ebook Zapomnij o mnie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Zapomnij o mnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 9.94
21.21 złpremium: 12.73 zł Lub 12.73 zł
19.88 zł Lub 17.89 zł
24.85 zł
24.85 zł Lub 22.37 zł
9.94 zł
18.03 zł
18.30 zł
18.68 zł
19.88 zł
20.15 zł
21.12 zł
21.12 zł
21.21 zł
Inne proponowane

Książka o żądzy i cielesnym uzależnieniu, które nie daje o sobie zapomnieć…

Marco Antonelli to mężczyzna, który ma wszystko. Bogatego ojca, przyjaciół i piękną dziewczynę, Ginę Serano. Jednak pewnego dnia jego życie przewraca się do góry nogami – ojciec bankrutuje i popełnia samobójstwo, przyjaciele odsuwają się od niego, a narzeczona porzuca go, by wyjść za jego kumpla. Po latach, gdy Marco znowu staje się zamożnym człowiekiem, wraca do rodzinnego miasteczka, by rozliczyć się z przeszłością. A przede wszystkim z kobietą, która złamała mu serce. Jest przekonany, że silna namiętność, jaka ich niegdyś połączyła, wciąż się tli, a Gina znów wpadnie w jego ramiona. Tylko tym razem to on będzie tym, który ją porzuci…

Zapomnij o mnie od Roma Nowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Marco Antonelli ma wszystko, czego tylko zabraknie. Również jego przyjaciele i dziewczyna są idealni. Jednak pewnego dnia, na głowę spada mu prawdziwy ciężar - samobójstwo popełnia jego ojciec. Marco zostaje sam, a w dodatku bez pieniędzy. Potem następuje kolejna tragedia w jego życiu. Przyjaciele odsuwają się od niego, a ukochana odchodzi do jego najlepszego przyjaciela. Po upływie kilku lat Marco znów jest zamożnym człowiekiem i wraca do rodzinnego miasta. Kiedy ponownie spotyka Ginę, jest przekonany, że ich namiętność i uczucia nie wygasły. Teraz to jednak on chce być tym, którzy porzuci.

Kiedy zaczęłam lekturę tej powieści, byłam tak naprawdę gotowa na wszystko. Z tyłu głowy miałam jednak myśli, że to musi być dobra powieść - a przynajmniej to zasugerował mi opis.

Głównym bohaterem jest Marco, który od pierwszego momentu wzbudził we mnie sprzeczne uczucia. Z jednej strony odczuwałam strach w stosunku do jego osoby. Jego obsesja na punkcie byłej dziewczyny i żądza zemsty mogłaby złamać niejednego czytelnika. Z drugiej strony jednak gołym okiem widać jego cierpienie i złamane serce, które nadal nie chce się zagoić. Przykre jest to, jak duże cierpienie może sprawić nam jedna osoba, którą kochamy.

Gina to była partnerka Marca. Tej bohaterki nie polubiłam i nie zamierzam się z tym kryć. Wzbudzała moje negatywne uczucia, a jej irytujące zachowanie tylko podsycało ten fakt. Jest to kobieta, która sama nie ma pojęcia, czego chce. Najpierw zostawia Marca dla jego przyjaciela. Potem zaczyna uwodzić byłego chłopaka, choć jest już mężatką. Ma czelność wściekać się, że nie jest w stanie przyciągnąć do siebie swojego eks, więc sama go odpycha - tak w kółko.

No nie ma chyba osoby, której by to pasowało. Oczywiście, mogłabym ją wytłumaczyć strachem przed konsekwencjami ponownego związania się z Markiem, jednak dla mnie jest to i tak irytująca i okrutnie toksyczna bohaterka.

Podziwiam Romę Nowicz za to, jak umiejętnie poprowadziła akcję powieści i jak zgrabnie udało jej się zakręcić relacjami między bohaterami. Na plus zasługuje również wprowadzeni do powieści wątku kryminalnego. Sprawiło to, że Zapomnij o mnie nie jest kolejnym schematycznym erotykiem, ale powieścią szalenie wciągającą i wzbudzającą w czytelniku napięcie.

Jest to opowieść pełna smutku, odrzucenia obsesji na punkcie danej osoby, toksycznych relacji, a także miłości ponad wszystko i gorącej namiętności. Takiej drugiej książki nie znajdziecie, a już szczególnie nie na polskim rynku wydawniczym.

Zapomnij o mnie polecam czytelniczkom o mocnych nerwach, pragnących poznać zupełnie nową i inną powieść erotyczną, w której będą mogły się zanurzyć na długie godziny.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Marco Antonelli to mężczyzna, który ma wszystko. Bogatego ojca, przyjaciół i piękną dziewczynę, Ginę Sorento. Jednak pewnego dnia jego życie przewraca się do góry nogami – ojciec bankrutuje i popełnia samobójstwo, przyjaciele odsuwają się, a narzeczona porzuca go, by wyjść za jego kumpla. Po latach, gdy Marco znowu staje się zamożnym człowiekiem, wraca do rodzinnego miasteczka, by rozliczyć się z przeszłością. A przede wszystkim z kobietą, która złamała mu serce. Jest przekonany, że silna namiętność, jaka ich niegdyś połączyła, wciąż się tli, a Gina znów wpadnie w jego ramiona. Tylko tym razem to on będzie tym, który ją porzuci.

