ebook Fox
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 3611)

Fox
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - polecana oferta: 30.40
Audiobook - najniższa cena: 29.53
38.00 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
37.99 zł
38.00 zł Lub 32.30 zł
-14% 24.32 zł
-25% 28.50 zł
29.90 zł
30.06 zł
30.40 zł
31.54 zł
33.82 zł
34.20 zł
34.50 zł
37.99 zł
37.99 zł
Inne proponowane

Większość rodzajów broni działa tak, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować… A jeśli najgroźniejszą bronią na świecie okazuje się chłopak o niewyobrażalnie błyskotliwym umyśle, który potrafi przechytrzyć wykwalifikowane służby bezpieczeństwa, przejąć kontrolę nad uzbrojeniem i sprawić, by przeciwko mocarstwom obróciła się ich własna broń?

Adriana Westona budzi w nocy telefon z kancelarii premiera. Wieści są szokujące: Pentagon, NSA i CIA zostały równocześnie zhakowane przez nieznanego sprawcę posługującego się pseudonimem FOX, który z łatwością obszedł najwymyślniejsze systemy zabezpieczające. Hakerem okazał się siedemnastoletni Brytyjczyk, Luke Jennings. Chłopak nie ma kryminalnej przeszłości, dysponuje za to genialnym umysłem.
Ekstradycja nastolatka do Stanów wydaje się nieunikniona, lecz Weston wpada na lepszy pomysł: Jeśli Luke może zrobić to nam, to co może zrobić naszym wrogom?
Rozpoczyna się wyścig z czasem, by przechwycić cel, zanim wpadnie w niepowołane ręce i zaburzy światową równowagę sił.

Fox od Frederick Forsyth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Literatura szpiegowska to nie jest do końca to w czym się odnajduję, mimo to na blogu znajdziecie kilka od tego wyjątków. Miałam nadzieję, że książka Fox będzie kolejnym z nich, szczególnie, że naprawdę miała wielkie ku temu sposobności: cyberprzestępczość, zespół Aspergera i tajny wywiad w jednym, brzmi niezwykle intrygująco. Czy tak było? Niestety nie do końca.

Do głównej bazy danych w Fort Meade, w której mieści się siedziba amerykańskiego oddziału agencji zajmująca się wywiadem elektronicznym i w bazie, której przechowywane są najbardziej strategiczne tajemnice dla Stanów Zjednoczonych włamuje się haker. Kiedy udaje się ustalić jego tożsamość okazuje się, że jest to niespełna osiemnastoletni chłopiec z zespołem Aspergera. Luke jest społecznie nieprzystosowany, jednak świat cyberprzestrzeni nie skrywa przed nim żadnych tajemnic. Rząd Wielkiej Brytanii szybko odkrywa, że umysł chłopaka stanowi potężną i jednocześnie niebezpieczną broń i postanawia ją wykorzystać przeciwko Rosji. Tym samym ściąga na chłopaka i kraj ogromne niebezpieczeństwo. Czy mimo wszystko uda się im wyjść cało z tej walki?

Fox to moje pierwsze spotkanie z twórczością Fredericka Forsytha. Nie miałam totalnie pojęcia czego mogę się po tym autorze spodziewać, jednak opis książki zaintrygował mnie na tyle mocno, że postanowiłam spróbować. Jak więc oceniam tę książkę? Jej głównymi zaletami są niewątpliwie dynamizm akcji, ciekawy pomysł, frapujący styl autora, który w połączeniu z opisywanymi wydarzeniami brzmiał niezwykle realistycznie. Poza tym powieść czyta się niezmiernie szybko. Niestety, miejscami miałam wrażenie, że zwyczajnie się w niej gubię a raczej w ilościach pobocznych wątków. Przez co książka, która miała być po prostu rozrywkowa stała się powieścią wymagającą, w którą musiałam się mocniej zagłębić.

Fox to jedna z tych pozycji na jeden, dwa wieczory, jednak której lektura nie pozostanie z nami na długo w pamięci. Przyznam się Wam także, że trochę więcej spodziewałam się po autorze, który jest dość popularny i lubiany także w naszym kraju. Niemniej jednak nie zamierzam się zrażać szczególnie, że wiem, że Frederick Forsyth ma w zanadrzu jeszcze kilka ciekawych historii.

Czy polecam? Uważam, że Fox to ciekawa propozycja, choć raczej niekoniecznie jako pierwsze spotkanie z twórczością autora.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć