ebook Uczennica
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 1494)

Uczennica
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.40
Audiobook - najniższa cena: 19.71
wciąż za drogo?
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
25.20 zł Lub 22.68 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
-15% 20.40 zł
-10% 21.21 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Uczennica została napisana na samym początku literackiej kariery Osamu Dazai. Szybko jednak zyskała rozgłos – przede wszystkim dzięki mistrzowskiemu użyciu języka. Był to styl, który z powodzeniem mógłby znaleźć się w dzienniku nastoletniej dziewczyny, a jednocześnie – bardzo malowniczy i sugestywny. Dziś widzimy w tej opowieści ironiczny opis społeczeństwa i walkę jednostki o wolność. To tematy, które Dazai eksplorował nie tylko w swojej twórczości, ale które były też wiodącymi wątkami w jego krótkiej i burzliwej biografii.

Osamu Dazai (właśc. Shūji Tsushima; 1909-1948) to jedna z najważniejszych postaci w literaturze japońskiej. W czasie swojego burzliwego – bo naznaczonego uzależnieniami i licznymi próbami samobójczymi – życia zasłynął jako mistrz nowego stylu, świetnie władający językiem, potrafiący głośno wyrazić stany uczuciowe kolejnych pokoleń młodych Japończyków.

Młoda narratorka „Uczennicy” nadal jest na etapie odkrywania siebie, a stworzona przez Dazai kronika jej emocjonalnych przemian jest arcydziełem.

J. Thomas Rimer, University of Pittsburgh

Chociaż przedstawione w konkretnym czasie, miejscu i kulturze, przesłanie i przestroga od Dazai mają wydźwięk uniwersalny.

David Stahl, Binghamton University SUNY

Uczennica od Osamu Dazai możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Szczęście spóźnia się o jeden wieczór, ale czy na pewno? Dobranoc Kopciuszku. Spotkamy się jeszcze nie raz. Piękno (i siła) tkwią bowiem w szczególe.

Warto zerknąć