Uczucie do Giny było jak przekleństwo, jak garb, który zrasta się z człowiekiem i nie można się go pozbyć. Wryła się w jego głowę, serce i duszę tak skutecznie, że pewnego dnia postanowił przestać z tym walczyć.

Z pewnością już nieraz wspominałam, że z ogromnym entuzjazmem sięgam po debiutanckie powieści polskich autorów. Podobnie było w tym wypadku, zaintrygowana interesującym tytułem oraz opisem z wypiekami na twarzy chwyciłam książkę i po przekroczeniu zaledwie kilku stron, przepadłam w lekturze bez pamięci. Już początkowe rozdziały utwierdzają w przekonaniu, iż pisarka zafundowała czytelnikom nadzwyczaj emocjonującą, dynamiczną historię, która dosłownie zwala z nóg, nawet tych najbardziej odpornych. Nic dziwnego, gdy płomienna i szaleńcza miłość zamienia się w nienawiść i żądzę zemsty, zaczyna się przecież prawdziwy rollercoaster...

To, co zrobiła jego ukochana, odbiło się na jego późniejszym życiu, a przede wszystkim na kobietach, które spotkał na swojej drodze. Tak jakby miały zapłacić mu za to, co uczyniła mu inna osoba.

Zapomnij o mnie to nieobliczalna, hipnotyzująca opowieść o niebezpiecznej, uzależniającej fascynacji, która staje się wyniszczającą obsesją, lecz także o miłości i płomieniach pożądania, których nawet czas nie jest w stanie ugasić. I choć zdrada i kłamstwa przemieniły te piękne uczucie w nienawiść i chęć zemsty, to jednak w kluczowym momencie, mimo dojrzewania i rośnięcia w siłę przez lata, mogą okazać się słabsze niż przypuszczał sam pokrzywdzony. Sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy na scenę wkraczają demony przeszłości, niebezpieczeństwo i poważne niedomówienia. Czy zakochany do szaleństwa Marco będzie w stanie dokonać upragnionej zemsty? Czy namiętna i obłędna miłość może zamienić się w prawdziwą nienawiść? A może łatwiej byłoby po prostu zapomnieć o przeszłości i żyć dalej?

Był pewny miłości Giny Sorento i był pewny uczuć małej Edith. A jednak obie pokazały mu, gdzie jest jego miejsce, gdy tylko poczuły, że jest biedny.

Ogromne brawa należą się pisarce za wykreowanie doskonałych, nietuzinkowych kreacji bohaterów. Każdy z nich wzbudza całą paletę emocji, zwłaszcza Marco zajmuje w czytelniczym sercu szczególne miejsce. Kibicowałam mu intensywnie i zaangażowałam się w opowiadaną historię całą sobą. Nie rozumiałam zachowania Giny, współczułam mężczyźnie i mimo że urzekła mnie jego fascynacja kobietą, to wraz z zgłębieniem jego rozpaczy, rozbudzały się we mnie negatywne uczucia wymierzone w jego byłą. I choć od początku lektury wyczuwa się nutę tajemniczości i czytelnik domyśla się, że przez poważne niedomówienia nie otrzymuje całościowego opisu sytuacji, to jednak niełatwo zrozumieć bezduszne zachowanie kobiety, która brutalnie poturbowała serce oddanego Marco.

Nie lubił patrzeć, gdy była smutna. Mimo całego żalu do niej, jaki w sobie nosił.

Książka napisana jest niesłychanie lekkim i sugestywnym piórem, dlatego kartki niemal same przelatują przez palce. Całość dopełniają namiętne, rozbudzające wyobraźnię i rozpalające do czerwoności, odważne sceny erotyczne, a także emocjonujące, przemawiające dialogi. Fabuła naszpikowana została licznymi zwrotami akcji, nie zabrakło też wątków kryminalnych, dlatego po przekroczeniu pierwszych stron czytelnik całkowicie przepada w lekturze, zapomina o otaczającym go świecie i z wypiekami na twarzy wyczekuje kolejnych przejmujących wydarzeń. Historia Marco i Giny angażuje na tyle mocno, że nawet przymusowa przerwa w czytaniu nie pozwala do końca ochłonąć i kieruje nasze myśli ku bohaterom.

Nigdy nie sądził, że pierwsza miłość, jaką obdarzy kobietę, załatwi go na całe lata. Uwięzi, zniewoli, zabierze oddech i pół życia.

Zapomnij o mnie jest odważną, obezwładniającą, rozpalającą, ale i nadzwyczaj przejmującą historią, która fascynuje swą świeżością i zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku czytelniczym. To dynamiczna, naszpikowana tajemnicami i niepohamowanymi, gwałtownymi emocjami opowieść o ponadczasowej młodzieńczej miłości, która jest w stanie przetrwać wiele lat rozłąki i rozpaczy, lecz także o niebezpiecznej fascynacji, jaka zamiast gwarantować szczęście, stopniowo przemienia się w niebezpieczną obsesję. Tylko czy gdy mowa o prawdziwej miłości, znajdzie się miejsce na racjonalność i rozwagę? Czy tak silne uczucie automatycznie nie oznacza szalonej skrajności? Przekonajcie się sami i poznajcie tę hipnotyzującą, oszałamiającą powieść! Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć