ebook Kolory pawich piór
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 7806)

Kolory pawich piór
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  Wydawnictwo Znak
E-book - najniższa cena: 25.19
25.19 zł
Inne proponowane

Urodziliśmy się nie po to, żeby być doskonali, lecz prawdziwi.

Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą.

Suzanna jest dumna jak paw, i jak paw dziwna i niedostępna. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, tylko nie ma już siły udawać, że jest szczęśliwa. Jedynym miejscem, gdzie czuje się bezpieczna, jest jej mały sklepik, Pawi Zakątek. To tam pewnego dnia spotyka kogoś, kto jest równie pogubiony. I dostaje szansę, aby zacząć wszystko od początku.

Niepublikowana wcześniej w Polsce powieść Jojo Moyes, pisarki, która podbiła serca polskich czytelniczek książkami "Zanim się pojawiłeś", "Kiedy odszedłeś" i "Moje serce w dwóch światach".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Kolory pawich piór od Jojo Moyes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Młodzi ludzie bywają tacy bezmyślni. Nigdy nie biorą pod uwagę tego, z czym musiały się mierzyć poprzednie pokolenia.
Za dużo czasu na myślenie, to zawsze przepis na katastrofę.
Piękna, przyciągająca wzrok okładka to tylko początek. Kolory pawich piór to piękna, nietuzinkowa powieść obyczajowa. Czytanie jej było dla mnie prawdziwą ucztą czytelniczą. To książka, którą czyta się niespiesznie, bo trzeba się nią delektować.

Mamy tu trzy powiązane ze sobą bohaterki. Susanna to młoda trzydziestoletnia dziewczyna, która nie może odnaleźć się ani w życiu osobistym, ani zawodowym. Poznajemy ją, gdy ubolewa nad tym, że musi (w powodów finansowych i życia ponad stan) przeprowadzić się z Londynu na wieś, do rodzinnej miejscowości. Popada w konflikt z rodzicami, nie potrafi porozumieć się z mężem, jest pogubiona i można odnieść wrażenie, że ze wszystkiego niezadowolona. Postanawia więc otworzyć swój własny sklep „Pawi Zakątek”, aby stworzyć swego rodzaju oazę i miejsce wyłącznie dla siebie. Vivi to z kolei dojrzała kobieta, która stara się jak może, aby wszyscy wokół niej byli zadowoleni. Niestety robi to kosztem swoich potrzeb i pragnień. Jest jeszcze Athene, której postawa nie współgra z wizerunkiem kobiety w czasach w jakiej przyszło jej żyć. Losy tych kobiet są ze sobą połączone i mają wpływ na życie jakie się toczy tu i teraz.

Jojo Moyes stworzyła powieść wielowątkową. Z wyjątkową dbałością dopracowała wszystkie szczegóły fabuły. Zrobiła to z zegarmistrzowską precyzją,, tak aby powoli wprowadzić czytelnika we wszystkie tajemnice, ale jednocześnie nie zdradzić wszystkich od razu. Autorka przeplata wydarzenia z 1963 roku z wydarzeniami z 2001. Osobiście bardzo lubię taki zabieg, pozwala nam on zauważyć jak przeszłość wpływa na teraźniejszość. Czytając poznajemy całą historię powoli, niespiesznie. Wszelkie fakty są wręcz dawkowane małymi porcjami, co powoduje, że mamy na nie jeszcze większy apetyt. Tu nie ma pędzącej „na łeb na szyję” akcji. Autorka skupiła się bardziej na wewnętrznych rozterkach naszych bohaterek. Z wszystkimi książkami Jojo Moyes mam podobnie – początek książki jest dla mnie strasznie nudny i trudny do przeczytania, nie potrafię spamiętać bohaterów. W pewnym momencie następuje przełom, gdy już wiem kto jest kim i jakie są powiązania pomiędzy bohaterami, książka mnie wtedy wręcz pochłania.

