS i renegaci ( dla Autora - bohaterowie ) z 202 batalionu - jako zbawcy Polaków. Sam Autor swoją książkę ocenia jako: skromną książkę publicystyczną , ja dodam, także i słabą.

Inne proponowane
Warto zerknąć