Powieści Jojo Moyes mnie oczarowują. Sama nie wiem co jest tego przyczyną, że przyciągają mnie tak mocno?! Na pewno na uznanie należy piękny język i styl pisania Autorki. Bogate słownictwo, rozbudowane zdania, piękne opisy sprawiają, że lektury nie czyta się szybko i w pośpiechu. Najlepiej rozsiąść się z nią wygodnie i zatopić w świat bohaterów. Oj można zapomnieć wtedy o otaczającym świecie…

Niesamowite jest też to, że Susanna właściwie przez większość książki mnie irytowała, sama nie rozumiałam dokładnie o co tej dziewczynie w życiu chodzi… Z jednej strony miała bowiem wszystko, wspaniałą rodzinę, kochającego męża. Z drugiej zaś była strasznie zagubiona, niepewna, niezdecydowana, jakby coś jej ciążyło, ale sama nie wie do końca co. A może to piętno przodków potajemnie odcisnęło na niej swój wpływ?! Tutaj naszła mnie nawet refleksja – ja przez pewien czas w życiu czułam się podobnie jak ona, sama nie wiedziałam dlaczego, w pewnym momencie dowiedziałam się o kulki faktach z mojego dzieciństwa i pamiętam taki moment, gdzie dzięki tej wiedzy wszystko weszło we właściwe tryby. Być może tak ważne dla nas jest poznanie swojej historii, a może dzięki poznaniu całości historii, może zostawić ją, zamknąć pewien rozdział i rozpocząć nowy?! Niedostępność Susanny spotkała się w końcu z otwartym sercem Jessie. Może właśnie ze względu na tak wielką różnicę pomiędzy nimi, dziewczyny mogły zaprzyjaźnić się ze sobą?! Ale mimo tego, że nie do końca polubiłam główną bohaterkę i tak jakaś magnetyczna siła mnie ciągnęła do czytania… Autorka bardzo umiejętnie odmalowała klimatyczny świat „Pawiego Zakątku”, czytając aż wchłaniamy aromat zaparzanej kawy, słyszymy pełne ciepła rozmowy, możemy oczami wyobraźni podziwiać urokliwe przedmioty, które Susanna zgromadziła w swoim sklepie.

Po przeczytaniu Kolorów pawich piór jestem pewna, że muszę nadrobić jeszcze inne książki Jojo Moyes. Jej książki mają w sobie magię i urok. Poza tym kolejny raz przekonałam się jak pięknie i umiejętnie potrafi ona przelać na karty powieści trudne i skomplikowane tematy. Zdecydowanie jest to moja ulubiona Autorka powieści obyczajowych!

Ocena: 6/6
©Księgozbiór Kasiny
Jojo Moyes od wielu lat w Polsce i na świecie jest w czołówce najbardziej lubianych pisarek literatury kobiecej. Autorka ma na swoim koncie wiele wzruszających i ciepłych lektur, choć dla mnie i tak najważniejszą z tych pozycji pozostaje nieustannie Zanim się pojawiłeś. Co prawda książka Kolory pawich piór była po raz pierwszy publikowana w roku 2004, jednak dopiero teraz doczekała się wydania w Polsce i 3 lipca .2019 roku miała swoją premierę.

Kolory pawich piór to typowa powieść dla kobiet i o kobietach. Bowiem to one są głównymi bohaterkami tej książki. Wszystkie cztery różnią się od siebie diametralnie i mają różne spojrzenia na życie. Suzanna Peacock ma wszystko a mimo to, nie może odnaleźć w sobie szczęścia. Ratunkiem dla niej ma być otworzenie małego sklepiku i odwleczenie w czasie decyzji o macierzyństwie. To właśnie w „Pawim Zakątku” Suzanne poznaje Jessie, dzięki której jej sklep zapełnia się klientami, którzy codziennie zaglądają na kawę i plotki.
Z drugiej strony mamy Athene, zepsutą, bogatą i nieliczącą się z nikim matkę Suzanne, która od najmłodszych lat szokowała swoje otoczenie i która uciekła od męża. Czwartą bohaterką jest natomiast Vivi, kobieta, która wychowała Suzanne i która robi wszystko by znów połączyć ze sobą skonfliktowaną rodzinę. Jednak czy jest to jeszcze możliwe?

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałam się ciepłej, dość prostej i lekkiej lektury na letnie wieczory. To co otrzymałam to poruszająca i moim zdaniem dość ciężka historia o poszukiwaniu siebie, walce o swoje marzenia i próbą uporania się z rodzinnymi tragediami w jednym. Oczywiście nie zabrakło charakterystycznego dla Moyes ciepła i humoru a mimo to, chyba było go dla mnie jednak trochę za mało w tej powieści.

Przyznam się Wam, że bardzo ciężko czytało mi się tę historię, szczególnie na początku. Po pierwsze, była zupełnie inna od tego czego się spodziewałam, pod drugie trochę się gubiłam w treści. Dynamiczne przeskoki w czasie i pomiędzy bohaterami powodowały u mnie lekką dezorientację.

To co najbardziej podobało mi się za to w tej powieści to jej nieśpieszny klimat i styl Moyes, dla którego warto po tę książkę sięgnąć.

Kolory pawich piór nie jest pozycją dla każdego. Wymaga od czytelnika zaangażowania i czasu. Nie mniej jednak myślę, że wielbicielki twórczości tej autorki będą zadowolone.

Polecam waszej uwadze.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą.

Suzanna jest dumna jak paw, i jak paw dziwna i niedostępna. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, tylko nie ma już siły udawać, że jest szczęśliwa. Jedynym miejscem, gdzie czuje się bezpieczna, jest jej mały sklepik, Pawi Zakątek. To tam pewnego dnia spotyka kogoś, kto jest równie pogubiony. I dostaje szansę, aby zacząć wszystko od początku.

Moje ręce się trzęsą, ponieważ dawno żadna postać mnie tak nie denerwowała jak Suzann. tak bardzo egocentryczna, egoistyczna i lekceważąca rodzinę. Nie przejmuje się łamaniem serc, ani nieszczęśliwym życiem męża, troszczy się tylko o siebie i sklep, który otwiera. Dlaczego w ogóle miała otworzyć sklep, jeśli nienawidzi ludzi?! Sednem takiego biznesu jest współpraca z klientami, lubienie ludzi, wyjście im naprzeciw, a nie skupianie się na sobie.

Suzanna wiecznie jęcząca, narzekająca, wymagająca i manipulująca. Sprawia, że wszyscy czują się winni z powodu wszystkiego, co mówią czy też robią. Kiedy Jessie, młoda dziewczyna zaczyna pracować w sklepie Suzanny, wygląda na to, że w końcu otwiera się na ludzi.

Lubię skomplikowane i złożone postacie. Jak się uczą i zmieniają w książce, ale w końcu Suzanna jest irytująca, tak jak była na początku. Nie sądzę, żeby zdawała sobie sprawę z tego, jak traktuje ludzi i zawsze ma wymówki dla siebie, obwiniając wszystkich za jej nieszczęście.

Wszyscy kazali jej przestać narzekać! Ale Suzanna wkurzona na wszystkich i na wszystko, a nawet nie może wyjaśnić dlaczego! Pesymistyczna, płaczliwa, grająca ofiarę i szczerze mówiąc, nie sądzę, by zasługiwała na szczęśliwe zakończenie.

To nie jest powieść, aby rozkochać cię od pierwszych strona. Informacje przekazywane z różnych konfiguracji mają kluczowe znaczenie dla rozwijającej się historii. Ta rozwija się powoli, ale w ogólnym rozrachunku jest warta przeczytania.

Dramat i tajemnica w Kolorze pawich piór Jojo Moyes są równie intrygujące i pociągające, jak jego tytuł.

Uwielbiam cudownie złożony zestaw postaci i sieć relacji odkrytych w tej powieści. Moyes bardzo interesująco wykreowała postaci i fabułę potrafiąc zainteresować czytelnika.

Jak najbardziej polecam.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć